» »

Kako do interneta?

Kako do interneta?

tv6865 ::

Zanima me kakšne so še ostale možnosti za internet?
Telekom ne omogoča linije, mobitelovega signala ni, kablske pa nikoli ne bo v te kraje. Imam samo telefonski modem 56kB/s, na katerem je pa tudi zelo slaba linija. Za moje potrebe pa je to veliko premalo.

Rad pa bi si zrihtal internet tako da bi imel neomejen 24 urni dostop. Pa me zanima kakšne so še ostale varijante? Da do le tega pridem?

jrtjtejtt ::

Satelitski internet?

tv6865 ::

Kaka pa bi bla investicija v tako zadevo? Kakšne pa so hitrosti prenosov, in morebitne možne težave?

Jakka ::

Opcija je tudi "mobilni internet". Simobil in Mobitel ponujata te stvari.

Mobitelov Instant internet, da spodobno dela (hitrost), moraš biti v območju umts signala. Paketi so različni, z omejenim "free" prometom ali neomejenim prenosom. Malo si poglej ponudbo.
Simobil stran pa trenutno ne funkcionira, ko bo si poglej ponudbo in zahteve še pri njih.

StandAgainst ::

Napisal je da nima mobitelovega signala!

Jakka ::

Ojoj, sem spregledal. Potem je pa res edina opcija satelitski internet. Recimo kaj takšnega? 256/64 za 2 leti s priključnino pride 580€, malo več kot 20€ na mesec. Drago glede na adsl in ostalo, ampak če je opcija samo to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

Spajky ::

Najdet frenda na vidni razdalji do par km, ki ima že broadband (unlimited data), nabavit antene/kable ter wifi router priključit pri njem in wifi klient zadevo pri uporabniku. Ceneje in tudi če mu uporabnik plačuje npr.Adsl ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Matheeew ::

Preveri, če imaš možnost wimax @telekom. Verjetnost, da je pri tebi to možno je verjetno blizu 0. Vseeno pa lahko povprašaš.

todman74 ::

Ojoj, sem spregledal. Potem je pa res edina opcija satelitski internet. Recimo kaj takšnega? 256/64 za 2 leti s priključnino pride 580€, malo več kot 20€ na mesec. Drago glede na adsl in ostalo, ampak če je opcija samo to...


SAT internet je precej slaba opcija, vem iz lastnih izkušenj.Res je , da sem sam uporabljal enosmerno varijanto(mobitel+SAT), vendar tudi nekateri, ki so naročili zgoraj omenjeno varijanto, so še daleč od tega, da bi bili zadovoljni.Na začetku so hitrosti še nekako spodobne, potem pa samo pada in pada, zato bi bila za "njega" verjetno boljša ona druga varijanta, ki jo je @Spayki predlagal.

Lahko pa si omisliš Sky Star2 kartico in pa taler, pa probaš "furat" enosmerni SAT internet....tudi, če ti interent ne ustreza, ti ostane malo morje digitalnih SAT programov, seveda z malo veselja tudi precej zanimivih filmskih in športnih kanalov....

blackbfm ::

Satelitski internet je skret.

tv6865 kje ti živiš da nimaš mobitel signala, to me pa res zanima.

microera ::

Satelitski internet je skret.

tv6865 kje ti živiš da nimaš mobitel signala, to me pa res zanima.


mene tudi, čeprav vem, da ga na nekaj mestih ni, ampak z dodatno anteno bi se dalo marsikaj narediti!
Torej: kje se nahajaš? Mogoče naslov s hišno številko?
LP

www.microera.si

tv6865 ::

Naslov je PLEŠIVEC 61.

black block ::

no jaz imam podoben problem kot kolega zgoraj, s tem da imam polen signal za SI MOBIL, nimam pa MOBITEL SIGNALA se pravi brez 3G, kaj mi je strotiti, hvala!

lep pozdrav
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

ttommy ::

Kaj pa Simobilov signal?
Njihov Unlimited paket pride 19 evrov na mesec ali 17 nisem siguren...vezava na 2 leti,modem za 1 evro.
Gamer

microera ::

pokritost z UMTS/HSPDA je res slaba v vašem koncu!
http://www.mobitel.si/slo/Ponudba/GSMna...

Celo GSM/GPRS je lisa ravno v tvojem koncu:
http://www.mobitel.si/slo/Ponudba/GSMna...

No ampak s kakšno antenco in pravilno postavitvijo bi pa GPRS/EDGE moral "prijeti"!
LP

www.microera.si

todman74 ::

Varijanta je tudi laptop in instant internet, ali pa Wlan.....dial up pa ostane samo za nanujnejše(forumi, pošta).

tv6865 ::

MICROERA naj ti povem da Plešivec 61 spada pod občino Velenje.


http://www.mobitel.si/slo/Ponudba/GSMna...


Sem nekje vmes med Velenjem, Slovenj Gradcem in Črno na Koroškem kjer je tista dolga bela lisa vmes.
Pri Mobitelu se bom poskušal dogovorit, če imalo kakšen USB modem z možnostjo priklopa zunanje antene, in Iskrino anteno.
Pa da mi to vse skup posodijo ze ene 14 dni da js to sprobam pa najdem najboljšo lokacijo kjer bi postavo anteno. Sama antena ima 10m kabla, plus USB modem 1m. Kolk bi se še dalo to podalšat, da bi blo uporabno? Nekje sem zaslediv da se da dobit USB kabl dolžine 5m?

imagodei ::

Simobil? A si to spregledal, al nočeš videt? Kako je s pokritostjo simobil signala? Za manj kot 20 EUR/mes dobiš paket.
- Hoc est qui sumus -

tv6865 ::

Simobil ima dosti manjšo pokritost kot Mobitel na tem koncu.

imagodei ::

Mogoče je potem edina, kolikor toliko primerna varianta Wireless. Če imaš kakšnega znanca, ki ima broadband internet in se vajini hiši (vsaj kolikor toliko, hmm) vidita in razdalja med njima ni večja od kake 3 km, lahko poskusita, če vama bo šlo. Vložek ne bo previsok, dva access pointa, dve dodatni anteni za ojačitev signala, plus tega pa se poskusita v izdelavi tega: Ojačitev WiFi za male pare

V tej temi imaš kar nekaj linkov, ki ti pomagajo pri izdelavi solidne ojačitve signala. Če sploh imaš kakšnega soseda s hitrim internetom in ti je pripravljen pomagat, potem če takole naredita na obeh straneh, ni vrag, da ne bi delovalo. Sicer vaju bo vse skupaj stalo verjetno tam nekje 200-300 EUR, ampak na dolgi rok še vedno boljše, kot kakšna SAT varianta.

Da ne bi šel v nepotrebne stroške, ti predlagam, da si access pointe sposodiš, po navodilih narediš ojačevalec in testiraš delovanje. Če dela, nabaviš še dva AP.

EDIT: popravek linka
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

miha07 ::

Pozdravljeni,

Da ne bom odpiral nove teme. Imam podoben problem. Kako v vikendu (kjer ni telefonske linije, pa tudi če bi bila sem predaleč, prav tako ni mobilnega omrežja oziroma je zelo šibak) priti do interneta. Ali obstaja kakšna možnost preko satelita?? Ali kaj podobnega?

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14035061 (20165) Veron
»

Mobitel-ITAK poceni internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5211060 (8670) bf4ed
»

simobilov internet

Oddelek: Mobilne tehnologije
172243 (2103) Ice-Heki
»

Dial-up obupanec

Oddelek: Omrežja in internet
462897 (2021) Pesimist
»

brez žični internet

Oddelek: Omrežja in internet
91765 (1433) pr2501

Več podobnih tem