» »

Ventilator na CPU se izklopi

Ventilator na CPU se izklopi

Cyrus008 ::

Živjo,

Doma sem si sam sestavljal računalnik, pa mam problem ko prižgem računalnik,
se mi ventilator na CPU po 3 sekundah izklopi :| , Na matični(Gigabyte X38-DS4) sta dva priključka za priklučitev napajanja (ATX in ATX_12V_2X),
jaz sem priklučil napajanje samo na osnovni ATX vendar se je ob vklopu ventilator vklopil le za trenutek. Kasneje pa sem še priklučil še na oni drugi konektor za napajanje ter preiskušal vendar se pri tem računalnik sploh ni odzval. Zato sem ga nazaj izklopil ter sprobal, ampak spet ista fora (ventilator se za trenutek vklopi).

Ko sem videl da se je ventilator izklopil sem takoj prekinil napajanje da nebi skuril CPU.

Zakaj se ventilator od CPU izklopi?
Kaj bi to bilo narobe?
Sem s tem že kaj poškodoval ???

Hvala za odgovore,
LP

Cyrus008 ::

Da opomnim ventilator je na matično priključen pravilno saj, drugače ni mogoče

Azrael ::

Priključki niso za okras, priklopi vse in jasno na prava mesta. Manual imaš. 4 pinski od ATX24 (če je ločljiv) in 4 pinski od ATX 12V sta na videz podobna. Kdor jih je zamenjal med seboj, je uničil matično ploščo!

Upam še, da si podstavke pod ploščo postavil na prava mesta (samo tam kjer so luknje za pritditev in nikamor drugam).

Torej, še enkrat poglej, če si prav sestavil, da so res vsi kali priklopljeno prav.

Če si v dilemi, povabi nekoga na obisk, ki stvar resnično obvlada (ne samo z jezikom) ali pa vse skupaj odnesi na servis, kar bo verjetno najbolje, ob tem kakšna vprašanja si zastavljaš.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik je kar naenkrat crknil

Oddelek: Pomoč in nasveti
345754 (4771) solatko
»

Priklop napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
4713498 (12887) pol3ni
»

24-pin KONEKTOR na matični plošči in 20-pin na napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
486926 (4975) Win8NonGrata
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162794 (2048) fosil
»

Napajalnik lc 6550 h je eksplodiral

Oddelek: Pomoč in nasveti
293931 (2992) nokia6310

Več podobnih tem