» »

Zakaj se p.. računalnik noče vklopit???

Zakaj se p.. računalnik noče vklopit???

Gromovnik ::

Pozdravljeni,
imam problem in sicer se mi računalnik noče vklopiti kot je treba (s stiskom na gumb) ampak ga zaženem šele po 10 min vklaplanju stikala gor/dol in pritiskanja na POWER ON gumb.

Sumim matično ploščo, saj sem menjal napajalnik, rame, grafično, vse, tudi poskusil brez komponent zagnat ampak se preprosto ne vklopi.

Dogajalo se je da sem stisnil gumb, šel na WC in ko sem prišel nazaj se je sam od sebe zagnal z 3min zamudo???

Zdaj imam vsak dan problem sploh prižgat računalnik in ko mi uspe ga nočem izklopit:))

Ve morda kdo kaj se da naredit?

Pa še to: Napajalnik + vse kable sem odklopil in ponovno priklopil večkrat, menjal odstranil rame, disk, grafo ,dvd, ...

Ni problem da bi računalnik kaj zafrkaval, ko se prižge dela kot ura brez napak ampak vklopit ga pa ne morem kar tako brez truda, tako da je pravo mučenje sedet in drkat gumbe,...

Hvala vsem za pomoč ter lep pozdrav,
Janez

Pyr0Beast ::

PSU najverjetneje. A imaš kakšno asus ali abit plato ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gromovnik ::

DFI LANPARTY ULTRA-D; PSU pa LC POWER 550W (sem 2 sprobal in je isto, sam matična še ostane?

Pyr0Beast ::

Druzga najbrž ni. sem pa imel podoben problem, da se komp ni hotel prižgati ker je bil konektor od napajalca razjahan, ko si ga nagnil na eno ali drugo stran je stvar magično zalavfala.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

hm, hecno. Imam enak model matičen in tudi LC 550W napajalnik. Podoben problem se mi pojavi, če računalnik ugasnem in ga takoj želim ponovno zagnati. Da to uspe moram počakati kakšno minutko.
Sicer stvar vsaj pri meni ni nenavadna - tovrsten zagon je ponavadi mogoč, ko dioda ob režah za RAM sveti "na polno".

Nisem pa še nikoli imel težav z zagonom iz nule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

solatko ::

Poglej, da ti slučajno ne šteka stikalo za vklom na ohišju. Poizkusi direktni vklop na plati.

Gromovnik ::

Tudi direktno stikalo ne dela, glavno stikalo ni krivo ker je na napajalniku katerega pa sem menjal.

Pa računalnik lahko 24/h lavfa cel tedn brez problema, ko ga pa dol ugasnem ga pa ne prižgem ful dolgo ne glede na to a je ugašen 1 min ali 1 mesec.

Hvala.

Pyr0Beast ::

Probaj s kakšnim bolj kvalitetnim napajalcem, ki ima okoli 2.5A na VSB liniji.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Yoxi ::

Probi si v biosu nastavit da lahko vklopiš računalnk s pritiskom na kakšno tipko na tipkovnici, ponavadi je preslednica tista. Jst mam tko nastavljen že skos, da se mi ni treba stegvat al pa brcat po kišti pod mizo. Lahk da ti reši problem, lahk da ne, poskusiti ni greh.
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

fedor ::

Sam imam enak problem. Tri dni po priklopu USB spletne kamere CANYON 1,3 Mega Piksle sem moral večkrat pritisniti na gumb za vključitev računalnika. Čez nekaj dni sem kamero odklopil, nekajkrat sem še imel težave, sedaj pa je v redu.
imam:
napajalnik Antec 380 W
matično ploščo ASRock AM2NF6G- VSTA (integriran LAN, zvok, grafika)
1 USB stalno zaseden s tiskalnikom.

Pyr0Beast ::

Prešvoh +5VSB linija ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gromovnik ::

Zanimivo je da mi je začelo jebat pred kakim mescom pred tem pa brez problemov

Macx95 ::

Zdravo Janez.
Povsem isto zadevo je imel moj prijatelj. Enaka plata ,enak napajalnik. Svetoval sem mu Enermaxa liberty 500w zadeva sedaj lepo dela. Ima pa sistem z opteronom.
Ne moreš pričakovati da bo napajalnik ranga 30€ uspešno poganjal ploščo ranga 200€

Matevž

jrtjtejtt ::

No LC 550W je čist spodoben napajalnik. Men je poganjal GAk8NF-9 in athlona64 3200, navito brez problema. Sedaj mam p5k in pentiuma 2160, navitga na 3.0 pa dela ko ura. Tko da v osnovi ni kriv PSU, razen če ni defekten seveda.

Pyr0Beast ::

No, v osnovi je lahko kriv PSU, saj so bile tudi različne serije teh napajalnikov.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4pin na 8pin konektor- matična plošča

Oddelek: Pomoč in nasveti
363900 (2833) Riff
»

Nov računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5812281 (11280) solatko
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317333 (13456) G_mAn
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162784 (2038) fosil
»

DFI Lanparty Ultra D -> težavice

Oddelek: Strojna oprema
21979 (979) hardfreak

Več podobnih tem