» »

Peltier!!!

Peltier!!!

metro ::

Peltier, ja zanima me kje bi se ga dalo dobit in kako močnega potrebujem. Imam Abit KT7A, Durona 850@1200, voltage mode, vodno hlajenje...

V glavnem zanima me cena in mesto prodaje. Pa še nekaj!
Hecno vendar resnično. KAKO ZGLEDA???

R@C@ ::

Živjo enga vem da ma tale model!

http://users.volja.net/pp-company/

Vem ker je moj in mi ga prodaja že 1 let! :)
Je 156W....in bi bil krasen za tvohj proc! Samo napajalnik potrebuješ....no tudi tega lahko kupiš pri njemu!

metro ::

Sm vidu, dobr zgleda. Zakaj si ga pa ti dol dau, a ni delal dobr? Pa še nekaj, kako se ga pa naštima na proc. Js sm mislu, da je to ena plošča ki deluje tko: z ene strani jo full greješ, z druge pa ful hladi. Se pravi tko da more bit stran, ki jo greješ obrnjena na vodni blok, stran ki je oblajena pa na proc. Zdej pa nisem čist sigurn. A mi lahko bolj razjasniš??

IceIceBaby ::

metro prav si mislu. Temp. razlika je priblizno 60, 70 stopinj. Zato je pa treba vroco stran hladit da je hladna stran cim bolj hladna :)
Stvar se pa namontira tako:
Na cpu das coldplate, to je bakrena ploscica ki sluzi kot nekaksen buffer za toploto. Ce bi pelt direkt na cpu namontiral obstaja nevarnost da ti cpu poci ali pa ga skuris ce gre kaj narobe.
Na coldplate das pelt. Hladna stran obrnjena proti cpuju vroča navzgor.
Navrh das hladilno telo, kar pac imas. Ampak pri mocnejsih peltih je to skor vedno vodni bloh ker zracni hladilniki niso sposobni odvajat tolk toplote.
Vmes je pa seveda fino ce je dobr stik in malo termalne paste.
Se neki. Ce nameravas dobit pelt. si obvezno dob zraven tudi ustrezen napajalnik tako da bo res delal s tisto mocjo kot je napisano. Ce das presvoh pelt. na procesor ta nebo sposoben odvajat dost toplote in vse skupaj se bo zacelo peklensko greti.

Stay cool :)

tec ::

Pa zavedaj se, da je potrebno izolirat procesor proti kondenzu.

blank3_ ::

Kolko pa je vredn Peltier 156W zasciten pred vodo?
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

metro ::

KST a coldplate moreš še dodatno kupit ?? Kaj pa izolacija proti kondenzu za proc. Kako se to nardi??

Zdej mam 250 W napajalnik, zraven mislim vezat še enega 200 W. 250 mi bo poganjal plato in pelta, 200 W pa ostalo: pekač, cd-rom, HDD. floppy... Že zadnjič sem napisou, da rabim Voltage mode 1 in 2 za Abit KT7A pa sem dobu napačen link. Link je bil od KT7. Enkrat je blo na Slo-techu lepo napisan in narisan. Naredu sm vol. mode 1 in mi je šla voltaža na 2.15 V. Zdej rabm vol. mode 2, da jo dvignem na 2.70 V. Če je kje kdo ki ve kje je to naj mi maila al pa napiše link tukej.

A bo pol dost moči za napajat pelta 156 W al , bo treba 250W+200W+ še en napajalnik.


tec ::

Raje ne vezi peltier in plato in isti napajalnik. Na peltier daj 200W in kaksen ventilator, ostalo je na 250W.
Peltier izoliras s armaflexom ali cim podobnim

Glede voltaze sem se pa jest tud zejbaval, pa mi ni ratal.
Link do debate, ce ti kaj pomaga

DJroky ::

Glede peltiera. 165W je toplotna moč, ki jo peltier porabi izključno za temperaturno razliko med zgornjo in spodnjo stran. Nekaj energije pa tudi izgubimo, ker 100% izkoristka ne poznamo. Poraba 156W peltiera je čez 200W (mislim da okoli 230W). Pri tem pa moramo vedeti, da moramo odvajati toploto moči 230w (peltier) + moč procesorja. Nisem čisto prepričan, ker jaz svojega še nisem montiral. Najbolje je, če peltier vežeš na svoj napajalec, ker požre zelo veliko toka, kar lahko pripelje do padca napetosti, kar ni prav zdravo za stabilnost sistem. Še enkrat preveri, ker nisem čisto siguren za zgoraj napisano.

Popravite me če se motim!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJroky ()

metro ::

Kaj pa je ARMAFLEX, me zlo zanima pa pojma nimam. A kej podobnega kot silikonski kit.

metro ::

Ej, tec a je tist na sliki (link ki si ga dal) za abit KT7A voltage mode al za kero drugo.

IceIceBaby ::

Preden kupis se pozanimaj kolk stroma rabi tvoj pelt. Povem ti pa da malo kateri dela vredu na napajalniku od PCja. Jaz sem mel 156w pelta in je pri 15V rabil 14, 15A toka. Z 300W napajalnikom je delal glih ene 50%.
Pa izolacija je tut zlo pomembna ja. Mas vec nacinov, malo pobrski po OC straneh.
Stvar uglavnem pride kr neki denarja, pa se v praksi ni pretirano uporabna ce mas comp prizgan 24/7. Lahko ti pelt crkne ... Ampak za OC se pa splaca :)

metro ::

Kaj pa naj pol, a naj kupim čist en extra napajalnik ki sploh ni za comp.. A ni dost recimo 400 W napajalnik za 156 W pelta??

blank3_ ::

Ni vse sam v watih. Ti mas lahk 500W napajalc pa ce spusti max 1 A toka skoz ne bos mogu furat 156W pelta, ki, ce tako kot moj, pokuri 18.5A. Torej glej wate in pa prepustnost. Aja pa za tak tok mores met tud ornk zice!
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

R@C@ ::

ATX comp ni namenjen napajanju Peltierja!!!!!!!!
...in ga tudi ni sposoben! Če hočeš lahko zbrskam specifikacijo tega Pelta, pa po njej naročiš (narediš) napajalnik.....v glavnem rabiš velik oz. več majhnih kondenzatorjev, da čimbolj zgladiš napetost!

metro ::

Ja bi lepo prosu!

TNX že vnaprej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

peltier element

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352285 (1901) Eru
»

Vprasanje glede uporabe TECa (peltierja)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181332 (1142) TribesMan
»

Pelt 75W

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181575 (1404) morphling1
»

Napajanje 156 watnega peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141366 (1189) Polde
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151497 (1298) DrSergioDJ

Več podobnih tem