» »

[siMobil] gprs/umts težave

[siMobil] gprs/umts težave

kriko1 ::

Zadnji mesec imam težave z dostopom do neta prek simobilovega gprs/umtsa.
Je še kdo opazil da je kaj narobe? Največkrat dobim sporočilo "authorization failed", kakšenkrat pa dela (bolj redko).
Profilov za dostop nisem tikal.

AndrejS ::

Simobil je veliko razočaranje. Prej sem bil pri mobitelu, pa je bilo dosti bolje.
Zdaj pa ko sem pri simobilu mi med pogovorom prekinja povezavo, večkrat sem nedosegljiv in včasih wap (internet) sploh ne deluje.

Odkar ni Miše več slabo vleče.

kriko1 ::

Hm, okej takih problemov nimam, ampak baje da prenos podatkov zadnji mesec res neki štrajka.

Tomson ::

Jup, mam iste probleme, GPRS (prenos in surfanje) mi večino časa ne deluje zadnja dva meseca, tudi večkrat sem menda nedosegljiv ... Moram priznat da sem rahlo razočaran.

Mi pa pri dostopu do neta javlja napako: "A problem occurred while trying to render the page"

Pokličem na Simobil in čez nekaj minut vse dela, drugi dan spet nič ne dela ... To se je ponovilo že trikrat nakar so rekli da je mogoče kaj narobe s telefonom. Bravo.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

kriko1 ::

Narobe s telefonom? Jaz sem tudi formatiral mojo n95 ker sem mislil da je kaj s tem :P
ampak očitno ni, če nas je že toliko. V glavnem napaka ni vedno enaka, enkrat vrne "auth. failed", drugič "temp. network problem"...
Bo potrebno kak bugreport na simobil - če sploh imajo kaj takega

AndrejS ::

Kličem 080 40 40 40 (center za pomoč naročnikov) , ker ne dela WAP in izvem da imajo težave zaradi včerajšnje nevihte.

xmanjax ::

Jst mam tud probleme, ne vem kok časa, opažam pa že kaka dva tedna :| In sm trikrat al štirkrat telefon preflešala, kr sm misla, da sm prvipč nardila kej narobe :( In ko sm klicala na Simobil, mi je ena kura rekla, da majo ene težave, da ne vejo kdaj bojo zrihtal, naj nasledn dan pokličem. In ko sm res poklicala, mi je nekdo reku, da posodabljajo te postaje za gsm/UMTS najbrž v moji okolici :8) Tko, da zdaj res ne vem kaj bi blo, k vidm da vas je več s tem problemom :( Me prov zanima kok časa bo trajal pa še ravno zdaj k sm si vklopla brezplačen prenos z naročnino ;(

Javi mi pa ponavadi po dolgem povezovanju da ni veljavnega internetnega profila ali pa da povezava ni uspela, da naj pokličem operaterja

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: xmanjax ()

AndrejS ::

Danes spet klical in so mi rekli da imajo težave zaradi preobremenjenosti. WTF ???
Najraje bi šel nazaj na mobitel , ampak žal sem podpisal pogodbo za 2 leti in vzel telefon :(

kriko1 ::

Nekaj je 100% pri simobilu in dvomim da so nevihte, ker to je začelo že pred takim vremenom.
Sodelavec iz grčije tudi ni mogel uporabljati prenosa podatkov - očitno je res preobremenjenost vzrok (možno da je preobremenjen auth. server?).

Phoebus ::

juhuhu, pa le ni moj telefon kriv da me zadnjih par dni meče iz omrežja in ne priklaplja neta kot bi moralo.

fraising ::

za info vsem ki vas zajebava internet...

baza je overloaded, sem vceraj hotu kupt ta fora umts/HDSPA net pa je reku da so ukinl ker je prevelika preobremenjenost in da ne vejo kdaj bojo spet zacel to delat.

Phoebus ::

ja, pa meni ne jebe samo net, tudi čisto navaden "telefonski" del mi ga serje, posebej v 3G omrežju sem pogosto nedosegljiv zadnja 2 ali 3 dni. Ali pa hoče klicat pa mu ne uspe (kljub "polnem" signalu).

Voip ::

Očitno je res kar pravijo, da ne Simobil ne Mobitel nista pripravljena na množični dostop do interneta preko teh tehnologij. Katastrofa.

xmanjax ::

Preobremenjenost?! Mislem, za popizdit! Pa ravno kak mesec nazaj sm si uklopla brezplačen prenos določene količine podatkov z plačevanjem dodatne naročnine in zdej kaj!?! Sploh ga ne morm koristit, plačujem pa kr naj!?!

Drgač pa, da je zarad obremenitve sem sumla tud jst zadnje dni, kr mi je blo čudno, da je vedno zjutrej delal normalno, ob 6h ko sm šla u službo. Sam sm se tolažla, da to pa že ne more bit krivo, tako stvar si pa ne bi dovolil na SiMobilu!! Očitno sm se motla!

kriko1 ::

Jaz tudi na siolu plačujem flatrate naročnino, pa večkrat ne dela ;)

xmanjax ::

LOPOVI so, sam to je, in eni in drugi!

AndrejS ::

Na centro za pomoč naročnikom so mi rekli naj večkrat poizkusim.... LOL

xmanjax ::

Evo, že dela blj počasi, kt pred pol ure. Še pol ure, pa sploh new več delal! Ko bi vsaj TrackID delal, k to je bil razlog da sm flashala telefon :8)

xmanjax ::

Hm, kakšni dve uri do zdaj že dela vse normalno :) Upam, da tko tud ostane, čeprav ne verjamem :/

primozzzz ::

lp
Bom uporabu, kar tole temo..
Imel sm mobitel, zdej pa sm prešaltu na simobil.. Pri mobitelu mi je UMTS signal lovil normalno, zdej pri simobilu pa ne duha in sluha o njem... Pod omrežja mam nastavljeno dvojni način, a signala za UMTS mi ne prikaže? Čeprav je kraj pokrit z UMTS signalom.. Komu kaj jasno?
Je treba kkšne sms-e pošiljat za vklop?
NI PODPISA

Karen ::

A je kraj pokrit z umts signalom od simobila ali od mobitela? Mogoče je to odgovor... pri meni "na vasi" mobitel fura umts, simobilov me pa samo na edge poveže - sprobal oba. Z novim letom ko mi poteče simobil vezava paketa grem na mobitel.

primozzzz ::

Spet jst..

BOm uporabu, kr tole temo.. (boljš, kt odpirat novo =)

Zanima me, če se je kdo vezal na paket trizame? IN vzel nokia 6120 navigator.. Čakal sm več kt 1 mesc, dons pa me kličejo, da so dobil telefon.. Seveda ga grem takoj iskat.. Telefon nafilam.. Mal sprobam navigacijo aparat itd.. Parkrat probam slikat.. IN nastane problem, črn zaslon (nemoreš nič, če tut prtiskaš k zmešan, razn ponovni zagon pomaga) ? Ko hočem predvajat video.. Kaže samo realplayer in se sliši zvok.. Ko telefon zaženem znova spet dela, čez neki časa pa spet nič.. MA še kdo take težave s tem telefonom. Al mam samo jst zmeri tak zegn, da dobim vse najslabš :evil: že komi čakam jutršni dan da nesem nazaj in jih napizdim, če mi navjo zamenal..

Pa da nebi kdo reku, da neznam uporabljat Symbiana ;)
NI PODPISA

Zgodovina sprememb…

tinodj ::

Zadnji mesec imam težave z dostopom do neta prek simobilovega gprs/umtsa.
Je še kdo opazil da je kaj narobe? Največkrat dobim sporočilo "authorization failed", kakšenkrat pa dela (bolj redko).
Profilov za dostop nisem tikal.


Vem da je to staro, ampak danes pri meni je enako. Klical sem 6 krat na simobil, pa nic :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri mobilni operater je najboljši v sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10327995 (13425) Jerry000
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14035095 (20199) Veron
»

Mobitelov začetek leta – videotelefonija nič več brezplačno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
509563 (6853) CaqKa
»

Dial-up obupanec

Oddelek: Omrežja in internet
462902 (2026) Pesimist
»

Ker Kekec bo plaču 15.000 sit /mesec za UMTS (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
867273 (5654) CaqKa

Več podobnih tem