» »

Patentiranje avtorskega programa

Patentiranje avtorskega programa

Shinobi ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, ce slucajno kdo ve, kako bi se dalo patentirati avtorski program? Gre se za to, da sem razvil program za krmiljenje industrijskih strojev, ki je dejansko zelo intuitiven in avtomatiziran napram prvotni oz. izvorni resitvi proizvajalca.

Moj problem je v tem, da so mi po prvem razgovoru oz. prezentaciji ukradli ideje in jih sami realizirali, namesto da bi jih dali v realizacijo meni. Ne vem kako se lahko branim, ker bi me spet radi povabili na razgovor, vendar nocem zastonj izdajati idej oz. ne bi rad, da mi jih kdo vkrade, oz. ce jih ze vkrade naj jih placa.

Dejansko gre pa za to, da postopki so itak splosno znani, kako se zadev lotiti, ampak moj uporabniski vmesnik je izjemno avtomatiziran, posplosen in uporabnisko prijazen, tako da vecina casa za vas razmislja umetna inteligenca razen res tam, ko drugace vec ne gre. In odpravil sem malo morje parametrov, za katerimi prav tako umetna inteligenaca in jih regulira za vas. Ko enkrat vidis celotno sliko, je stvar simple, vendar ce tega ne ves, si s tem nimas kaj pomagati. In to bi rad zascitil.

A ima kdo slucajno kaksen predlog, kako bi se lahko tega lotil? Poleg tega bi potreboval "patent" v Angliji, Nemciji, Franciji in Italiji.

Hvala ze vnaprej.

damo ::

Par odgovorov na vprašanje:
http://www.uil-sipo.si/uil/dejavnosti/p...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7525431 (22686) mihec87
»

Padec direktive o patentiranju softwara (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
24821457 (17333) |ucko
»

Kolektivna nepismenost urada za intelektualno lastnino

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
455243 (3725) Gavran
»

Okrogla miza o programskih patentih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
26723717 (20493) Daedalus
»

Danska rešuje programerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
14013681 (11224) Thomas

Več podobnih tem