» »

Rabim čimcenejši in čimtišji napajalnik

Rabim čimcenejši in čimtišji napajalnik

McMallar ::

Pozdravljeni.

Sestavil sem si eno staro kišto, ki naj bi služila kot strežnik. V njej je Athlon XP 2000+ (original hladilnik) in 4 diski IDE. Grafična je ena stara ATI z 16MB RAM-a. Kje je sedaj problem? Imam tudi napajalnik, ki je zelo glasen. Sedaj razmišljam, kako to žival utišati. Glede na poslušanje, je daleč najglasnejši ventilator od napajalnika, zato bi ga zamenjal. Kaj je smiselno?

- menjati napajalnik: katerega? ne mislim dajati premoženja za to mašino, ki vsaj trenutno, nima nobene dodane vrednosti. Jo pač vključim, ko jo rabim, v prihodnosti pa bo najverjetneje zaželjeno uptime 24/7

- menjati samo ventilator v napajalniku. Kaj pridobim s tem?


Prosim za nasvete, bom zelo hvaležen.

zee ::

Možnosti:

a) Odpreš napajalnik in ventilator zamenjaš s kakšnim tišjim ali pa samo obstoječega priklopiš na 7 V.

b) Kupiš kakšen močen napajalnik (npr. 700 W s 14 cm ventilatorjem), ki bo relativno malo obremenjen in se bo posledično manj grel, zaradi česar se bo tudi ventilator manj vrtel.

Osebno sem izvedel obe varianti, pa mi je nekako najbolj pri srcu možnost b).

EDIT: typo
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

McMallar ::

Hvala. Sam se tudi nagibam bolj k menjavi napajalnika, vendar ne vem, kaj izbrati, da bi bilo čim tišje. Kot sem rekel, premoženja za napajalnik ne bom dajal.

Če ima kdo kakšen predlog, bom hvaležen. Nekje več kot 40€ ne mislim dati za napajalnik.

IVo ::

LC Power LC6550-550W/12-BLACK SILENTPOWER
LC Power LC6550G-550/14-BLACK SILENTPOWER
LC Power LC6550GP-550W/14-Black Silent Giant
Te so dost tihi in te bodo koštal od 36€(prvi)-43€(zadnji).

McMallar ::

Super, hvala. Zadnjega ima v Funtechu celo za 40€.

Volta ::

Prodajam malo rabljenega LC Power za 20 evrov, če te zanima. Zelo tih in kar močan (550W).

Info na ZS

LP

kixs ::

zee:
zelo mocen napajalnik za sistem, ki ga niti 1/4 ne obremeni JE VELIKA napaka!

Ce ti je trenuten napajalnik dovolj mocen, enostavno samo ali zamenjaj ventilator (ce je trenutni ze dotrajan) ali pa dodas upor ali priklopis na drugo linijo (5V) in s tem zmanjsas obrate.

Ti povem se nekaj... ko bos napajalnik tako utisal, se bodo ZELO slisali tvoji stirje diski. To tisanje racunalnika je NEVERending story :P

lp

McMallar ::

Ja, napajalnik je star že enih 6 let. Razmišljal sem tudi v smeri izkoristka. Če bo že prižgan 24/7 bi bilo boljše, da je tudi napajalnik bolj kvaliteten v smislu izkoristka.

V temu je 8cm ventilator, tako da bo tudi boljši ventilator verjetno glasnejši od 14cm. Zaenkrat se bolj nagibam k nakupu novega.

Kar pa se diskov tiče, vem, da bodo glasni (zelo verjetno potem najglasnejša komponenta). Ampak o tem kasneje... :D

kixs ::

Glede napajalnikov si preberi kaj vec na:
http://www.silentpcreview.com/section10.html

Testirajo glasnost, izkoristek...

lp

McMallar ::

Sem že naletel na to stran. Ampak napajalci na tej strani so precej dražji, kot sem pripravljen plačati. Ne zahtevam popolne tišine (drugače bi šel na fanless napajalnik in CPU hladilnik + še "nekaj" za diske :) ). Rad bi samo nekaj boljšega nekje do 40€.

Predvidevam, da bo od LC Power s 14cm ventilatorjem kar nekajkrat tišji od tega, kar imam sedaj.

kixs ::

Mislil sem predvsem o izkoristku. Poceni napajalci ga imajo zelo slabega. Tudi dobri mocnejsi imajo ob majhni obremenitvi slab izkoristek.

Na tvojem mestu bi samo menjal ventilator in ga priklopil na 5V linijo.

lp

McMallar ::

OK. Bom najprej probal to. Bom kupil nov ventilator in probal. Je definitivno cenejše.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tihi ventilator?

Oddelek: Pomoč in nasveti
83501 (2535) GUFY
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410448 (7001) kuglvinkl
»

Racunalo AutoCad in pisarniske zadeve 24/7

Oddelek: Kaj kupiti
251705 (1140) Avby
»

Novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
211691 (1233) msms
»

Izdelava in nabava tihega računalnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231548 (1035) BozidarB

Več podobnih tem