» »

Program, ki segreje procesor q6600

Program, ki segreje procesor q6600

bogii ::

Pozdravljeni.

Ob navitju mojega q6600 na 3200Mhz me sedaj zanima, kateri program naj uporabim, da bo procesor najbolj obremenjen v smislu, da se bo najbolj grel. Rad bi izvedel temperature procesorja ob full load in sedaj me zanima, če je Orthos SP2004 pravi program za to. Laufal sem za vsa 4 jedra 12 ur in mi je pokazalo največ 45 stopinj. Hlajenje je zračno z Thermalrigtom extreme 120 in ohišje je dobro prevetreno. Torej so to temperature, ki veljajo za full load? Temperature ob Idle so okoli 32 stopinj.

Hvala, lp

wisky ::

probaj s programom OCCT

damjan11 ::

Še navij:D

IVo ::

Prime 95 ali Orthos in seveda OCCT! To so trije najboljši programi za preverjanje stabilnosti procesorja in ramov. Ja no če nisi kej preveč dvigoval voltaže se mi te temperature zdijo čisto vredu!

pozitron ::

link, proc segreje/obremeni bolj kot prime, orthos, occt

Drugače so pa našteti trije tut vredu oz. zaenkrat najbolj popularni za kontrolo stabilnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

Izi ::

proc segreje/obremeni bolj kot prime, orthos, occt

Hehe, a kar na 110% obremeni posamezna jedra ali kaj ? :D Koliko niten je ? Ali primerja rezultate računanja z pravilnimi iz tabele ?

Važno je, da ti prav vsa jedra obremeni na 100%, drugače je vse brez smisla. Štiri ali več jeder trenutno zmore samo OCCT, ki trenutno podpira do 16 jeder če se ne motim.
Najbolj pomembno pa je, da programček primerja rezultate procesorjevega dela z svojimi tabelami in takoj sporoči, če se rezultat ne ujema, kar pomeni, da je CPU ali RAM preveč navit.
Imeti mora seveda tudi izbiro ali naj bolj obremeni CPU ali bolj RAM ali oba.
Vsi so zastonj in ne vidim razloga, da ne bi uporabil najboljšega. Torej OCCT.

M-XXXX ::

PRIME95- najbolši program za testiranje
Hehe, a kar na 110% obremeni posamezna jedra ali kaj ?

Lahko obremeni le jedra, lahko obremeni jedra+cache, tako da prime 95 (obvezno) SMALL FFT prekaša VSE možne realne obremenitve (če ne verjamete poglejte temparature z Small FFT in primerjate z drugimi temparaturami!

pozitron ::

Izi na pametuj. Prvo kot prvo sem dejal, da so vsi trije vredu za stress test. Je pa čist odvisno od test. Npr. small ftts bolj obremeni cpu kot blend test, temperatura je pri small ftts dosti višja, pa čeprav so pri obeh testih jedra 100% obremenjena. Dostikrat se mi je že zgodilo, da je bil blend test brez errorjev, small ftts pa ne. Ali pa tudi large ftts.

Kot je napisal m-xxxx
Lahko obremeni le jedra, lahko obremeni jedra+cache, L1, L2, itd...

Kot pa folk javlja za linpack, pa pravijo, da so temp. tut do 5C višje kot pri prime small ftts. (zato sem pa tudi omenil, da pač obstaja, program, ki bolj obremeni). In IZI, čeprav so jedra 100% obremenjena je lahko razlika. odvisno od testa.

Prime95 might be able to reach these same temps if they implemented a stress routine using FFT Lengths 8K. I am sure it can be done by setting a manual test regiment but who wants to deal with doing that? This Intel package may very well be the newest "power bug" stress test.

LINPACK, with it's random spikes of usage, would cause the processor to repeated experience these spikes in voltage, causing more heat than the constant load of Prime95, thus the higher temperatures.

Highly optimized applications / math libraries often produce very high power consumption because the people designing them work to get every last bit of performance out of the CPU - and this often means eliminating stalls from the pipeline by carefully ordering instructions and tweaking the algorithm's block sizes (where possible) to fit within the L1 cache (eliminating more stalls). When the pipeline isn't stalled, it's consuming more power, so the chip gets hotter.

Dr_M ::

OCCT je delec od tega da bi biu dober, kaj sele najboljsi. Jest nikol ne delam testov z njim, ker mi nikol pri navijanju ni najdu napak, medtem ko jih orthos je, ce ni bilo stabilno. Poglej tega ima cpu pri OCCT testu precej nizje temperature.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
28519706 (11164) mihamedo
»

C2D E8600 max.temp (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
665218 (4287) AapocalypseE
»

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Oddelek: Navijanje
392490 (1622) Fr33man
»

Navijanje Q6600 - Pregrevanje?

Oddelek: Navijanje
213272 (2106) Vuli
»

Navijanje Dual-Core Opteron 939

Oddelek: Navijanje
413117 (1509) umax

Več podobnih tem