» »

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE

OChack ::

Jah,vse lepo in prav,vendar ostaja dejstvo da je tale x3 dejansko pokvarjen x4 z defektnim jedrom.
Zej če men vprašaš 140e za defekten proc je kar lepa vsota. če so vsi pogruntal da so x3 dejansko defektni x4 to je zlo slaba reklama za AMD.

Koga briga defekten procesor. Glavno da dela dobro s tremi jedri in mogoče še s četrtim.

Če je 1 jedro hin lahk se zgodi da še kšno odpoveda.....


zato ima AMD 3 leta garancije in se res ne sekiram akj bo po 3 letih z procom, ko pa nas večina v tem času že zamenja platformo
Int€l inside, IDIOT Outside

jest10 ::

No maj se jast dodam imam x3 710 pa plato ma790x/ud4 nov bios in ACC usa jedra so trenutno stabilna na stock usa 4 x4 10 prime95 burn in ....


4 x 4000 mhz ?

Sej menda veš kaj pomeni stock ane?

Machiavelli ::

Čaru nisem nevem koliko pač z stock voltažo gre do 3.0Mhz usa 4 jedra...
Nigaaazz

Machiavelli ::

Stock je fabriško ali pač v meji varnega polja bla bla drugač pa lahko štelaš od 0.875-1.5V.nisem meu časa se ubadat sam tko na hitro.
Nigaaazz

DJ MartiNi ::

Še kar nekaj prostora za navijanje ob primernem hlajenju. Vsaj za zdrava jedra si to upam trditi. Poskusi se malo pozabavat z AMD OverDrive-om, kjer lahko vsako jedro posebej navijaš. V BIOSu si pripraviš teren (odkleneš jedro, zmanjšaš množilnike za HT Link in NB Frequency in po potrebi še za RAM), nato pa v AMD OD postopoma dvigaš HT ref. clock in napetosti (predvsem CPU VDDC) in po potrebi zmanjšaš multi od odklenjenega jedra (katero jedro je to, boš moral pa sam ugotoviti).
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Valvoline ::

Še kar nekaj prostora za navijanje ob primernem hlajenju. Vsaj za zdrava jedra si to upam trditi. Poskusi se malo pozabavat z AMD OverDrive-om, kjer lahko vsako jedro posebej navijaš. V BIOSu si pripraviš teren (odkleneš jedro, zmanjšaš množilnike za HT Link in NB Frequency in po potrebi še za RAM), nato pa v AMD OD postopoma dvigaš HT ref. clock in napetosti (predvsem CPU VDDC) in po potrebi zmanjšaš multi od odklenjenega jedra (katero jedro je to, boš moral pa sam ugotoviti).

A se da z tem AMDoverdrive programčkom nastavit poljubno 2d-3d OC profil. Kaj pa voltaža,se da tut spreminjat z tem al pa ne.

Machiavelli ::

AMD Overdrive je pa pri mojem procu samo napou dejaven nimam funkcije za navijanje iz overdriva ker ni black edition.zaključano brate hahah
Nigaaazz

DJ MartiNi ::

V AMD OD so za nastavljat sledeče napetosti:

-CPU VID
-NB VID
-Memory VDDQ
-CPU VDDC
-NB Core


Kar pa se tiče poljubnega OC profila je pa tako, da sam za vsako aplikacijo posebej določiš, kak OC profil hočeš uporabit. Sam osebno še nisem sprobal, kako zadeva dejansko deluje.


Zoom, a si šel pod Preference - Settings in okljukal Advanced Mode?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Machiavelli ::

Ja sej vem overdrive rula sej zdj mal probavam , ni pa odklenjen množilnik.... tko da bo mal trajal
Nigaaazz

Machiavelli ::

Evo ga z navadnim novice mode gre do 3100Mhz x4 pol pa rebota,pod advanced sem pa zdaj drugače v overdrive stability dela brez blema ko pa dam prime 95 pa nekje na pou zmrzne?lol drugač pa dela.sistem je
Plošča gigabyte-MA790x-UD4 Bios f2a
Phenom II x3 710 am3 nactua NH-C12P+pasta silver 5 idl29 load do47
2x2gb 800mhz epp ready patriot 1.9v
Radeon 4890 1gb
Lc 550w;((
Windows vista ultimate 64bit sp2
Martini daj mi magar pusti msn na ZS
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Evo ga z navadnim novice mode gre do 3100Mhz x4 pol pa rebota,pod advanced sem pa zdaj drugače v overdrive stability dela brez blema ko pa dam prime 95 pa nekje na pou zmrzne?lol drugač pa dela.sistem je
Plošča gigabyte-MA790x-UD4 Bios f2a
Phenom II x3 710 am3 nactua NH-C12P+pasta silver 5 idl29 load do47
2x2gb 800mhz epp ready patriot 1.9v
Radeon 4890 1gb
Lc 550w;((
Windows vista ultimate 64bit sp2
Martini daj mi magar pusti msn na ZS

Ne gre ti višje ker imaš prešvoh napajalec.
vsaj LC power 750W ali kako corsair 650W nucaš za tole grafo + OC procesorja.

Machiavelli ::

Lp dau sem tudi 9500gt ki nepotrebuje dodatnega napajanja in ista zgodba.... v biosu cool and quiet sem izklopu,ACC na auto....torej samo zmrzne nič blue ekran ...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

DJ MartiNi ::

HT reference clock bi moral dvignit nekje do 270MHz, ali pa mogoče še malo več (odvisno od OC potenciala tvojega procesorja), da bi dosegel maksimalno frekvenco tvojega X3 710. Zdaj a je plata to sposobna ne morem trditi z zagotovostjo, vendar pa mislim da bi moralo iti. Sam sem imel predhodnico tvoje plate GigaByte GA-MA790X-DS4, na kateri sem imel navitega X3 8450 na 2900MHz. Torej sem imel HT reference clock na 276MHz in to stabilno. Spustiti boš moral Multi od odklenjenega jedra (to lahko, saj je multi zaklenjen le navzgor), katerega kot sem že omenil moraš nekako najti (pri meni je bilo to tretje jedro). Koliko si pa kaj napetost dvigal?

Če boš potreboval še kak info, najbolje da tu vprašaš. Mogoče bo še komu prav prišla kaka informacija. Lahko ti dam pa tudi moj MSN.


EDIT: Kolikšno maš frekvenco od NB in HT Linka?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

Machiavelli ::

luleka ko pa dam nazaj na x3 pa testi delajo brez blema nč nezmrzne....
Nigaaazz

DJ MartiNi ::

Mogoče tisto jedro ne zdrži pri taki frekvenci, ali pa ne zdrži takih obremenitev sploh (tako je z mojim).
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Machiavelli ::

Sam tud na stock 2.6 lol če pa dam burn in pa dela edino overdrive stabilty,prime95,.. pa zmrzne frkvence zdrži sam če ga daš na heavy load pol zmrzne,tak da loh zaključimo zgodbo to so x4 z okvaro,težko vrjamem da se najde kak primerek da je izpraven x4 z zakljenjenim jedrom..pa x4 810 je do probu ACC da dobi dodatna 2mb ? Baje znajo bit tud blemi?
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

DJ MartiNi ::

Mogoče bi downclock tega jedra pomagal.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Machiavelli ::

Sam a pol je to jedro no.3 k maš 0,1,2,3? al je loh tud eno izmed teh?
Nigaaazz

DJ MartiNi ::

Če številčimo 0,1,2,3, potem je moje odklenjeno jedro št.2.

EDIT: Jaz bi na tvojem mestu počasi po 100MHz downclockal procesor z odklenjenim jedrom, da bi videl, pri kateri frekvenci to jedro stabilno še deluje. Prvo bi pa probal najnižjo možno. Mislim da je to 4x200MHz=800MHz.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

Machiavelli ::

Moje je št.3 pomoje ker v overdrivu mam 0,1,2,
bom probau če rata
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

DJ MartiNi ::

Ni nujno. Če je št.2 zaklenjeno, se potem št.3 premakne na to mesto.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Machiavelli ::

Evo probu sem da bi časovno čimprej sem dau usa 4 4x200 in zadeva zmrzne sredi testa .... test z occt
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Evo probu sem da bi časovno čimprej sem dau usa 4 4x200 in zadeva zmrzne sredi testa .... test z occt

Še en FAIL x4 :)
Ok,splača se vseen poskusit :)

DJ MartiNi ::

Tebi zmrzne vsaj sredi testa, pri meni je pa prvo sekundo error.

EDIT: Poskusi do koliko gre brez odklenjenega jedra. Nek stabilen OC probaj najdt.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

Brvar ::

Sam tud na stock 2.6 lol če pa dam burn in pa dela edino overdrive stabilty,prime95,.. pa zmrzne frkvence zdrži sam če ga daš na heavy load pol zmrzne,tak da loh zaključimo zgodbo to so x4 z okvaro,težko vrjamem da se najde kak primerek da je izpraven x4 z zakljenjenim jedrom..pa x4 810 je do probu ACC da dobi dodatna 2mb ? Baje znajo bit tud blemi?


Rame nastav na stock, voltažo northbridga ne pustit na Auto, ampak nastavil manualno (lahko da ti plata spušča preveč voltov na Auto in to povzroča zmrze).

Pa tut ne orientiraj se tok na Prime95 teste, men npr. naredi Intel Burn test (kao najbolj za**ban) 20 loopov; nato štartam prime blend in tuf, v 3 sec se mašina restarta... dvomim, da je to problem napajalnika, ker mi Prime zahteva le več voltaže na cpuju za stabilnost. IMO ga Prime ful serje z phenomi II, primer: opravi mi 3 ure smallFFT; ob blendu pa takoj restarta... ta memory controller na procu mora bit ful slab (meni pridejo ogromne razlike v voltaži; npr. opravi SmallFFT pri 1,325V, za LargeFFT rabi kar 1,4V).

Mislim, čudno je... IntelBurn kot AMDjev Stability test sočasno obremenita 4 jedra - zakaj in the name of *!?*"# rabi Prime za stabilnost toliko več voltaže???

Machiavelli ::

in koliko naj dam NB VID ,Nb core?
Nigaaazz

Valvoline ::

in koliko naj dam NB VID ,Nb core?

Nič ne bo pomagal. Če na stock nastavitev ne dela 4to jedro kar pozabi.

Machiavelli ::

4to jedro dela dela tud če ga navijem problem je samo kak prime95 alpa stability ko ga naenkrat obremeni ne postopoma potem zmrzne drugače lahko komot igram igre in vse...
Nigaaazz

Valvoline ::

Se spomnim časov k smo odklepal pipic r9800se.
Če si mel sreče je stvar res delovala z odklenjenim +4 pipicam. Vendar včasih so se pojavljal artefakti in bsodi,katerih ni bilo pred odklepom. Tko da odvisno kako bo stvar laufala. Če dela v redu z odklenjenim jedrom ok,pusti tako,vendar k pride mal bl zahtevn špil ki bo močno obremenil procesor ne bo šlo tko glatko. Verjetn gta4 ne bo delovala če orthos javlja napake. Poskusi.

Machiavelli ::

ok uspeu sem overdrive z 4jedri 1uro laufat stability na stock voltažo in frkvenco in dobil v overdrivu napisan error seveda ko je končalo

An error occurs in the Taylor Series expansion of 1/(1-x) function

bog si ga vedi kaj pomeni če do ve naj sporoči?
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Kako je pa na stock frekvencah in z dvignjeno voltažo?

Machiavelli ::

Nisem probu za več kot 2.6mhz stock 1.325v +0.050 neki tazga isto
Nigaaazz

jest10 ::

Probaj še malo dvignti napetost, mogoče bo pomagalo.

mihamedo ::

Jah,vse lepo in prav,vendar ostaja dejstvo da je tale x3 dejansko pokvarjen x4 z defektnim jedrom.
Zej če men vprašaš 140e za defekten proc je kar lepa vsota. če so vsi pogruntal da so x3 dejansko defektni x4 to je zlo slaba reklama za AMD.

Koga briga defekten procesor. Glavno da dela dobro s tremi jedri in mogoče še s četrtim.

Če je 1 jedro hin lahk se zgodi da še kšno odpoveda.....



valvoline sory sam ti si mona.. Vidim da nimaš pojma kako naredijo processor... 4-rto jedro ni crknilo ampak je defekt pri proizvodnji, katerega se pač ne moreš rešiti. To da je x3 defekten x4 sploh ni slaba reklama za amd.. intel ravno tako prodaja defektne processorje sam imajo pač nižjo frekvenco in se imenujejo celeroni itd itd. preden dajaš pripombe prosim malo pomisli.
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

Machiavelli ::

Ok OK dobre novice x3 710 z ma790x-ud4 lih nou bios pršu f3i odkleneno 4to jedro OCCT STABILNO Nič ne zmrzne YUPIIIIII YES ni defektno 8-) prejšni bios ni dovoliu da 4to jedro deluje čist pravilno potem pa je AMD reku da lahko dajo bios da odklene 4to in da dela pravilno češ da je to velika loteria hahah HVALA AMD MWAAAAAAAAAAA
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

DJ MartiNi ::

Super novica. Sem sam tudi razmišljal v tej smeri, da na stabilnost odklenjenega jedra vpliva tudi BIOS in ne le procesor. Prihajajoči teden bom verjetno dobil drugo plato pa da vidimo, kako se bo potem procesor obnašal kar se navijanja in kar se odklepanja tiče.

Sedaj probaj pa še naviti, kolikor bo šlo.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Machiavelli ::

zaenkrat stabilno usa 4 na 3003mhz in cpu benchmark ocena cpu mark 3942.7 kar je v rangu q9550 intela 4162 vendar je na 2.8mhz ampak ma mal več cacha 2mb več, amd rula za dosti manj denarja 8-) trenutno laufam amd overdrive da sam najde do kje je stabilno brez da bi kj voltažo spreminju sporočim čez par minut..
Nigaaazz

Brvar ::

Tudi pri Asuski M4A78T-E se lahko zdaj odklene 720BE na 4 jedra z uradnim biosom (opcija Unleashing mode). Enako se preprosto odklepajo Phenom II dvojedrniki - http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brvar ()

Machiavelli ::

Odklep ni biu problem fora je bla nestabilnost v prejšnih biosih ker amd ni dovolu zdaj pa dovoli ker so si reklu uh tako lahko povečamo prodajo in zadovolimo kupce :D
Nigaaazz

Machiavelli ::

hey mucki evo me poročam 239 je z amd overdrivom sam tam use navije frkvenco cpuja rama in HT .3100mhz z overdrive auto,zdaj sem u biosu naštimu z800 na 845mhz ram in frkvenco cpuja 3302Mhz 254x13,HT je sam šeu na 254 plošča ma do 2600..em voltažo pa nisem nič spreminju auto bios acc auto in pa nova opcija hibrid oboje aktivirano, pa tudi hladno in tiho da ko ne nucam da mi mal varčuje hh
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Super novica. Sem sam tudi razmišljal v tej smeri, da na stabilnost odklenjenega jedra vpliva tudi BIOS in ne le procesor. Prihajajoči teden bom verjetno dobil drugo plato pa da vidimo, kako se bo potem procesor obnašal kar se navijanja in kar se odklepanja tiče.

Namesto da menjaš plate in zgubljaš denar s tem, bi raje že v štartu nabavil garantirano delujočega X4...

DJ MartiNi ::

GigaByteka je praktično prodana, tako da bom plato nabavil v vsakem primeru. Odločitev o tem je padla že pred časom in odklepanje pri tem ni imelo nikakršnega vpliva. Za tole uradno podporo odklepanju v BIOSu pa sem izvedel šele danes. Trenutno izgleda da so kar se tega odklepanja tiče aktualne plate od ASUSa in GigaBytea.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Machiavelli ::

Martini tako plato kokr mam jst dobiš že za 90eur staro prodaš in doplačaš..al pa če do slučajno prodaja tako .. pa zakaj x4 če kle pršparaš 60eur x3 710 je 100eur a x4 810 je 160..
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

DJ MartiNi ::

GigaBytea se nekako izogibam. Raje bi vzel ASUS M4A78-E za cca 115€. Tisto tvojo GigaByteko sem našel za nekje 100€. Kje si jo ti gledal za 90€? Sem gledal še DFIjevo LP DK 790FXB-M2RSH pa je raje ne bi jemal za cca 150€. Bom še videl kako bo.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Machiavelli ::

avstrija90... agt ma za 99eur asus pa mislim da nima acc pa mora bit 790 sb750
Nigaaazz

DJ MartiNi ::

GigaByte je poimenoval tole nastavitev za odklepanje HYBRID MODE, ASUS pa UNLEASHING MODE.

Tole UNLEASHING MODE funkcijo naj bi imele ASUSove plate s sledečimi BIOSi:

M4A79 Deluxe (BIOS: 1503)
M4A79T Deluxe (BIOS: 1202)
M4A78-E (BIOS: 1101)
M4A78T-E (BIOS: 1304)



Vir je link, ki ga je malo prej obljavil Brvar.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Machiavelli ::

AA možno jap potem pa kok ti je žep globok tok si uzem pač zberi kar ti sede,osebno nemaram asus ker sem meu dost blemou majo pa baje potencial navijanja večji...
Nigaaazz

DJ MartiNi ::

Sam nisem kak hud privrženec ASUSa, še manj pa GigaBytea. Crknila mi je tako ena kot druga. GigaBytea se bolj izogibam, vendar pa je cena GA-MA790X-UD4 pri AGTju precej ugodna, tako da je tudi ta plata opcija. Bom še malo razmislil. Se pa ta moment še najbolj nagibam k ASUSovi M4A78-E.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

DJ MartiNi ::

Na koncu sem vzel ASUS M4A78-E. Sem uporabil trenutno zadnji BIOS (1104) za odklep jedra, kar je tudi uspelo. Vendar pa je žal, kot je bilo že prej ugotovljeno, moj procesor neustrezen za tako delovanje. Prime95 v prvi sekundi vrže error na odklenjenem jedru. Probal sem pa pri 2000MHz.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

če se spomnim pa cinbench ipd dela na tvojem na 4x 3600 mhz?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088256756 (89418) x45
»

Navijanje AMD Athlon-a II X4 620 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
514766 (3530) M-XXXX
»

Navijanje AMD Phenom II 955BE (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
686186 (3746) Machiavelli
»

Srednji igračkarski računalnik (phenom II AM3, je za kaj v tem primeru?)

Oddelek: Kaj kupiti
151620 (1364) TOP
»

Katero plato za Phenom II x4 940 BE, pa da se dobro navija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19211021 (7306) x45

Več podobnih tem