» »

Samodejno ugašanje PCja

Samodejno ugašanje PCja

rejected ::

Zdravo!

Imam nasljedni problem.. ki je že kar klasična težava.
Računalnik se mi sam ugasne pri nadpovprečni obremenitvi (recimo, ko prižgem Photoshop) ali pa pri normalnem delu v raziskovalcu. Včasih se ugasne kot da bi zmanjkalo elektrike, včasih pa za par sekund spusti čuden zvok in med tem se na zaslonu pomešajo barve v horizontlani smeri, potem seveda ugasne. Ko ga hočem nazaj prižgati moram zadaj na kišti ugasniti OFF napajlnik in počakati par sekund, šele nato se mašina zalufa (spredaj na kišti ga ne morem prižgati normalno). Zdaj ne vem v čemu je problem. Res pa da sem pred časom mašino očistil od prahu in na novo nanesel termalno pasto na hladilnik procesorja, tako da so temperature normalne. Zdaj kaj tu ne dela, ne vem..

Lp.

Mašina:
Napajalnik 350W
Asus K8V K8T800
AMD Athlon 64 2800+ (Zalman CNP7000B-AlCu)
RAM DDR 2×512MB PC3200
Radeon 9600XT 256MB
HD 160GB
  • spremenil: rejected ()

Muzo ::

Napišeš kaj več o konfiguraciji mašine? Da nimaš preobremenjeno kaj?

rejected ::

Res noben nebi vedel kaj je problem? :|

Flays ::

Predvidevam da je napajalnik. Če upaš si sposodi od kakšnega prijatelja in preizkusi. Sicer pa je malce švoh 350W za takšno konfiguracijo.

solatko ::

Napajalnik ni pre švoh, verjetno gre za pregrevanje procesorja, tele amd - ji se kar grejejo. Kdaj si očistil računalnik - verjetno so hladilna rebra polna prahu. Kakšne imaš kaj temperature - vzemi everest in mal prečekiraj.

rejected ::

Rezultati testa (idle stanje):

Temperature:
Osnovna plošča 39 °C (102 °F)
Procesor 41 °C (106 °F)
Grafični procesor (GPU) 41 °C (106 °F)
GPU Ambient 40 °C (104 °F)
SAMSUNG SP1614N [ TRIAL VERSION ]
WDC WD3200AAJB-00TYA0 [ TRIAL VERSION ]

Ventilatorji:
Procesor 2428 RPM

Napetosti:
CPU jedro 1.55 V
+3.3 V 3.31 V
+5 V 5.13 V
+12 V [ TRIAL VERSION ]
+5 V Standby 5.07 V

Prej mi mašina ni nikol nagajala. Ugašuje se od kar sem jo očistil od prahu (u nulo), še na novo sem nanesel termalno pasto pod Zalmana.. Mislim, da prah in previsoke temperature niso vzrok.. Mogoče je res napajalnik ali pa je kje kak kratek stik. 8-O

solatko ::

Če si vse očistil in ti glede na temperature hlajenje dela v redu, bi lahko bil napajalnik, za tvoj sistem kupi kakšen LCPOWER, ker več kot 400W ne rabiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem pri nažiganju

Oddelek: Pomoč in nasveti
17934 (729) Duhec
»

everest

Oddelek: Pomoč in nasveti
81160 (871) m.i.h.a.
»

računalnik se mi resetira med delom

Oddelek: Pomoč in nasveti
412071 (1525) gpetrov
»

temperature - v redu ali ne?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91018 (898) ;-)
»

Mene pa zanim kolk je povprecna tem. procesorja!!

Oddelek: Navijanje
192128 (1581) martinsm3

Več podobnih tem