» »

Kvaliteten S-ATA pekač

Kvaliteten S-ATA pekač

1
2
»

mihajlo carr ::

MENE PA ZANIMA, ČE SO VSI NECI 7191S TAKO SRANJE? ALI SAMO NEKATERI PRIMERKI? GA IMA KDO IN MU DOBRO DELUJE?
ME MALO SKRBI KER SEM GA KUPIL PA GA ŠE NISEM NOT DAL...;(

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Hvala. To kar si pokazal drži samo za Samusnge. To pa zato ker ima Samsung kvaliteten mehanizem za odpravo napak.

A maš mogoče možnost, da taisti DVD vtakneš v kako drugo enoto in nam posreduješ test?:8) :\

Mobidick ::

Ja super, potem pa tak vredi, če Samsung tak lepo prebere. Kvaliteten zapis, kvaliteten mehanizen, kvalitetno odčitavanje. Kje potem šteka?
The future is digital!

DATA-N ::

Ni mi več izvajati testov! Kaj češ celi dan presedeti tu samo zaradi testa.Večeina smo sami skusli kaj so slabi čitalci nevem zakaj dvomiš in iščeš odgovore če imaš pa vse na pladnju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DATA-N ()

k4vz0024 ::

Ne zapis ni tako kvaliteten kot se zdi. Jaz sm B in D vezijo testiral na različnih playerjih in pekačih. Tako npr. imam teaka ki nima nobenega mehanizma za odpravo napak. Prav tako sm dal v starga IDE NECa in sm dobu približno enake rezultate, če primerjam Teaca in NECa med seboj. Point je v tem da Samsung v osnovi ne zapiše tako dobr kot sam sebe z mehanizmom za napako odpravi in prikaže. To pa pomeni, da bo s staranjem nastalo več napak, ki pa jih sama enota zaradi obrabe (ali pa druga enota brez mehanizma za odpravljanje napak ne bo mogla več kvalitetno odpravljati). Tud jaz sm dobu take rezultate z B vezijo, ko pa vstavim v Teaca dobim tam okoli 60%. Če sm to storil s pokojnim sonijemin sm testriral Teacom je bil rezultat fantastičn okoli 90% v Teacu in seveda v Samsungu 99%.

DATA-N ::

Mislim ,da naj kupi vsak tisto -kaj se mu zdi da je za njega najbolje!:)

k4vz0024 ::

Odgovor je jasen. Samsung slabosti odpravlja z mehanizmom za odpravo napak, ki ima omejen domet, kar pa nima ničesar v zvezi z kvaliteto zapisa. To je nekak tako kot bi v Photoshopu odpravljal šum, kar ni treba v primeru, če že sam zajem v osnovi dobr.

Pa še to vsi resni testi delajo test z drugo enoto:D

Verjemi. če bi lahk kupu starga sonya si ne bi belil glave:D

k4vz0024 ::

Se strinjam, če ti ustreza in ti je dobr pol ni problema. Jaz sm samo primerjal kaj zmore star Sony in kaj Samsung.

Zame ta kvaliteta kot sm nazorno prikazal v prvem testu pač ne daje občutka da bom lahk fotke čez par let gledal npr. na blue-ray al HDD pekaču, ki je navzdol kompatabiln s DVD (popravte me če se motim)8-)

DATA-N ::

Jasno! Potem se ve,da je SAMSUNG korak pred drugimi!

k4vz0024 ::

kar se tiče odpravljanja napak nedvomno. Kaj pa če se Samsung umakne z trga al ga prevzame druga firma, ki ne bo proizvajala DVDje z odpravo napak. Primer je Plextor, v preteklost super zadeva. Danes povprečje. Al pa se ga ne bo dal dobit tko kot Sonya? Ne vem, jaz gledam na stvar dolgoročneje :8)

DATA-N ::

Ja mislim da bomo morali slediti trgu in se sproti obveščati kaj je primerno in kaj ne!!!!!:D

k4vz0024 ::

To je edino upanje za potrošnike. Zato sm odpru to temo. Če se izkaže Samsung v primerjavi z drugimi za boljšega ga bom obdržal drugače bom vzel drugega. Pri tem me ne zanima al je Plextor, Nec al Samsung :D Šteje samo kvaliteta, ki pa mora temeljiti do neke mere na realnih testih.

Zato pozivam vse, ki so zadovoljni da preverijo DVDje ki so jih zapisali v svojem pekaču, tudi na drugi enoti, ker le tako si bomo lahko približno ustvarili kaj je dobr in kaj ne:)

Mobidick ::

No, kakorkoli boš ugotovil, mislim da NEC ne bo osvojil laskavega naslova zmagovalca v tej tekmi. Saj niti nekaj mesecev starih DVDjev ni sposoben prebrati (beri težave pri nameščanju WIN ;)). Če pa kdo potrebuje ropotuljico, ki ima težave še pri ne tako starih zapisanih nosilcih, mu ga pa toplo priporočam. NEC-a namreč.
The future is digital!

Mobidick ::

Če omejim branje taistega DVDja kot prej, je rezultat veliko boljši.
The future is digital!

k4vz0024 ::

Samsungi res dobr berejo.

Dr_M ::

Peceno s samsungom 203N 8x, ostali podatki so pa na sliki.



The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

A ma kdo kdo izkušnje z Lite-On pekači?

Dr_M ::

Ja jest mam 3 :D :)
prastari LDW-411S@811, mal novejsi SOHW-1693S in precej novejsi LH-20A1P@DH-20A4P >:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

In kako se obnese DH-20A4P napram Samsungu8-) ?

Dr_M ::

pribljizno enaka sta. :) liteon ma mal vec neuradne podporo, po peceneju sta pa zelo podobna.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

Zanimivo.

Najbrž nimaš NECa AD-7203A ali S?:D

k4vz0024 ::

Hvala za odgovore. Kaj pa si mislu z neuradno podporo?:\

OldSkul ::

Sicer IDE, samo vseeno za primerjavo



Imam pa tudi Liteon IDE pekač kupljen prek nekaj tedni. Z njim sicer nisem še nič zapekel, ker je v sestrinem računalniku :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

k4vz0024 ::

S katerim pekačem si to zapeku?

k4vz0024 ::

Men je čist vseen al je IDE al SAta. Sam da je kvaliteta. Sploh pa, najbrž zarad hitrosti SATa najbž nima prednost al ne? Če je drugač naj me kdo poprav8-)

OldSkul ::

Sej kaže kater je, poglej na sliko. No, ubistvu je Philips pekač flashan z Benq firmwarejem. Včasih so bili ti pogoni jako popularni.

k4vz0024 ::

Hm, test je sporen, ker ga je zapekla ista enota kot ga je prebrala. Načeloma naj bi se testiralo z drugo8-)

OldSkul ::

Ja dobr, bom testiral z Liteon pekačem

Dr_M ::

tej novejsi neci so zanic, zato nimam nobenga. mel pa sm 3540 in 4571, ki sta bla pa kr solidna.
neuradna podpora...hm npr kej takega ali pa to :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

Kolega ma tud ta starga Neca pa je ful zadoln. Zato me zanima AD-7203.

Če potegnemo pod črto, kaj nam sploh še preostane?:(

roli ::

Ah moram nekaj zapečt na DVD pa probat kako pa kaj! Sicer sem probal tri meseca star philips DVD (zapečen z NEC 4571)(v katerem se je tudi izvajal test) in je rezultat na koncu 35%.Ma ja bom nekaj zapekel pa probal.
http://www.r00li.com

Dr_M ::

k4vz0024: teli neci 7xxx majo Optirac pogon (to je neki NEC/SONY hibrid) in so verjetno najslabsi pekaci ever :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

tudi jaz imam SAMSUNG 203N, zelo zadovoljen....ugodni, 2 letna garancija :)

scani so super.

eVro ::

Če pod to razpravo potegnemo črto... Optiarci so slabi, Samsungi imajo slab zapis in dober mehanizem.

Kdo je potem najboljši?

Mobidick ::

Tukaj je testiran sicer Samsung SH-S203B, ampak nekih razlik med tem in SH-S203N (sata, LS) verjetno ni.

# Outstanding writing performance on DVD±R/DL.
# Excellent/very good CD-R/RW writing quality and compatibility.
# Excellent/very good DVD±R/RW writing quality.
# Excellent/Very good DVD±R DL writing quality.
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

fosil ::

Mogoče ne bi bilo odveč povedat da ima pri kvaliteti zapisa večjo vlogo kvaliteta medija, kot pa pekača. Še tako dober pekač ti nič ne pomaga če so mediji zanič.
Še posebej pa je od kvalitete medija odvisna dolgotrajna obstojnost, torej ali bo zadeva čez par let še berljiva.

Dr_M: kje si nabavil te Taiyo Yuden DVD-je?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Dr_M ::

ucasih jih majo v harvey normanu... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

verbatime dvd+r made in japan ma tudi comshop, samo tam ne kupujete a ne >:D

k4vz0024 ::

To je res, da kvaliteta DVDja vpliva na zapis. Po drugi strani pa, kot sem že omenil novejši pekači ne zmorejo kvalitetno zapeč na slabše DVDje, star ide, vsaj Sony pa to zmore. Vprašanje je, zakaj?8-)

Dr_M ::

to so bli prepakirani liteoni. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

jest bom verjetno takoj po novmu letu nabavu Pioneer DVR-212. porocam :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomson ::

Imel Pioneer 112 zamenjal za Lite-On Sata zaradi SATA priključka, pa srebrni pokrovček lepo paše k ohišju. :D

Glede kvalitete zapisa nisem kaj preverjal, lahko pa povem da je Lite-On napram Pioneerju pravi Boeing. Res da je Pioneer eden najtišjih DVDjev, Lite-On pa najglasnejših, sam da je pa tako glasen si pa nisem mislil ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

k4vz0024 ::

Je že kdo preizkusil Pioneer DVR-212?:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527496 (13255) GrimReaper
»

Katero DVD-+RW enoto naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
152117 (1681) novinec09
»

Kateri DVD CD pekač

Oddelek: Kaj kupiti
192398 (1957) GrimReaper
»

KAteri DVD pekač, da bo imel vse kar je trenutno fajn?

Oddelek: Kaj kupiti
312872 (1786) GrimReaper
»

Omejitev hitrosti pri peki CD

Oddelek: Pomoč in nasveti
282977 (2977) Dr_M

Več podobnih tem