» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
5 / 506
»»

_Dejan_ ::

Btw nekaj dni imam že doma Intel X25M 80GB kar sem naredil je bil en hiter test in če se prav spomnim je bilo branje okoli 200MB/s pisanje okoli 70MB/s...
Želi kdo da prilepim kakšne teste? In katere? HD Tune Pro imam tako da za začetek bom prilepil te teste...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Dr_M ::

Hd tach :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_Dejan_ ::

Mah HD tach se mi zdi slabši kot pa HD tune pro :D
Mislil sem kakšen program kjer meri pri različnih velikostih datoteke hitrost prenosa npr. 4k, 8k, 16k, 32k...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

GrimReaper ::

To ma tut HD Tune, zavihek File Benchmark.
Drugače pa ATTO.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

_Dejan_ ::

Evo obljubljeni testi Intel SSD X25M 80GB:
Read:



Write:



File Benchmark:



ATTO:



Testirano na:
Asus P5E3
Intel Q6600
4x 2GB DDR3 1333MHz
Asus HD2600XT
Sistemski disk: WD Raptor 36GB
Ostali diski:
WD Raptor 74GB
3x 1GB Samsung v RAID 5
1x Intel X25M
Operacijski Sistem: Windows Server 2003 R2 Enterprise edition
HD Tune Pro 3.00
ATTO 2.34
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

commissar ::

hmmm, pri pisanju ga nekej zjebe na koncu. moglo bi biti konstantno.
anyway, kje si ga kupil ce smem vprašati? Na prejšni strani si rekel da si ga dobil za 340€ s poštnino in to pred pocenitvijo. Zdej bo verjetno še nižje.


lp

Jst ::

Kaj imaš pa tole:
>3x 1GB Samsung v RAID 5
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

_Dejan_ ::

hmmm, pri pisanju ga nekej zjebe na koncu. moglo bi biti konstantno.
anyway, kje si ga kupil ce smem vprašati? Na prejšni strani si rekel da si ga dobil za 340€ s poštnino in to pred pocenitvijo. Zdej bo verjetno še nižje.


lp


Hm ne vem zakaj je na koncu takšen rezultat, lahko da kontroler kej zafrkava...

Kaj imaš pa tole:
>3x 1GB Samsung v RAID 5


Napaka mislil sem 3x 1TB v RAID5
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

commissar ::

a si na njega kakšen sistem dajal? bi bilo dobr vedet real world performance, recimo unzip & brskanje po netu & gledanje filma

_Dejan_ ::

Ne še. Bom pa v kratkem ko dobim iz tujine ene hladilnike pričel sestavljati PC in bom potestiral kako deluje v Windows 7...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

kuglvinkl ::

Pobje, upoštevatje, da se SSDji vsaj zaenkrat začnejo obnašat popolnoma drugače, če so več kot 80& polni! KOlk to znese pri 32 GB? Kar se mene tiče še vedno dovolj za OS + vse aplikacije, ki jih potrebujem. So pa pagefile in temp direktoriji na drugem, klasičnem disku.

Kar se tiče testov, mene (in tud vse IMO) najbolj zanima IO. Ker tle se vidjo porodni krči kurčevega kontrolerja.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Jst ::

>Pobje, upoštevatje, da se SSDji vsaj zaenkrat začnejo obnašat popolnoma drugače, če so več kot 80& polni!

Elaborate, please.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

commissar ::

http://www.legitreviews.com/article/788...

I tested the Western Digital VelociRaptors in RAID 0 with them at 80% full also and the scores actually went up across the board, but not by a significant amount like what we see on the SSD. The overall score with just Windows Vista Ultimate 64-bit installed and PC Mark Vantage was found to be 22,256. With the drive 80% full and after a reboot the system same system scored 15,519, which is a 30% drop in the overall score. Looks like this is something worth taking a closer look at in the future!


to je x25-m, tako da ne vem če je intel specific ali so vsi isti. Samo nekako je logično, da bo ob vesoki zasedenosti imel kontroler več dela ko išče prostor glede na optimalen wear level

v solo.si trgovini je x25-m ~410€. Še mal pa bo...

Zgodovina sprememb…

Jernej L ::

Tak kot info.. v zadnjih 3 mescih kar sledim cenam SSDjev so se cene 32GB sata2 diskom nekako ranga "patriot / ocz / team group" dvignile za 40€ (!) ali gre res tako slabo našim prodajalcem ali pa preprosto nabijajo marže ne vem, ampak to je kar precejšen dvig cen..

Najcenejši je tako patriot warp na demise (93€), ki je tako edini spodobni 32GB disk pod 100€ v slo:
http://www.demise.si/product_info.php/c...


Popravek: našel sem cenejšega.. 82.99€ OCZ SSD Solid 30GB SATA-2 @ simarket
http://www.simarket.si/product_info.php...

Zadnji dvig je imel danes solo.. ki je dvignil ceno iz 74€ na 120€ v enem dnevu za celih 46€ (!)
http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jernej L ()

itak37 ::

Ja, EUR pada proti USD, tudi drugo v EU je enako, pa tudi za ostale komponente...

http://geizhals.at/eu/?phist=380445&age...

itak37 ::

Sicer se pa v kratkem obeta precej novosti.

OCZ Apex je že naprodaj, uporablja 2 interna JMF602B kontrolerja (nekoliko izboljšana verzija problematičnega kontr. prve generacije MLC SSDjev) , interno povezana v RAID.

OCZ Vertex bo naprodaj v roku dveh tednov, ima nov Indilinx kontroler.

OCZ Summit bodo imeli Samsung kontroler in naj bi bili naprodaj konec marca.

Tako da zaenkrat še ni za hitet z nakupi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: itak37 ()

_Dejan_ ::

Looooool a tega OCZ Vertex še niso ven dali? Smeh... Najprej je bil rok med Božičem in novim letom nato so ga se mi zdi prestavili na 15.1 nato na konec januarja pol pa sem nehal gledat :D In zgleda ga še v marcu ne bo :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

itak37 ::

Pravijo da so delali na FW za kontroler. Kar se mi zdi pametno po fiasku z Core serijo. So pa že poslali par primerkov Vertex-ov na testiranje, tako da mogoče bo pa tokrat držalo.

kuglvinkl ::

Ta nova verzija FW omogoči prenose 240/200 :)
Your focus determines your reallity

Jst ::

My dreams are coming true.

Hiter SSD za sistem in en srednji, 500EUR+ rang NAS.

Pa imam vse računalnike in prenosnike "pokrite."

Jaz, osebno, bom pa kupil SSG, ko bo 64GB (ali 80GB, ko iam Intel, kar mi je tudi dovolj), okoli 200 do 300 EUR.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kuglvinkl ::

Kar se mene tiče, nabavim Vertexa takoj, ko se bo izkazalo, da nima I/O težav. Če bo dosegel že deklarirane prenose (200/160), sem zadovoljen. 80% od 30 GB mi popolnoma zadošča za OS in vse aplikacije, ki jih rabim. Vse ostalo je namreč po (klasičnih) drugih diskih.

na Skopuhu je podatek, da pridejo k severnim sosedom konec meseca. http://geizhals.at/deutschland/a389701....
Your focus determines your reallity

commissar ::

intel x25-m ima v bistvu resnejše težave. po določenem času se performance zelo spustijo.
http://www.pcper.com/article.php?aid=669

upam da vertex ne bo imel istih problemov, ampak vedeli pa bomo itak nekaj mesecev po izidu.

lp

Dr_M ::

Take tezave imajo vse flash naprave.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

commissar ::

ja verjetno do določene mere je to res, ampak od kontrolnika in wear level algoritma pa je odvisno kako fajn se to pozna. in po testih v artiklu sodeč lahko x25-m pade tudi na 25-30 MB/s pisalne hitrosti

itak37 ::

Včeraj so objavili še test Vertexa. Če pogledate I/O teste, ima nekam sumljivo nizke rezultate, medtem ko se Summit obnese dosti boljše. Jest osebno bom počakal kar na Summita, 60GB naj bi stal okoli 250USD. Pa tudi pri ATTO testih za majhne filete (0.5) je Summit edini OCZ SSD, ki je hitrejši kot Velociraptor.

Macketina ::

V Monitorju je bil test defrag programa za SSD pogone, ker datotecni sedaj sistemi niso niti najmanj prilagojeni za SSD. S takim programom so potem dosegli tudi pri precejsni zabasanosti diska solidno hitrost.

WinsuckeR ::

Kdo ve kako se obnese Mushkin ESS32005 MLC SSD?

Specifikacije:
* Mushkin Multi-Level Cell NAND Flash spominski moduli
* Branje do 150 MB/s
* Pisanje do 90 MB/s
* Vmesnik: SATA in SATAII
* MTBF: > 5.000.000 h
* Poraba: 0,55 W
* Operativna temperatura: 0º C do +70º C

(Mislim pa dva vezat v R0.)

popster ::

fajn je tudi met priklopljen usb flash 32gb na komp ceprau mi ni hotlo lepo gor snemat torrenta:P

kuglvinkl ::

Glede tega Mushkina, bi se jest najprej pozanimal, kater kontroler jo gor.
Your focus determines your reallity

WinsuckeR ::

Controller-ul, ca de altfel si chip-urile de memorie flash provin de la Samsung. The controller, as well as the chip's flash memory comes from Samsung.


http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Flab501.ro%2Fmemorii-stocare%2Fmushkin-ssd-128gb-review&sl=ro&tl=en&hl=en&ie=UTF-8

GrimReaper ::

Če je Samsung kontroler, je potem to to?
Ker 2 po 32GB bi bil kr fajn performance, še link do AGT:
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t...
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

itak37 ::

Zna bit v redu, tudi prihajajoci OCZ Summit je MLC z Samsung kontrolerjem. Jest bi vsekakor pocakal na kak I/O test pred nakupom, sam se že dobil lekcijo, imam namreč OCZ Core doma 64GB kupljen za 230EUR :))

Če ste kaj spremljali debato o FW tweakanju I/O vs. Write BW, je dosti odvisno kako naštimajo FW.

kuglvinkl ::

Ja, zlo je odvisno od FW. Imaš enake modele, sicer različnih proizvajalcev, in s tem različnih FW in so razlike precejšnje. Zdele dvomim, da se bom spomnu linka...

Sicer pa, zarad tega kurčevega MIcronovega kontrolerja, nujno poglejte I/O teste.

Pa še neki se dogaja. Če smo ta I/O recmo uredil z dvema kontrolerjema in 32 MB cahca, je to tu še fragmentacija. Na nižjem nivoju kot pa file-i (in s tem posledično tudi ti). Na PCper so to probal pri Intlu in se čez čas performance bistveno poslabša. Intel se brani, da sami tega ne znajo ponoviti.

Kar je shit. Lahko da so pogruntal napako in si samo kupujejo čas, da pogruntajo kakšen low-lever defrag, lahko so tut sami ponovil napako in nimajo pojma kako jo odpravit. Takšen issue je od proizvajalca do proizvajalca različen, ker ima po moje vsak svoj algoritem za "neizrabo" celic.

To se sicer da odpravit, žal pa zlo brutalno. Vse pobrisat in na nov naložt sistem. In čez čas spet. Kar nikakor ni spremeljivo.

Sicer je pa tut tko, da so po moje ukrepi, s katerimi se da to omejiti.

Recmo,

- vse tmp (OS+browser) file pišeš na drug disk
- ne izvajaš defragmentacije
- swap file premakneš na drug disk
- apps, ki zapisujejo malo koščke šutiraš na drug disk.
Your focus determines your reallity

Jst ::

Jaz sem tudi samo žalostno gledal, ko sem bral o težavah z Intelovimi SSDji. Ampak s temi "rešitvami" potem SSD dejansko zgubi *vso* prednost, ki naj bi jo zagotavljal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

Ocitno bomo pametni se neki casa ostal na klasicnih HDDjih. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jimyboy ::

128g za 240 EUR ni slabo !

http://www.guru3d.com/article/patriot-w...

Kami ::

Če bo kdo kupil omenjenega Mushkina (Mushkin ESS32005 ali Mushkin ESS64005)naj poroča kako se obnese.

Po zgornjem testu sodeč deluje solidno, zato tudi mene mika nakup.

Stark ::

kaj ni ravno pri SSD diskih "fora", da se ne "sme" izvajati defragmantacije?

clix ::

itak37 ::

Recmo,

- vse tmp (OS+browser) file pišeš na drug disk
- ne izvajaš defragmentacije
- swap file premakneš na drug disk
- apps, ki zapisujejo malo koščke šutiraš na drug disk.


Hehe, zame so ravno to razlogi, da hočem SSD, se pravi da bi zgornje operacije rad poganjal na SSDju.

Zdej razmišljam da bi kupil enega 30GB, nanj instaliral Visto 64, Program Files in My Documents pa bi dal na drug disk.
A mogoče kdo ve, koliko GB porabi Vista64 v takem primeru?

Stark ::

Še komična podrobnost: defragmentirni program je za ureditev podatkov na SSDju potreboval slabih sedem mi­nut! Saj ne, da bi bilo razkoščkanje pri takih dos­topnih časih problem (Intel ga celo odsvetuje, ker se tepe s krmilniškimi optimizacijami), a si nisem mogel poma­gati in sem ga preizkusil.


http://joker.si/article.php?rubrika=2&a...

GrimReaper ::

Zdej razmišljam da bi kupil enega 30GB, nanj instaliral Visto 64, Program Files in My Documents pa bi dal na drug disk.
A mogoče kdo ve, koliko GB porabi Vista64 v takem primeru?

Men 22GB samo Vista 64 brez program files, to ti ostane še za 6GB programov, kar je zadost, edino iger nebi moral dat gor, sploh zdej ko ena igra zavzame 8-16GB, je 64GB disk že minimum za 3-5 iger (jest mam 60GB C particijo pa mi zadostuje), če igraš 10 iger naenkrat ti pa preostane samo nakup 128GB diska.
Če je tale 64GB Mushkin neproblematičen, pa ko mu cena pade na 150€, bom pa že resno razmišljal o nakupu.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

st0jko ::

22GB za windows mapo je po moje občutno preveč. Probaj ti malo zalaufat disk cleanup da ti pobriše/stisne stare fajle...
keks?

misek ::

22GB za windows mapo je po moje občutno preveč. Probaj ti malo zalaufat disk cleanup da ti pobriše/stisne stare fajle...
Moja mapa Windows ima preko 19 GB (Windows Vista Enterprise 64 bit). Nameščenih samo nekaj programov. Disk cleanup ni nič pomagal.

st0jko ::

uf.. Šele zdej opažam da je tudi moja, sicer 32 bit, 16GB velika.... Ne vem zakaj se mi je zdelo 22GB tako zelo preveč.
:8)
keks?

GrimReaper ::

Mislil sem vse razen program files, torej tut pagefile, ki je v mojem primeru ker mam 4GB rama, velik 4GB.
Sem pa opazil da je Users mapa nekam velika, tko da sem pobrisal temp direktorij, sam zarad tega številka 22GB sploh ni napačna, ker je treba tut temp fajle upoštevat, najbrž jih ne boš brisal vsak dan.
Zdej mam Windows mapo 15GB, Users mapo 600MB in pagefile.sys 4,3GB, skupno 20GB.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

itak37 ::

Hvala za odgovore, bom potem kar Vertex 32GB nabavu, pa kasneje še kakšnega. Zaenkrat mi ne diši preveč investirat v SSDje, ker očitno tehnologija ni še povsem zrela. Zelo verjetno bodo SSDji kmalu prešli na PCIe vodilo, SATA in SB sta že sedaj ozko grlo.

Na Toms Hardware so testirali FusionIO PCIe SSD, številke so impresivne, 500+ MB/s, 40.000 IO/s. Na žalost je cena temu primerna :| Zaenkrat pa še ni možno inštalirat OS nanj, vendar se bo tudi to uštimalo, pač funkcionalnost PCIe RAID kartic da so zmozne boot-at OS, bo treba prenest na SSDje.

Dr_M ::

Vse kar morajo nardit, je to, da sistem prepricajo, da je to SCSI kontroler in bo stvar bootable.
Sicer pa se pripravlja ze Sata 6G, kar bo dovolj za kasno leto ali 2 >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Icematxyz ::

Zaenkrat mi ne diši preveč investirat v SSDje, ker očitno tehnologija ni še povsem zrela


Res je. Podobno je bilo z prvimi LCD. Ni blo bogve kaj uporabno in bilo je zelo drago.

Je pa se potem stvar drastično spremenila.

BluPhenix ::

Hmm defragmentacija na SSDjih...

ZAkaj bi defragmentiral zadevo? Defragmentacijo narediš zato, da file čimbolj sestaviš, da jih disk bere lepo zaporedno. Pri SSDjih pa je načeloma vseeno s katere lokacije preberejo zadevo, po domače, krmilniku je vseeno v kakšnem vrstnem redu bere podatke s Flasha. No seveda moralo bi biti tako, vprašanje kakšne krajšnice ubirajo proizvajalci.

Z monitor strani:

Močno defragmentiran disk zelo upočasni delovanje celotnega sistema. Tudi če je disk tipa SSD.


Doh, kakšne bedarije lahko prebereš. Meni uniči celotno verodostojnost članka.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.
««
5 / 506
»»