» »

Kateri napajalnik?

Kateri napajalnik?

Veron ::

Torej iščem en napajalnik, ki po možnosti ne bo spušal tako visokofrekvenčnih zvokov kot jih lcpower.

komponente so: amd x2 3800+, 4x512 ddr1, 2x diska sata hitachi, 1x dvdrw, 8800gt, abit kn8sli plata

buget, hja pa recmo, da se bom enkrat stegu pa malo bolši napajalnik prvošču, ker mi gre tud veliko za tišino, (vent na proc v idle ima vsega 800-900obratov, torej praktično neslišno) rabim tud tako tih napajalnik.

predlogi?
Sam se ozeram po Taganu 500W ali enermaxu 500w (prvi 80eur, drugi 100)

Tomson ::

Če iščeš najtišji in najkvalitetnejši napjalanik in si pripravljen plačat je to vsekakor Seasonic

Med drugim Seasonic proizvaja tudi Antec ter Corsair napajalnike, ki pa so malenkost glasnejši in cenejši.

Predlagam nakup TUKAJ ker so cene bistveno bolj ugodne kot pri nas. Poštnina je 8€, dobiš pa v 2 dnevih.

Predlagam serijo S12 Energy+ 550/650W.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Veron ::

550W seasonic bi torej bil vredu?

mogoče za malo bolšo predstavo, kaj dejansko zame pomeni tišina... v napajalniku mam 120mm vent, ki se vrti na 900rpm, tako nekako tiho oz. glasno naj bi bilo. (če ma kdo doma 12mm vent, naj ga da na 900rpm pa bo videl kaj sem mislil :P )

poštnina 8eur, pa če te pravilno razumem pošlejo tud v slovenijo??
ker tud če tam naročim skupaj z poštnino pride skoraj 40eur manj (samo kaj pol z garancijo? če kaj kol narobe (upam da ne bo) bo treba spet k njim pošiljat?? ;( )?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

kixs ::

Ce ti je pomembna samo tisina, potem odpres napajalec, izklopis ventilator (vzames ven) in namonitoras hladilna rebra na grete dele.

Ce vseeno hoces imet ventilator, ga zamenjaj z drugim, ki ima 3-pinski konektor in ga priklopi na maticno, ce ti omogoca kontroliraje obratov. Sicer pa vmes dodas kaksen upor (drugace kupi Zalman Fanmate-2 s katerim rocno nastavis obrate) ali pa kaksen drugi krmilnik ventilatorjev.

Novega samo zaradi tega ne bi kupoval.

lp

Veron ::

Novega kupujem, ker mi lcpower piska (visokofrekvenčni nadležni zovki).

Sicer pa recimo tale Tagan 530w od kolega je bil čisto uredu (napajalnik sicer ima 2x 80mm vent reguliran) tko da mogoče razmišlam kr v smeri tagana 500w za 80eur, ker denarno nisem najbolši trenutno.... pač prazniki >:D

Tomson ::

S12 Energy+ 550W bi sigurno bil vredu.


Sam sem prejšnji teden naročil v tisti trgovini S12+ 650W, dal sem 8€ za poštnino v Slovenijo, prišlo pa je v dveh dnevih.

Garancija pa je seveda pri prodajalcu. Pač daš 8€ in pošlješ nazaj. Potem ti pa oni itak popravljeno/novo pošljejo na svoje stroške.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Veron ::

Matr to je bivših skor 30k sit :O

Sicer če razmišlam, tisti 550 al pa 600 bo verjetno dost dobr tud za nasledn komp, sam bog ve kako napredujejo komponente, da se bojim da ne bo vredu za nasledn pa mi škoda tolko dnara

tagan 500W je preverjeno dost uredu, se mi je zdej tud dost tih, tko da bom kr njega. Seasonic se mi zdi izredno dober, mogoče predober.
če ma kdo kako mogoče malo cenejšo varjanto? (razn lcpower)

edit: recimo tegale

edit2: zalman mi je postal zelo všeč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Tomson ::

Glede na to da si izpostavil tišino kot pomemben faktor si preberi tole PSU Recommendation list na SilentPcReview

Tukaj je lista in reviewji vseh PSUjev ki pridejo v poštev za Silent PC...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Calligulla ::

Kaj pa 750, 850 ali 1000w verzija LCja? Mogoce ne bi piskal. Itak, ce bos kje kupoval nov napajalec, ce ti kaj ni vsec prineses nazaj in potem menjas za kakega mogoce drazjega, ce to resi morebiten problem.

mit3k ::

Dobra izbira bi bil Corsair VX450W, ki ga pri nas žal ni za dobit.

Za vse, ki mislijo da je 450W premalo, citat iz hothardware:

Corsair’s VX450W is a very solid mid-range power supply. We’re exceptionally pleased with its low-noise attributes, long sleeved cabling, and overall high-efficiency performance. As I write this, the VX450W is churning along, handling an overclocked quad-core Q6600 processor, along with a GeForce 8800 GTS graphics card and a couple of high-end hard drives, and is perfectly happy doing so. Most would think such hardware would require a 600W+ PSU to run properly, but that’s simply not the case. Corsair’s latest generation of power supplies handle such a task without sweating.

Veron ::

Kupil sem enermax Liberty 500W
Tih je, praktično neslišen.

TokioGangsta ::

Dobra izbira tudi sam ga imam:D
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Veron ::

Sicer po resnici povedano:
Napajalnik je dober (v primerjavi z LCjem, dan in noč) - linije stabilne, oc bolši.
Vendar ventilator je še vedno preglasen za moje pojme ;(( - prejšni LC (z zamenjanim ventilatorjem) je bil tišji (sicer razlika je mala, ampak je)

pinx ::

Oh yeah, je kdo omenil Libertya? :D

Priporočam, super napajalnik, vreden vsakega centa! ;)

Veron ::

no seveda ga tud jst priporočam, vendar tistim, ki niso tako zahtevni glede tišine.

eVro ::

Kaj pa tistim ki smo?

Do 100 € (nekaj tolerance) najtišje?

Veron ::

če si tko pikilovski kot jst (da sm še ohišje kupu k ma protihrupne obloge not) potem tole ne bo najbolša izbira.

eVro ::

Vprašanje je: kaj pa je? :)

mit3k ::

Bom še enkrat napisal.

Če hočete tišino, prideta v poštev znamki Seasonic in Corsair.

Calligulla ::

Za koliko je Oc boljsi pri komponentah glede na LCja?

kixs ::

Sem danes malo stimal ohisje in preverjal glasnost komponent.

Zelo tih racunalnik je prakticno nemogoce doseci. Moji ventilatorji se vrtijo s 1000 obrati, kaj manj je ze tezko doseci ob taki mashineriji. A kljub temu, da so ventilatorji dokaj tihi, se pa toliko bolj slisijo diski - mislim, samo vrtenje in ne branje/pisanje.

Danes sem tudi zamenjal napajalnik LC 6550GP 2.0 za Zalman 600W Heat-Pipe. Po raznih testiranjih ni nobene ocitne razlike - vsaj js je ne zaznam. Tiha/glasna sta priblizno enako. Kar sem mislil, da oddaja en cuden zvok LC, je dejansko en disk. Stabilnost/OC sistema je identicna.

Zdej moram se malo razmislit kaj naredit. LC mi je sicer ze 2x crknil, tako da to ni ravno najboljsa referenca. Razlika v ceni med njima pa je vseeno cca 80€. Pa Zalman ima 3 leta garancije proti LC-jevem 1 letu.

lp

Calligulla ::

Zalmana v trgovini zamenjaj za kako bolj uporabno in smiselno komponento..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Silent Napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
81847 (1404) galu
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410419 (6972) kuglvinkl
»

Napajalnik za crossfire

Oddelek: Kaj kupiti
221516 (1237) BuBBle.D
»

nov računalnik - kaj priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
142858 (2393) Gorky
»

Napajalnik fanless?

Oddelek: Kaj kupiti
191940 (1690) wooted

Več podobnih tem