» »

Računalnik noče biti ugasnjen! :D

Računalnik noče biti ugasnjen! :D

dba ::

Najprej opravičilo ker nisem popolnoma prepričan če sem temo odprl na pravem mestu, če nisem, jo naj prosim mod/admin prestavi...

Torej problem je sledeč:

Na PC so bili naloženi novi Win XP ("čisti"), in sedaj se zadeva noče ugasnit, ampak izpiše sporočilo: "Now it's safe to turn off you computer..." (prej je delalo normalno). No ko PC "na roke" ugsnem (power 4 sec), se pa po nekaj sekundah sam vklopi nazaj!

Prekopal sem bolj ali manj vse nastavitve v bios, pa mi še vedno ni jasno, kaj je lahko narobe... Če ima kdo kakšno idejo, naj je ne skriva :D

Hvala, lp

Saintek ::

BigWhale ::

It wants to live!
;)

R33D3M33R ::

Poglej v BIOSu, če imaš vklopljen kak Wake up on (modem, lan, keyboard itd.) event.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

dba ::

wake up on..., je vse izklopljeno, tud "after power fail", je na off...

SIcer pa sem se spomnil še ene malenkosti: modem (analogni iz pred-adsl časov) je bil vsaj ene 2x odkurjen zaradi udara strele... možno, da je odletelo še kaj drugega na matični plošči...

Ko pridem do onega compa, pa bom še probal "korake" iz onega linka na ms strani.

Hvala za enkrat, lp

Samson ::

"Now it's safe to turn off you computer..."

Za tole je treba vklopit ACPI v biosu. Kar se pa tice samega ponovnega zagona, pa imas v biosu nastavitev. Kako se ji rece je tesko povedat, ker imajo vsaka platka po svoje napisan. Gre pa za nekaj taksnega:
"AC power after fail"

Pomeni ce elektrike znmanjka in se komp ugasne. Ko pride elektrika se na osnovi te nastavitve dogaja to kar se tebi. Ponavadi so mislim da tri moznosti: PowerOn, PowerOff, LastState.

Malce poglej, ni vrag da se nebo naslo nekaj zate, hehe...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Pyr0Beast ::

Se mi zdi, da je v tem primeru samo reinstall dober.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ru7 ::

Poglej na control panel power options. Tam dej na home/desk computer. Vem da je tam neki za naštimat, da se sam ugasne... Sem to že rihtal enkrat enmu kolegu pa vem, da ne tam neki za naštimat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 7 Update

Oddelek: Pomoč in nasveti
131886 (1469) M&M
»

Računalnik se mi samodejno vklopi

Oddelek: Pomoč in nasveti
133182 (2967) DadoX3M
»

Avto start program ???

Oddelek: Programska oprema
161812 (1557) Madafaka
»

zaustavitev sistema z win2k

Oddelek: Operacijski sistemi
5791 (717) CaqKa
»

W2k - Shut down ????

Oddelek: Programska oprema
9950 (842) SuperHik

Več podobnih tem