» »

Povezava grafične z HDMI ter LCD TV

Povezava grafične z HDMI ter LCD TV

tropinovec ::

Ljudje!

Imam PC ter grafično 8600GT z HDMI izhodom, zato sem jo s HDMI kablom povezal z LCD televizijo, ki ima HDMI vhod, vendar ni slike, če sta PC in TV povezana z VGA kablom pa slika seveda je. Kaj storiti?

8-O

KoMar- ::

Upam, da ni odveč vprašati, če si preklopil na pravi HDMI "kanal"... pa povej še nativno resolucijo LCD TVja ter resolucijo, ki je nastavljena na grafični kartici...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

tropinovec ::

TV je FULL HD, resolucija na grafični je nastavljena na 1900x1080. TV ima 3 HDMI vhode, ali ni vseeno s katerim HDMI se poveže PC? Na enem imam namreč PS3.

KoMar- ::

Upam, da maš resolucijo 1920x1080 in ne 1900x1080... veš, pri teh stvareh je treba biti natančen ;) Zdej, načeloma je res vseeno, čeprav moj Samsung ma v navodilih napisano, da je HDMI2 namenjen PCju... glavno je, da ti izbereš pravi "kanal" z daljincem. Pa še to: imaš LCD TV na grafično priklopljen kot primaren monitor?

tropinovec ::

Ja, pardon, resolucija je seveda 1920x1080 (primarni monitor) in sedaj končno prikaže sliko preko HDMI-ja, vendar je obupna. Pa tudi sicer lahko vidim celo namizje samo pri resoluciji 1280x1024, pri 1920x1080 pa sliko raztegne, tako, da ne vidim opravilne vrstice. Bom se še malo pošpilal...

Tr0n ::

V ForceWare nastavitvah obklukas "Thread as HDTV" in potem imas na voljo dodatne "TV" resolucije.

tropinovec ::

Tista opcija je že odkljukana, pa kljub temu ne pomaga...

Tr0n ::

Ce hoces imet "lepo" sliko, moras resolucijo nastavit na native resolucijo TVja (1360x768 ali kaj podobnega).

tropinovec ::

Televizija je FULL HD, torej 1920x1080. Preko VGA kabla ni problema in je slika OK. Saj ni nujno, da bi bila povezava preko HDMI, bolj iz radovednosti me zanima zakaj lahko gledam vso namizje samo pri 1280x1024, pa še slika je dosti lepša kot na 1920x1080, kar seveda ni najbolj logično. Skratka, preko HDMI se TV obnaša,kot da bi bila njegova privzeta resolucija 1280x1024...

KoMar- ::

Zaupaj nam model TVja... recimo pri samsungih imaš funkcijo "Just scan", s katero dosežeš 1:1 pixel mapping, kar tebe trenutno zaj*** pri 1920x1080.

tropinovec ::

Samsung LE-40F86BD :D

KoMar- ::

No, pol bi ti moral delat 1:1 lepo, jaz mam malo starejši model... v nastavitvah HDMI2 (kamor priključi PC) preimenuj v HTPC / PC in boš mel 1:1 pixel mapping brez potrebe po funkciji "Just scan".

tropinovec ::

Marko, tvoj zadnji namig je rešil zadevo! :)) V nastavitvah HDMI2 odkljukaš PC in zadeva dela! :D
Ko boš v Mariboru imaš pir v dobrem. :'( Sicer sem pa itak brez skrbi, saj ga ne bom plačal (četudi nisem Gorenjec) ker Ljubljančani ne hodijo v MB, razen če si nogometni navijač, kar pa sigurno nisi, heheh...
Malo heca - pa hvala lepa!

8-)

Zgodovina sprememb…

KoMar- ::

Hhhhhhh :D

nokaut240 ::

Mene pa zanima, kolikšna je realna cena 3m dolgega HDMI-HDMI kabla ? Namreč, rad bi povezal grafično kartico (Radeon 5770) z LCD televizorjem. Gledam po internetu, pa vidim da je nekje cena 7 EUR, drugje 10, spet drugje 22 EUR.

blackbfm ::

Dražji so mogoče malo bolj robustno narejeni ali pa so bolj "fancy". Drugače pa ni razlike. Jaz mam 10m, nevem če je bil 20eur..tam nekje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

jRk0 ::

hdmi kabel kupi najcenejsi pa je. itak je samo - al dela al pa ne, ni vmesnih zadev v zvezi skvaliteto... (kao pozlaceni konektorji pa take marketinske fore)
You fuck up once, you loose two teeth.

maqito ::

ekola, ravno sm povezal LCD TV preko HDMI z PCjem... vendar vse kar vidim je logo od PCja na LCD TV-ju...

sm se malce igral pa mi zaernkrat nč ne uspeva... any hints?

maqito ::

v bistvu ni logo od PCja, dejansko se vidi namizje brez ikonc....

Tim55 ::

najbrž imaš nastavljeno da grafična uporablja ta TV kot drugi monitor...nekje se najbrž da nastavit, da je na obeh ekranih enako...

maqito ::

ZRIHTAN O :)

maqito ::

jao... zdaj slika je, zvoka pa (še) ne :) any hints?

maqito ::

kar na1x mi na LG-ju ne najde več povezave s PCjem - sploh ne vem kaj bi lahko bilo narobe?! HDMI lepo povezan na HDMi vhod na LGju ter graficni kartici... sem poizkušal že vse, sam kar ne dela :(

a je kaj to v povezavi s udari strele ?! cca 10 dni nazaj je udarla strela tle bliz - modem skurilo, sicer pa vse ostalo dela normal (PC, prenosnik, LCD TV,...)

hvala na odgovoru

ales1977 ::

Pozdravljeni
Tudi sam imam probleme ...
Imam LG 42 Lcd star cca 7 let, ki sem ga preko HDMI kabla povezal z racunalnikom. Na racunalniku najde tv, a slike nikakor ne morem spraviti gor, na tv pise no signal.
Ima kdo morda kaksno resitev?
Hvala lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales1977 ()

ales1977 ::

Hvala za hitro pomoč in rešitev zadeve. V kolikor bo kdo na mojem koncu naj pokliče, da dam za pivo!
Pa prosim brez nadaljnega komentiranja.

HVALA!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VGA na HDMI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5927595 (14591) KTr1sk
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219699 (9212) kozorog
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523332 (14636) al3n
»

LG 26" monitor

Oddelek: Kaj kupiti
394582 (3358) LordWorm
»

Philips 32PFL5322 - Kdo jo ima in kak deluje DVI>hdmi

Oddelek: Kaj kupiti
374142 (3227) TornadoTDi

Več podobnih tem