» »

Ubuntu sux

Ubuntu sux

1
2
3 4 5

MrStein ::

Zgleda da je najboljše počakat na prvi servis pak ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

preem ::

preem: vse ti dela ? Tudi kar je tu bilo napisano, da drugim ne ?
Kako si sharanje v pogon spravil ?


out of the box. desni klik na folder, sharing options, kljukca, hopacupa deluje.

drugače pa tudi vnc uporabljam, in nisem ugotovil nobenih problemov, tudi deluje out of the box.

edin wireless sem mogu z ndiswrapperjem uštimat, ker broadcom nima native linux driverja.

MrStein ::

Pa to imaš default instalacijo direkt s CD-ja ?

Ker kot sem rekel, meni pravi, da ni vklopljen servis za sharanje, pa če ga želim vklopit. itd.. (detajli že zgoraj napisani).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zee ::

vklop servisa: sudu /etc/init.d/samba start
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

poweroff ::

No, moje težave izvirajo iz mojih specifičnih potreb. Prva potreba je redna uporaba različnih zunanjih zaslonov (projektorji,...), druga pa uporaba šifriranih trdih diskov.

Če teh potreb ne bi imel, pa bi verjetno čisto OK delalo.
sudo poweroff

aiko ::

Tudi jaz sem imel težave z ubuntujem. Pravzaprav samo eno. Nikakor da ga inštaliram. Verzija je bila 7.neka-pač. Downloadal sem "normalni" verziji cd in dvd ter "alternate" verziji.
Mašina pa je bila prava klasika: AMD Athlon 3200 Xp, plata ASUS A7V880, grafika Radeon 9600 Pro.

Potem sem probal suse... Delalo je vse, razen grafike ki je bila 2d (zgubil 3 ure z raznimi pack-i; driverji), pa še vedno nič. O refreshu ekrana raje ne bi govoril: 60Hz pa da ge je__š. Ne gre višje... Pa Asusov WLAN ključek... Najde ga, nastaviš ga lahko, vendar se ne poveže...

Pred koncem še mandrivo; delalo vse iz live cd-ja, manj po inštalaciji. Težave klasične: grafika, refreš ekrana, 2D only, WLAN ključ. No vse to sem rešil, ko sem ugotovil, da določen software je ne enem strežniku, določen pa na drugem. Seveda vseh strežnikov vnest v tisti update program (neki rpm)se ne da. Bi bilo prelepo. Vsakič ko sem kaj rabil, pa se mi vnašat strežnike ročno res ni dalo; sej nisem sado-mazo.

Na koncu še Freespire. Delalo je začuda vse. No, vsaj kar sem probal. Ni bilo več volje za se za__bavat in se je_at v glavo. Sem stisnil reset in se logal v Winse.

Tko da MrStein, te popolnoma razumem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

steev ::

Danes vrgel Ubuntu 8.04 sestri na lapto dell inspirom 6400. Dela perfektno, samo driverje za wlan sem moral postimat in v tem primeru prav pride ubuntu forum.
:|

Pirmy76 ::

Jaz se na linux ne razumem dosti...

Kupu sem Asus EEE PC in gor je Xandros (ali nekaj takega).

Ga startam in se cudim ker wireless dela iz prve :) Alleluia!
Ampak takoj ko sem startal kaksno stran je hotla instalacijo Adobe Flash Player. In celo sam mi priporocal instalacijo itd... le da ko sem kliknu Install se je pojavlo en kup errorjev... in valda Flash se ni instaliral.

Kot je ze nekdo napisal... daaaaalec prevec se hvali ta linux. Ce si imas ti prakso v linuxu morda res vse postimas. Ampak za normalnega uporabnika je neuporaben. Tudi v Windows vse dela.. ko nastimas. In nastimat v windowsih je dosti lazje kot v linuxu.

Mislim da bi reklama za linux mogla bit "V Linuxu dela vse, razen tisto kar ne dela!"

Glede virusov pa le to... Linux je kao imu na viruse... Hja zato ker jih trenutno ni napisanih za linux. Isto so bli Windows 2000 imuni na viruse ki so bli pisani za DOS. Ampak ko so razvili se viruse za Win2K je bla pa druga pesem. In cisto isto se bo zgodilo za Linux.

The B ::

The B: Uporabljas kubuntu z KDE3.5, ki vsebuje tudi KDE4 programe.

Nagravzna kombinacija vglavnem ;).

Kaj priporočaš?

preem: vse ti dela ? Tudi kar je tu bilo napisano, da drugim ne ?
Kako si sharanje v pogon spravil ?



out of the box. desni klik na folder, sharing options, kljukca, hopacupa deluje.

drugače pa tudi vnc uporabljam, in nisem ugotovil nobenih problemov, tudi deluje out of the box.

edin wireless sem mogu z ndiswrapperjem uštimat, ker broadcom nima native linux driverja.


Men tole ni delal. Desen klik na mapo -> Properties -> Share -> Configure File Sharing -> ERROR
Potrebno je blo popravit /etc/samba/smb.conf
V sekcijo #======================= Share Definitions ======================= sem dodal
[Filmi]
comment = Filmi na Kubuntu
path = /neki/nekamapa
read only = no
public = yes


[MP3]
comment = MP3 na Kubuntu
path = /neki/nekamapa
read only = no
public = yes

Pa popravil sem workgroup čisto na vrhu in zdej windows mašine v mreži lahko dostopajo do teh dveh map.
Že prej sem pa lahko dostopal do share-ov na windows mašinah. Ištalirat je bilo treba Smb4K.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: The B ()

poweroff ::

Ga startam in se cudim ker wireless dela iz prve :) Alleluia!
Ampak takoj ko sem startal kaksno stran je hotla instalacijo Adobe Flash Player. In celo sam mi priporocal instalacijo itd... le da ko sem kliknu Install se je pojavlo en kup errorjev... in valda Flash se ni instaliral.

Hmm, jaz sem zadnjič dobila Asusa od sodelavke in je Flash čisto lepo delal.

In nastimat v windowsih je dosti lazje kot v linuxu.

Ne vem, če to drži. Morda za desktop, za serverske različice pa definitivno ne.

Glede virusov pa le to... Linux je kao imu na viruse... Hja zato ker jih trenutno ni napisanih za linux. Isto so bli Windows 2000 imuni na viruse ki so bli pisani za DOS. Ampak ko so razvili se viruse za Win2K je bla pa druga pesem. In cisto isto se bo zgodilo za Linux.

To poslušamo že leta, pa je ituacija še vedno ista.

Pa tudi če bi bilo res - to je kvečjemu argument za uporabo Linuxa. Če hočete biti varni - pojdite na Linux, za katerega še ni virusov. Ko pa bojo, bomo šli pa na kaj tretjega...
sudo poweroff

steev ::

Kako naj argumentiram fotru, da sem sestri namestil ubuntu. On pravi da ni razloga pa da so formati drugačni (čeprav mu razložim, da oo.o zna vse). Dejte en močen argument. Drugače mi je pa kar všeč tale ubuntu, čeprav vedno, ko ga dam iz stand-by, grdo zapiska in vrže ven en error.
:|

poweroff ::

Hja, kako že pravi tisti znani biblični pregovor: ne mečite biserov svinjam, ker jih bodo poteptale z nogami.
sudo poweroff

Bramac ^^ ::

"To poslušamo že leta, pa je situacija še vedno ista."

Se čist nč ne čudm, kdo pa ma voljo za tistih par desktop uporabnikov kej takga pisat. To sem napisu zlo grobo, ampak proti uporabnikom Windowsov, res zgleda ko da jih je ene par. Če nekdo hoče napisat nekaj, kar bo naredilo več škode bo itak napisal za Windows sisteme.

Konc koncev je pa konkurenca out of box dosti boljša, čeprav plačljiva. Ampak se splača.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Kako naj argumentiram fotru, da sem sestri namestil ubuntu. On pravi da ni razloga pa da so formati drugačni (čeprav mu razložim, da oo.o zna vse). Dejte en močen argument.


Pokazi mu koliko stane Vista + MS Office. Potem pa povej, da ce od tebe zeli, da krades... ;>

c0ck4m0u53 ::

"To poslušamo že leta, pa je situacija še vedno ista."

Se čist nč ne čudm, kdo pa ma voljo za tistih par desktop uporabnikov kej takga pisat. To sem napisu zlo grobo, ampak proti uporabnikom Windowsov, res zgleda ko da jih je ene par. Če nekdo hoče napisat nekaj, kar bo naredilo več škode bo itak napisal za Windows sisteme.

Konc koncev je pa konkurenca out of box dosti boljša, čeprav plačljiva. Ampak se splača.


Lahko pa gledaš na celotno zadevo s popolnoma drugega zornega kota. Zakaj bi nekdo, ki ima potencial in se spozna na razvijanje kode svoj čas namenil uničevanju stvari in s tem tvegal močan revolt s strani celotne opdrtokodne skupnosti. Raje kot prvo, glede na to, da ima možnost vpogleda v izvorno kodo, svoj trud vloži v nekaj pozitivnega in tako še dodatno pripomore k razvoju izbranega projekta.
Poleg tega v prvem primeru obstaja zelo velika verjetnost, da bo ta varnostna pomanjkljivost relativno hitro zakrpana (posameznik ki si prizadeva za slabo proti skupini ljudi, ki živi za obstoj, razvoj projekta ter poseduje leta izkušenj), v drugem primeru pa pridobi vrsto novih izkušenj, idej, poznanstev, ter zahval za delo na projektu, kar pa le še utrdi njegovo vero v to, da vsekakor dela pravo stvar.
Torej sta tu ključnega pomena prvič, prosto dostopna izvorna koda in drugič, sposobnosti posameznika, kar se odraža v nadgrajevanju znanja tega posameznika (intelektualna rast) in zadovoljni ter hvaležni bazi končnih uporabnikov neke aplikacije.

steev ::

Kako naj argumentiram fotru, da sem sestri namestil ubuntu. On pravi da ni razloga pa da so formati drugačni (čeprav mu razložim, da oo.o zna vse). Dejte en močen argument.


Pokazi mu koliko stane Vista + MS Office. Potem pa povej, da ce od tebe zeli, da krades... ;>



Sem mu probal. Sao ves v cem je problem. Da je to prenosnik in ze ima oem windows.
:|

R33D3M33R ::

Le zakaj silite ljudi na Linux? Naj živijo na svojih Windows sistemih prepričani, da M$ju tisti €, ki jih niso odšteli, ne predstavljajo izgube. Tisti, ki imajo licenčne Windows pa so jih tako ali tako kupili z razlogom.

MrStein: Ubuntu sux? Pa kaj, ga pač ne uporabljaj. Nekomu dela out of the box, drugemu ne, situacija identična tisti na Windows sistemih.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Jst ::

Ubuntu si je, po mojem skromnem mnenju, zadal čisto preoptimističen, šest mesečni, razvojni cikel pljuvanja distribucije. Izdajanje na šest mesecev ne more zagotoviti mozilla s svojim Firefoxom, Opera, noben software nima tako kratega časa izdajanja. Samo testiranje lahko traja šest mesecev.

Za 8.4 so se odločili LTS podporo... Hm, glede na to, da je že takšna osnova, kot je web brskalnik Firefox, v beta fazi, je LTS dobil čisto drug pomen. Zagotovilo, da bodo z sp1/sp2 zakrpali luknje, ki jih sedaj vidimo, kot kakšne kraterje. Vsepovsod po internetu problemi z omenjenim FF, sound server. Nope, ne bo šlo.

Kar linuxu manjka do kakšnega večjega koraka je centralizacija. Nekakšna ISO organizacija med različnimi distroti. Najbolj se to vidi ravno pri temu ubuntu: šli so spreminjat imena knjižnjic, za nekakšen boljši jutri, a uporabike skrbi boljši "danes."

Žalostno je, da uporabiki linuxa vemo, da če sprobaš nekaj različnih districij na prenosniku, bo precej verjetno na eni vse delalo out-of-the-box, na drugi boš pa moral spreminjati config datoteke, kot da se piše leto 2000 in ne skoraj 2010. Danes so zadeve drugačne, kot pa 10 let nazaj. Danes hočemo mainstream, hočemo desktop, hočemo butlproof. In svetle izjeme obstajajo. Butlproof openSuse (prej Suse, 9.x, še prej 8.) mi omogoča marsikaj. Konzole več skoraj ne vidim. In Ubuntu naj bi bil še bolj mainstream. Pa so z 8.4 naredili prej korak nazaj in ta korak nazaj kompenzirali z LTS, kot da hočejo sporočiti nam, uporabikom, "v naslednjih treh letih bo pa res butlproof."

Čisto upravičeno lahko rečemo: "ubuntu 8.4 sux!"
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Kdo bo šel leta 2008 spreminjati config datoteke v konzoli, da bo usposobil zvok? Sem mislil, da je to že taken for granted.

Če se recimo lahko sprijaznim, da če hočem windows driverje uporabljati v linuxu, da bom moral uporabljati konzolo: wifi kartica v prenosniku potrebuje ndiswrapper. Da bom torej uporabil kar windows driverje v linuxu bom potreboval konzolo in nekaj config datotek urediti in takšno zadevo lahko v letu 2008 še nekako razumem. Da pa zvok, ki je prej delal več let brez težav in brez poglablanja nižje v sistem, danes ne dela več, je pa samo za kritiziranje. Pa tudi, če moraš spremeniti samo eno vrstico v eni datoteki, imaš za zgled lahko kar 6 mesec nazaj 7.10, kjer je to delalo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

R33D3M33R ::

Meni je konzola všeč, ker je preprostejše copy/pastat nek ukaz iz interneta kot slediti navodilom tipa: klikni tisto ikonico tam, nato klikni levi zavihek z desno miškino tipko (am, ali je blo z levo?) itd.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Jst ::

ndiswrapper --install moj.driver

je lažje, kot kakršenkoli click.me.gently.

Da pa mainstream ne bo mogel normalno brskati po internetu zaradi vključitve nedokončanega beta browserja je pa absurd. Pravtako težave z zvokom, ki jih do sedaj ni bilo. Tega si mainstream-orientated distribucija ne bi smela privoščiti.



Ostajam na opensuse...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrStein ::

Matthai:
(virusi)To poslušamo že leta, pa je ituacija še vedno ista.

Ko bo prišel world domination, bodo tudi virusi. Brez brige.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

MrStein - nisem 100% prepričan, da bo takšna štala, kot je pri Windowsih, ampak načeloma ti pa dam prav.

Še vedno pa trdim - kakorkoli že - trenutno se zaradi varstva pred virusi splača uporabljati Linux. Ko bo pa ta dominiral, bomo pa šli na BSD ali kaj tretjega.

Če je varnost pred virusi tako pomemben kriterij.
sudo poweroff

dela ::

Ko bo prišel world domination, bodo tudi virusi. Brez brige.


Naj le pridejo, a takšnih problemov, kot so jih povzročali (ali jih še) na win, na lin ne bodo nikoli, ker ne poznam niti ene linux distrubucije, ki te privzeto logira z administratorskimi pravicami za ves čas, kot te je win. To je IMO večji faktor kot popularnost OS.

Na srečo ima winXP vsaj opcijo omejenega računa za tiste, ki gledajo tudi na varnost, kar pa, roko na srce, 85% uporabnikov gladko ignorira. Pri lin te možnosti nimajo. Če je sedaj v visti s tem podobno kot v lin, bo na njej z virusi precej manj štale kot na prejšnjih win, ne glede na to, da bo morda enako popularna.

Poldi112 ::

Niso krivi uporabniki da se v WIN ne uporablja računov z znižanimi privilegiji. Ko enkrat poiskusiš in vidiš kako annoying je te mine. Krivi so pa tako programerji ki kar pričakujejo da bodo njihovi programi tekli z admin pravicami, kot MS, ki to podpira. Še za Visto pravijo da je to da je sistem siten feature. Potem se pa čudijo zakaj ljudje to izklapljajo. Ampak boli MS za uporabnike, oni si umijejo roke.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

krneki0001 ::

Jst imam UAC stalno vklopljen. Pač en klik več, ampak me ne moti.

MrStein ::

En klik ?
Zadnjič sem moral po kopiranju fajla potrditi 3 dialoge.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

preem ::

hehe, veš kaj pozabljate... glede tega zvoka pa to.

zvočna kartica (pa tudi integrirana) je kos hardware-a. In vsak kos hardware-a potrebuje driver. na vsakem sistemu, linuxu, winsih, bsd, osx, you name it, zadeva potrebuje driver.

dejstvo: linux kernel ima dosti več driverjev notri integriranih kot winsi

če pa tvoja zvočna pač ni med podprtimi, jebi ga, najdi driver pa inštalirej.

iz mojih izkušenj (pa sem inštaliral winse 10 miljonkrat u lajfu, pa linux tut ne dost manjkrat.... pa je VEDNO, ampak čist VEDNO, več problemov z driverji na winsih kot na linuxu.

BigWhale ::

Jst imam UAC stalno vklopljen. Pač en klik več, ampak me ne moti.


En klik? Pa en vnos passworda in tako naprej, a ne? ;>

AmokRun ::

@preem
>če pa tvoja zvočna pač ni med podprtimi, jebi ga, najdi driver pa inštalirej.<
No s tem stavkom si vse povedal.

Končnega uporabnika prav nič ne briga koliko driverjev ima linux v kernelu. Njemu je važno da neka stvar dela. Če nek ultra zlobni proizvajalec strojne opreme naredi driver-je samo za windowse, pač v linux-u ta kos opreme ne bo delal. In čisto nepomebno je ali je za to kriv proizvajalec hardware-a ali razvijalci linux-a, stvar bo v windowsih dela, na linux-u pa ne.

In še nekaj. Dobiti driver na netu za linux je čisto nekaj drugega kot pa dobiti driver za windows - velja tudi za programsko opremo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

preem ::

@preem
>če pa tvoja zvočna pač ni med podprtimi, jebi ga, najdi driver pa inštalirej.<
No s tem stavkom si vse povedal.

Končnega uporabnika prav nič ne briga koliko driverjev ima linux v kernelu. Njemu je važno da neka stvar dela. Če nek ultra zlobni proizvajalec strojne opreme naredi driver-je samo za windowse, pač v linux-u ta kos opreme ne bo delal. In čisto nepomebno je ali je za to kriv proizvajalec hardware-a ali razvijalci linux-a, stvar bo v windowsih dela, na linux-u pa ne.

In še nekaj. Dobiti driver na netu za linux je čisto nekaj drugega kot pa dobiti driver za windows - velja tudi za programsko opremo.


Glej, ti primerjaš jabolke pa hruške. Govoriš kok je linux težko naložit, pa winse enostavno
uporabljat. inštalacija != uporaba

Tudi za winse nimajo vse naprave driverjev - treba iskat - ma proizvajalec driver al nima, kje čm ga dobit - isti problemi, kot na linuxu ne bi rekel?

Splho je pa to očitno zadne cajte, ko vsi deljo in podpirajo samo visto, nič kolikorat se mi je zgodilo, da ko sem nalagal xpje na laptopa, ki ima visto po defaultu, in poglej ga zlomka. ni driverjev za xpje. pa je isto sranje...

ne mi govort no, če ti pravim, da ma linux več driverjev, bilo ker kos opreme, ima več možnosti da bo delal na linuxu kot na winsih out of the box. ne glede na tvoje 2 slabe izkušnje.

če ti pa ni kul, pa nehi uporabljat. s tvojim novim porschem tut ne greš na njivo, ali pač? različne stvari so za različne namene. winsi so fucking spyware magnet, z linuxom pa lahk dejansko kaj delaš.

dela ::

Niso krivi uporabniki da se v WIN ne uporablja računov z znižanimi privilegiji. Ko enkrat poiskusiš in vidiš kako annoying je te mine. Krivi so pa tako programerji ki kar pričakujejo da bodo njihovi programi tekli z admin pravicami, kot MS, ki to podpira. Še za Visto pravijo da je to da je sistem siten feature. Potem se pa čudijo zakaj ljudje to izklapljajo. Ampak boli MS za uporabnike, oni si umijejo roke.


Jaz omejen račun uporabljam v winXP in deluje OK. Ne vem, kako je v visti, a v XP se mi ne zdi nič nadležno, deluje dokaj podobno kot v lin, edina razlika je to, da nekateri programi (kakšne igre ipd.) že za zaganjanje potrebujejo admin pravice (kar je slabo), a obstaja tudi run as opcija tako da tudi to ni tako nadležno. Kaj pa ima vista za eno navlako, pa ne vem. Če je tako nadležno, da uporabnike od tega odvrača, že ni v redu.

Če 99% uporabnikov lin vsakdanja opravlja z omejenim računom, 90% win uporabnikov pa z admin računom, potem ni treba ravno dolgo razmišljati, kje imajo virusi lažje delo in kje bodo povzročili več škode. Pa tudi, če bi primerjali 10% limited win userjev in 90% non-stop admin win userjev, slednji ne bi nabrali le 9x več problemov z virusi, ampak večkratnik tega.

krneki0001 ::

Jst imam UAC stalno vklopljen. Pač en klik več, ampak me ne moti.


En klik? Pa en vnos passworda in tako naprej, a ne? ;>



Kakšne vnos passworda, kje se pa to naštima, tega v visti še nisem videl? Vpraša te samo če dovoliš štartat program, ki se hoče izvesti in moraš to potem potrditi.

AmokRun ::


Glej, ti primerjaš jabolke pa hruške. Govoriš kok je linux težko naložit, pa winse enostavno
uporabljat. inštalacija != uporaba

Nič nisem rekel da je linux težko naložit. Sama inštalacija se mi ne zdi prav nič težja kot pri windowsih - par klikov pa je gor. Vendar če nek software za linux ne obstaja inštalacija ni težka, ampak je nemogoča in s tem tudi uporaba.


Tudi za winse nimajo vse naprave driverjev - treba iskat - ma proizvajalec driver al nima, kje čm ga dobit - isti problemi, kot na linuxu ne bi rekel?

Se strinjam. Vendar je pri linux-u ta isti problem precej bolj obsežen. Dejstvo je da je hardware precej bolje podprt v windowsih.


ne mi govort no, če ti pravim, da ma linux več driverjev, bilo ker kos opreme, ima več možnosti da bo delal na linuxu kot na winsih out of the box. ne glede na tvoje 2 slabe izkušnje.

Za linux je definitivno manj driverjev kot za windows. Lahko da jih je v sam linux več integriranih in ti jih ni potrebno ročno inšalirat preko neta, cd-ja... Vendar kot sam praviš "če pa tvoja zvočna pač ni med podprtimi, jebi ga, najdi driver pa inštalirej". In verjetnost da tega driverja ni za linux je precej večja kot da driverja ne bo za windowse.
Po drugi strani pa imaš v linuxu precej driverjov ki so narejeni napol. Delajo nekatere osnovne stvari, kaj več pa ne, da ne omenjam da moraš zraven še kaj sam skompajlat. Naprimer ubuntu uporablja neke restricted driverje za grafično. Sicer osnovne zadeve delajo, ko pa hočem uporabljati dual monitor se pa stvari hitro zakomplicirajo.


če ti pa ni kul, pa nehi uporabljat. s tvojim novim porschem tut ne greš na njivo, ali pač? različne stvari so za različne namene. winsi so fucking spyware magnet, z linuxom pa lahk dejansko kaj delaš.

Ja saj večina ga ne uporablja, zato pa je situacija taka kot je. Jaz sem si ga inštaliral zato ker sem bral da je linux super, vse dela, nič ne šteka, nobenih bluescreenov in je oh in sploh najboljši.... Ko pa inštaliraš pa vidiš da temu ni tako.
Sicer pa jaz nimam nič proti linuxu in ga bom še naprej uporabljal več ali manj samo zaradi firbca. Ko(če) bo pa enkrat prišel na tak uporabniški nivo kot windowsi, pa z veseljem vržem svoje winse v koš. :D

bluefish ::

kar se tiče driverjev, so v veliki meri za stanje krivi proizvajalci strojne opreme.

PARTyZAN ::

En klik vec pri UAC? Prej trije kliki vec na eno operacijo. Stvar je tecna kot gnoj.

Po kakem mesecu mazohizma sem ga izklopil. Good riddance.

krneki0001 ::

UAC ti javi samo za izvajanje programa in to enkrat. Vpraša pa te ali dovoliš izvajanje ali ne.

Celeborn ::

Če imaš geslo za uporabniški račun, bi moral zatežiti, da ga vneseš.
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

krneki0001 ::

Zakaj? Pa saj sem ta uporabnik jaz in sem že prijavljen v sistem. Vpraša me samo, če lahko štarta ali ne.

MrStein ::

Dobro dobro, to ni tema "Vse in še več o UAC" ... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

poweroff ::

Si ti res uporabnik? Kaj pa če je to tvoj sodelavec med malico? Kaj pa če moraš to, da si ti uporabnik šele dokazati z vpisom gesla?
sudo poweroff

krneki0001 ::

Nekateri vsakič ko gremo izza računalnika zaklenemo mašino - varnostna politika firme.

opeter ::

UAC sem moral izklopiti samo zaradi tega, ker mi Adobejev PDF tiskalnik drugače ne bi deloval.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Smrtnik ::

Hej, jaz pa se ze spraseval kaj dogaja. ko se ze dva dni hecam z Ubuntu 8.4, da usposobim. Torej bolj pametno it na eno distribucijo nazaj.
Takoj prvi dan je nehal delovat update manager, file and printer sharing pa je bil pravi pain in the ass pa vendar nekako usposobil tudi sambo, tako da trenutno vse deluje, je pa res, da je morda malo manj user friendly, saj sem moral vecino stvari carat v terminalu ter po raznih configih.
Trenutno deluje vse ok, tako da ga se ne bom metal dol, naj pocaka do konca tedna pa da vidimo ce ostane.

Moram zacet uporabljat : ), doslej zajebancija.

Sicer pa vsakemu svoje, eni pac prisegajo na linux distribucije, drugim brez winsow ziveti ni.

blaz87 ::

Zanimivo branje je ta forum!!

Povem vam pa nekaj. Sam uporabljam Xubuntu, imam pač malo slabši comp, in nimam pritožb. Res je tako kot so nekateri že napisali da so problemi to in ono. Ampak počasi, vse se da porihtat. In na koncu tudi dela kot je treba.
Iz lastnih izkušenj povedano bolje kot windows.

Glede tega kaj je boljše kaj ne?
Razumite že enkrat, da je windows plačljiv, zato naj bi bil boljši, zato naj bi ponujal perfektnost. Pa jo??? Dela vse?? Ni blue screnov nikoli?? Zato ker ga "plačate" se tudi imate pravico pritožit.

Odprta koda; zastonj, ne trdim da je boljša, je pa več kot zadovoljiva alternativa. Poštimat se pa da vse. (A ko ste prvič videli winse ste bili pravi maheri?)

Torej da pridemo do sklepa: Meni je všeč občutek, da imam nekaj kar je legalnega. Sam sem na Linuxu slabi 2 leti. Ostajam pri tem. Me je navdušila odprta koda. Zaradi same po sebi in zaradi njene zgodovine.

Pa še za konec: Govoril sem kot uporabnik desktop okolja. In ne za server in nevem kaj še vse.

Lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blaz87 ()

Mavrik ::


Odprta koda; zastonj, ne trdim da je boljša, je pa več kot zadovoljiva alternativa. Poštimat se pa da vse. (A ko ste prvič videli winse ste bili pravi maheri?)


Škoda da to ni res. Res škoda.

Na žalost se očitno trend polovičarskih izidov v OSS skupnosti nadaljuje. Začelo se je s tistim KDE4 fiaskom, kjer zdaj čakamo na "Service pack" v obliki KDE4.1 da bo zadeva vsaj približno uporabna, nadaljeval z Ubuntu 8.04, zaj pa testiram Fedoro 9, ki ima tudi precej svojih porodnih problemov. Ni zadovoljivo... res ne. Še Vista brez SP1 ni mela takih problemov.
The truth is rarely pure and never simple.

blaz87 ::

Še vedno imaš na razpolago kde3.5.

Saj pa poglej. Zunaj je Vista. Koliko uporabnikov ima? Še sploh uporablja kdo XP?
Enako ti je pri tem. Ne se starat in nekaj blatit kar tako.

Stvar je uporabna in dela dobro. Samo potreben je drugačen pristop, kot pa k windowsu.
So na voljo tudi distribucije, ki ne vključujejo najnovejših in top programov, namizij ala kde4.0,...so tudi take, ki jim je standard preizkušena roba, tisto kar dela.

Če hoče kdo presedlat z windowsa na linux zgolj zato ker mu je dolgčas in neve kaj naj počne bo verjetno kar hitro presedlal nazaj na windows.

kriko1 ::

KDE 4.0 je bil z namenom izdan takrat - zato da se pritegne developerje, drugače danes ne bi bilo niti še 4.1.
Konec koncev kdo te pa sili da ga uporabljaš? Jaz imam še vedno 3.5.x in tudi bo tako še za nekaj let verjetno ostalo, ker 4.x mi ne ponuja vsega kar rabim pod 3.x

jype ::

blaz87> Zunaj je Vista. Koliko uporabnikov ima? Še sploh uporablja kdo XP?

DOWNGRADEXPPRO

* Downgrade operacijskega sistema Win XP PRO ENG
*

Prenosnike, ki imajo prenaložen operacijski sistem Microsoft Windows VISTA...


75,00 € Z DDV
(62,50 € brez DDV)

zee ::

+1
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri OS uporabljate in zakaj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
796951 (4865) opeter

Vista ali Linux? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
22813634 (8963) OmegaBlue
»

Izšel je Ubuntu 8.04 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14515767 (9971) Jst
»

ubuntu guest na vmware workstation 6

Oddelek: Operacijski sistemi
81013 (935) pozitron
»

Prihaja Ubuntu 8.04 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15713738 (9463) zee

Več podobnih tem