» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
4 / 506
»»

Pesimist ::

No jaz sem tega gledal http://www.elektronika.si/product_info.php/products_id/2135
Ma napako al ne?

itak37 ::

Mislim da so zaenkrat brez napak samo Intel, Mtron in en drazji model Samsunga. Skoraj sigurno ima ta na linku ta bugast controller.

vise ::

Da se malo pohvalim.
Imam dva taka http://www.elektronika.si/product_info....

moram raid probat!!

_Dejan_ ::

Le poročaj kako letita(Najprej posamezno nato še v raid)...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

alessio2 ::

Da se malo pohvalim.
Imam dva taka http://www.elektronika.si/product_info....

moram raid probat!!

A ni malo predrag?

Jst ::

Sawyer: Polej specifikacije na strani proizvajalca ali pa kakšne review-e. Če ima JMicron kontroler, so možnosti, da je produkt dober, znatno manjše.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

Holy hell 740 EUR. :)

_Dejan_ ::

G.Skill 128GB SSD in Patriot Warp v2 128GB SSD imata J-Micron JMF 602 kontroler.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Jst ::

Potem sta oba po vsej verjetnosti crap.


--

Tudi jaz bi si kupil en 64GB ali dva 32GB SSDja. Ali obstajajo kakšni, s kulturno ceno? Recimo 64GB 2XXEUR? Nekako 300EUR bi še dal, kaj več pa ne. Je kdo kje zasledil takšne zadeve, kar bi zadostovale mojim potrebam?

/offtopic
Potreboval bi pa za sistemski disk in žal, ker ima Vista takšno compability politiko, da vsako verzijo knjižnice shrani v winsxs, in ker sem programer, se mi je tega nabralo že za 14GB. G.R.O.Z.A.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

Super Talent MasterDrive OX 64GB je 230EUR. V USA je pa 32GB verzija od dobrih 70$ do 119$. Ko sem malo bral, sem si mislil, da če 1$=1EUR, plus recimo še 30% = ~140EUR. Super deal, sploh, če bi dal dva takšna v RAID, potem pa vidim, da 32GB modela nikjer ni, plus še slovenske cene in me vseskupaj mine.

230EUR... To bi moral dobro premisliti. [edit:] 2x32GB v RAIDU se mi dosti bolj dopade... [/edit]

Pa najti en pameten program za background shadow copy, iščem, sprašujem, a noben ničesar ne ve. Zadeva (B.S.C.) (bi) v idlanju kopirala sistemsko particijo nekam drugam. Na drug disk, ali preko mreže na NAS. Seveda bi moral biti inkrementalen, torej samo spremembe in ne vsakič celotno particijo. Program bi se moral zelo dobro razumeti z Vistinim Kerneleom, da bi bil učinkovit in da ne bi povzročal slowdowne. A kaj ko jaz toliko pametnega programa ne najdem za Visto 64. Pozivam vse, ki ste kdaj samo ošvrknili z očesi ali ušesi, da me prosim napotite na pravo pot.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

_Dejan_ ::

@Jst: Jaz bom za sistem vzel verjetno Mtron 3525 32GB ki ga dobim za 160€(+16€ poštnine). 64GB varianta pa stane 314€(+PTT), Če vzameš še ti mogoče dobiva še kaj popusta...

P.S. Poglej če ti Genie Backup Manager Server odgovarja meni dobro deluje na xp in win server 2003...

P.P.S. Ta Super talent OX je MLC in sigurno ima enake probleme...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

Samuel ::

http://www.mlacom.si/tree.aspx?nodeid=2...

OX za 176€, če nič drugega

_Dejan_ ::

Našel sem še en zanimiv SSD in sicer
OCZ 2.5" 60GB Vertex kateri nima JMicron kontrolerja, naj bi imel Read: 200MB/s Write: 160MB/s torej konkurenca Intele X25-M le da ta pride z poštnino v slo 290€ torej občutno cenejši...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

DominusSLO ::

Dejan:
Vertex ni še nikjer na zalogi. In že 1 mesec govorijo, da bo vsak cajt. Bolj pomemben pa se zdi cache na njem, kot drugi kontroler. Pri omenjenih starih težavnih ssdjih namreč vse težave izginejo, če jih damo na hardverski (raid) kontroler z nekaj rama.



edit:lepopis
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Zgodovina sprememb…

_Dejan_ ::

Vertex v torgovini kjer sem se zanimal dobijo enkrat naslednji teden...
60GB varianta ima 32MB cache-a... Bo potrebno počakati na kakšen test... Pri OCZ-ju malo preveč skrivajo zadevo(Podatke, teste...)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Jst ::

Genie Backup Manager ni to, kar jaz opisujem.

Background Shadow Copy dela 1:1 kopijo particije v intelligent idle time nekam drugam.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

JIM22 ::

Ali pa počakaj na Windows 7 :)


Mi razložiš zakaj se bo hitrej instal win 7 na SSD diske?? Nisem nikjer zasledil, slišim same kritike glede install win in počasnost z večopravilnostmi?? MIslil kupit SSD in zgleda da bo vseen WD velociraptor.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Dr_M ::

Transcend priporoca SLC SSDje za sistemski disk. Ocitno se dobro zavedajo slabosti MLC diskov z jmicron kontolerjem.

Cisto spodaj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_Dejan_ ::

Transcend MLC-ji so eni najpočasnejših :D recimo jaz imam doma enega njihovega MLC-ja na IDE vodilu in ima branje 20MB/s pisanje pa 8MB/s :S Imam tudi Mtron 3025 SLC na IDE vodilu in ima Branje 90MB/s pisanje 84MB/s.

Kar pa se tiče mojega iskanja SSD-ja sem kupil Intel X25-M 80GB ki sem ga dobil skupaj z pošnino za 340€...

windows 7 naj bi bila uptimizirana za SSD-je in naj nebi nepotrbno pisala po disku, avtomatsko izklopila swap(vsaj kolikor sem jaz slišal nisem pa preveril če to drži)...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Dr_M ::

Slucajno kdo ve za ksn nadomestek za 1.8" toshibin disk v mp3 predvajalniku? Zazeljeno 8 ali 16GB.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_Dejan_ ::

Vem da ima Mtron 1.8" SSd kapacitete se mi zdi da do 32GB ima pa ZIF (ali nekaj podobnega) konektor...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

zee ::

In kako se obnese Intel X25-M za sistemski disk?

Sam imam za sistemski disk tegale in se obnese krasno. Od izbire kernela do ukazne vrstice potrebuje sistem ~18 sekund. Glede same hitrosti tezko recem kaj vec, saj sem vse mape, v katere se kaj bolj intenzivno pise mountal na RAID-5 polje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

_Dejan_ ::

Je še na poti in ga dobim naslednji teden :D Upam da mi ga bo ratalo stestirati do moje 2 mesečne odsotnosti(Naslednji ponedeljek)...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

zee ::

Razumem.

Sam sicer cakam, da pridejo ven spodobni SSDji s kapaciteto 256 GB, nakar bom nadgradil diskovje v mojih prenosnikih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

_Dejan_ ::

Sej že obstajajo samo verjetno niso takšnega cenovnega razreda kot si ti želiš... :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

JIM22 ::

zee, dej povej kok časa si install win in katere? In probaj pognat 5 programov enga za drugim. Če se odpre vse v sekundi pol ja, drugače ne ssd.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

dmk ::

jaz sem kupil pred kratkim tegale --> OCZ 60 GB solid series ;dobil za 143€ 8-)
ma 90 write 155 MB/s read. Pa ga imam na Win7. Te winsi menda bolje obvladajo SSDje, tko da ni problema...
No, sem pa pričakoval večji speed boost. Je opazna večja hitrost kompa sicer, ampak ni pa zdej kar bajno hiter

Sam SSD disk ko prekopiram veliko mapo sem precej natančno meril ima hitrost povprečno 23MB/s, navaden HDD pa isto mapo 13MB/s
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dmk ()

dmk ::

i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

commissar ::

kaj kakšnega zatikanja pa ne občutiš ko poganjaš kakšen program?

Macketina ::


Kar pa se tiče mojega iskanja SSD-ja sem kupil Intel X25-M 80GB ki sem ga dobil skupaj z pošnino za 340€...


Nam poves kje? :)

_Dejan_ ::

ZDA :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

dragana ::

Ali bi problem s kontrolerjem ssd-ja lahko rešil z vezavo ssd in hdd v raid1 polje? Ali bi takrat ko ssd-ju zagusti hdd normalno opravljal delo, ali bi vseeno bili problemi?

Macketina ::

Mislim da bi problem ostal. Problem je pri namrec (AFAIK) pri veckratnih dostopih hkrati do diska, kar winsi non-stop pocnejo.

JIM22 ::

A bo povedal kdo kaj že vsi sprašujemo? Kako je z več opravilnostjo? Požente vsaj 3 programe v 2sukundah oz. naložite več del disku. Vsi ste nekam tiho, kar sklepam da vas glih tole matra.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

jinzo ::

@JIM22
Res da večina poceni SSD-jev nimajo nevem kako dobrega Random Accessa (r/w), ampak Intelovi pa baje trgajo pri tem :)
Linus na to temo.

zee ::

@JIM22: Na SSD disk sem namestil (t.j. prekopiral iz starega diska) Linux (sluzben racunalnik pac). Kar sem opazil, je, da se sistem skoraj instantno nalozi (~18 sekund), kar je ob obilici sistemski servisov, ki jih uporabljam kar dosezek.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

gobelin ::

zadeve so v povojih in še dolgo ne bodo direktna zamenjava hdd. tako da nekaj prcat nima smisla. sedaj so slab nakup, čim je med postavkami cena. jih pa imamo, zapravljamo da se sistem naloži par s hitreje, prihranimo par min baterije in slišimo samo še ventilator procesorja. evo, programi se en za drugim ne nalagajo v s in pol. tako da kdo je pušil in kdo ne, je zelo smešno govoriti. pušimo vsi, ki kupimo nov comp, avto, jahto...
ali kaj, če nas ne bi bilo, bi se še vedno igrali s krogljicami in veslali s kanuji iz trsja. je to tako težko razumeti ali so eni pač samo še mladi tukaj?

Gamez0r ::

Glej, pušenje, 20€ al pa 500€ je tle zelo velka razlika, ker čez par mescev bo Intelov SSD 200€ mogoče mal več. Sam to sm hotu rečt :)
WTF!

Jernej L ::

zadeve so v povojih in še dolgo ne bodo direktna zamenjava hdd. tako da nekaj prcat nima smisla. sedaj so slab nakup, čim je med postavkami cena.


Ti se očitno ne zavedaš da takšni bleeding edge pomagajo zbijat cene da si ti sploh lahko te nove tehnologije privoščiš čez par let? če nebi bilo naprednejših uporabnikov ko bi kupovali čisto nove stvari potem bi še vedno ljudje vztrajali na dialupu, pa na celeronih, in na drugi zastareli ropotiji.

Drugače pa, sam imam tegale team group 32GB kupljenega decembra na mojcomp.net, tu je benchmark:

 team group ssd

team group ssd



Primerjava z seagate baracudo 320gb:

 primerjava team group z baracudo 320gb

primerjava team group z baracudo 320gb



Zdaj z tega laufa sistem, neprimerno lažje je zdaj spati ob prižgaanem compu ker je manj škrtanja, sistem se zboota dosti hitreje, je bolj odziven, gor pa laufa XPSP2 (zaenkrat, ker SP3 upgrade so mi do zdaj še vedno zj* sistem da se ni zbootal)

Pa da se še malo nasmejimo.. očito tajvanci ne znajo nalepk prav lepit, razen če je namerno nareto da zgubiš garancijo ko priviješ disk, ker so z nalepko malo kiksnili :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jernej L ()

jinzo ::

To je verjetno namerno tako... :)
Mene bi bol kot read zanimal write performance SSD-ja. Če bi prosim lahko pognal še ta test, bi ti bil zelo hvaležen. ( Če ima ta HD Tach kak test naključnega zapisovanja/branja, pa bi blo res super :) )

_Dejan_ ::

Recimo eno leto star SSD na IDE vodilu:
Read:



Write:

ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Jernej L ::

To je verjetno namerno tako... :)
Mene bi bol kot read zanimal write performance SSD-ja. Če bi prosim lahko pognal še ta test, bi ti bil zelo hvaležen. ( Če ima ta HD Tach kak test naključnega zapisovanja/branja, pa bi blo res super :) )


Mislim da je write speed okoli 60-80 mb/s, izkazal se je kot zelo primerljiv z 32GB OCZ benchmarki, samo zdaj ne morem ravno it brisat podatke z diska da bi z hdtunepro naredil še en write benchmark ker je zdaj gor sistem.

Pred par uram sem našel tole zanimivo stvar:
http://www.bolha.com/oglas382470799/nov...

Gre za 128GB cheap china SSD, z ne preveč dobrim performansom, a je vseeno solid state in ima precejšno kapaciteto, mogoče že ima kdo to zadevo in je stestiral? zanimivo bi bilo za zanesljiv backup (čeprav ne vem kako lahko zaupam kvaliteti ene kitajske firme ki dela tako cheap ssd diske)..

Drugače pa.. najugodnejši solidni 32GB OCZ SSD v sloveniji:
http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jernej L ()

Dr_M ::

Evo to sm caku. Made in China za sitne pare :)
Zame je zdej edino uprasanje, kako je z zanesljivostjo.

A tistle OCZ ima jmicron kontroler?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Jernej L ::

Evo to sm caku. Made in China za sitne pare :)
Zame je zdej edino uprasanje, kako je z zanesljivostjo.


To je edini razlog zakaj ga še nisem naročil, nekako še ne najdem na netu ljudi ki so jim že umrli SSDji in da bi videl diagnozo, vzroke..

Samo če bodo kitajci še več takihle poceni SSDjev ki se po ceni primerjajo z mehanskimi diski, in imajo recimo vsaj tak performans ali malenkost boljši kot mehanski diski, ampak vseeno slabši kot hitri diski (ocz, team group, patriot in drugi), mislim da bodo vseeno zadeli neko zlato sredino da bodo pospešili migracijo na SSDje, čeprav na račun slabše kvalitete.. to sem nekako pričakoval, samo upam da ne bojo kitajci začeli prodajati neko sranje ki bi SSDje spravilo v slabo luč.

Pesimist ::

bolj kot so jih ze vsi ostali razen intela menda nemorjo.

Macketina ::

Ima kdo od teh, ki ze imate SSD diske, bilokatere verzije/proizvajalca instaliran kak spil? Oblivion, Gothic3, Crysis, GTA4, Fallout3 ali kaj podobnega?

_Dejan_ ::

Jaz ne :D Ker imam pc kjer je SSD za druge zadeve...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

JIM22 ::

SSD disk najbrž koristijo sam za sistem. Slpoh 32gb varijante.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Macketina ::

Sigurno ma kdo ze 64GB :) drugace pa 32GB za WinXP, programe in ena ali dva spila se slisi se mozno...

jeXst ::

Se komu kej sanja kasna je situacija pri Supertalent MasterDrive OX seriji?
Mlacom jih ima dokaj ugodno.
««
4 / 506
»»