» »

Hheeeeeeelp!!! nv4_disp.dll

Hheeeeeeelp!!! nv4_disp.dll

troy ::

V petek sem iz agt-ja prinesel nov računalnik(asus p5n-t deluxe, intel core 2 quad q9300, 9800gtx sli, 4 giga ram-a, windows xp(32 bit). )
problem je pa takšen: ko zalaufam kakšen grafično zapleten program(recimo crysis), mi zadeva špila dobrih 5 minut, nakar dobim blue screen, ki mi javi, da je nekaj narobe z datoteko nv4_disp. Dll, nato se mi sistem reboot-a. Po imenu sodeč naj bi šlo za nvidiin driver. Driver sem že odstranil, ter ga na novo inštaliral. Hotel sem probati s starejšimi, a teh gor ne morem spraviti, ker gre za serijo 9x. Izklopil sem tudi način sli, ter crysis zalaufati samo z eno grafo, a rezultat je zmeraj isti.

Prosim za pomoč.

troy ::

Ali je možno, da gre za Hardware??

StratOS ::

Malo več informaci o BSOD-u ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

jan01 ::

A si uninstalliral, v safe modu počistil s driver cleanerjem in potem še enkrat posnel najnovejše iz nvidiine strani?
Si posnel vse patche za crysis?
Directx imaš updatan? download
Kater napajalnik?

Glej, ne uporabljat 32 bitne windowse, ker 32 podpiral le do 4GB tebi pa od te kvote že 2 grafični pobereta 1GB.. V glavnem preidi na windows xp x64 oz 64 bitno visto...

Ted ::

Nekaj je z grafo po vsej verjetnosti če ti vedno ta BSOD ven meče. In ja, verjetno (v kolikor si že preveril gonilnike) gre za hardware problem. Je pa povsem možno da bi komu drugemu ta grafa delala bp. Za vsak slučaj preveri še rame (memtest).
Mah...

troy ::

Imam Corsair HX620W, pri agt-ju so mi povedali, da je to več kot dovolj, sicer v manualu od nvidie piše sa je za SLI priporočlijivo 750w(z uporabo intel core 2 extreme Q6700), a tudi če sli izklopim je isto...bom pa reinštaliral u safe modu...

troy ::

aja.... crysis sem dal samo za primer... če naprimer zalaufam 3dMark mi ta po 5 minutah crkne...

StratOS ::

Malo več informacij o BSOD-u ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

zee ::

kolko watten napaalnik imaš? 800-1000 W?

če imaš manj, bi lahko bil to vzrok tvojim težavam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krneki0001 ::

Naloži visto in najnovejše beta driverje za visto, pa tega ne bo več. Očitno je pri 9800GTX nekaj narobe z driverjem in ti si že tretji, da sem slišal, da ima v XP-jih probleme. V visti ti problemi dejansko zginejo - ni jih več.

troy ::

jah... zadeva je taka... Imam licenčno 64 bit visto.Malo prej sem jo 3 krat probal naložiti, a se mi takoj po prvem zagonu pojavi BSOD!!! S hardware-om je očitno nekaj hudo narobe, jutri nesem kišto na servis, računalnik je itak star 3 dni, tako da hvala bogu za garancijo.

Me pa prav zanima kaj je narobe... vam javim ko bom zvedel...

troy ::

Drugače pa napajalnik je 620W... Ja, tudi meni se je zdelo da je to premalo, na Agt-ju so mi rekli, da je to več kot dovolj, čeprav imam SLI... kaj vi mislite??

To so karakteristike:
Karakteristike:
+ 3.3 V: 24 A
+ 5.0 V: 30 A
+ 12V (1) : 18 A
+ 12V (2) : 18 A
+ 12V (3) : 18 A
* Max. combined Power: 600 W
- 12 V: 0,8 A (9,6 W)
+ 5Vsb: 3,0 A (15 W)
* Total power: 620 W

Na škatli od napajalnika mi piše SLI Ready.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: troy ()

Ted ::

Napajalnik ti prek teče in 99% ni vzrok za tvoje probleme. Za tvoje probleme je verjetno kriva grafična kartica. Imaš enega najboljših napajalnikov na tržišču mimogrede.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

farko ::

Nesi ga nazaj v trgovino in ti naj zrihtajo ali pa zamenjajo.Verjetno si namestil vse gonilnike iz cd,ki je zraven priložen ker kar je od gonilnikov za plato je treba vse namestit.Je pa še nekaj ,da imajo novi pc neko zaščito proti piratskim programom mioslim na windows in se ti vse skupaj stepe v kolikor nimaš licenčnih windows.
farko

dondevil ::

jaz mam isti problem, pa ga rešujem že pol leta pa ne pomaga nič..

grafa je pa 7800GT


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 4870 - problemi z driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
385366 (2429) dziht
»

Quad +12V Rails z GTX 295

Oddelek: Strojna oprema
151752 (1479) GrimReaper
»

Problem z grafičnimi karticami v SLI

Oddelek: Pomoč in nasveti
101451 (1245) boogie_xlr
»

Problem! Nerazumljivo nizki fps na high-end računalinku!

Oddelek: Pomoč in nasveti
402021 (1031) The Player
»

PC po komponentih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1137055 (4858) Gutjerez

Več podobnih tem