» »

Printing Windows vs Linux

Printing Windows vs Linux

somebody16 ::

Pozdravljeni!

Dobil sem nalogo da poiščem nekakšen test, ki bi mi v osnovi pokazal razlike v funkcionalnosti printanja na obeh sistemih.

Ne zanima me price\performance primerjava ampak zgolj funkcije, ki jih je mogoče uporabiti pri tiskanju na enem ali drugem sistemu. Windowsi že imajo printer sharing na linuxu pa bi se osredotočil na sambo. Kaj torej ponujata ta dva načina izvedbe printanja v enem srednje velikem podjetju.

Katere funkcije windowsi imajo in katere od teh samba na linuxu nima in obratno.

Je kdo že zasledil takšen test. Naletel sem na ogromno testov v performancah, primerjave v funkcionalnosti pa nisem zasledil.

Upam, da ni preveč splošno vprašanje.

Hvala!

BigWhale ::

nastej funkcionalnosti, ki jih poznas za Windows, pa ti bomo povedali ali to podpira tudi Linux. ;>

preem ::

hp naprimer ima med najboljš poštimanimi driverji, tako da delujejo čisto vse funkcije, ki jih printer podpira.

somebody16 ::

Ja BigWhale mi je dal malo misliti in sem začel razmišljat kaj bi prav za prav radi od mene tejle, ki so mi dali tole nalogo.

V bistvu so gonilniki tisti, ki poskrbijo za to katere funkcije so na voljo. Linux vem da je slabše podprt z gonilniki zato je mogoče tukaj tista ovira oz razlika, ki jo jaz iščem.

Bom poizkusil doseči, da mi bolje definirajo nalogo:).

So kakšne razlike v samih spoolerjih med Linux (Samba) in Windows sistemih v katere bi se lahko mogoče poglobil?

Hvala za odgovore.

RedStar ::

Velik plus za Linux je recimo na mojem primeru. Imam več kot 6 let star printer, ki ga Ubuntu avtomatsko zazna po instalacijiji in lahko takoj printam. Seveda ni rečeno, da je 100% kalibrirano ampak tekst in slike so dokaj solidne za amatersko uporabo. Metdem pa me Windows XP vedno znova zeza z gonilniki po formatiranju računalnika. Gonilnike zaganjam iz CDja pa vedno porabim okrog 30 min, da jih sistem zazna in ponovno instalira.

darkolord ::

30 min za gonilnike? ô_o

crniangeo ::

zihr je p2

Phoebus ::

darkolord: namesti HP drajvere na "običen" pc...in glej koliko traja in koliko zasede vse skupaj :)

kriko1 ::

Ja, to je problem teh posameznih namestitev ker ti flikne gor še neke control centre in ne vem kaj še.
Rešitev je da izbereš napravo ter direktno namestiš gonilnike z "poišči gonilnike" → cd... in potem ti namesti samo gonilnike.

RedStar ::

Um kaj pa je to "običajen" PC? Ravno to naredim poišči gonilnike o drugem načinu instalacije niti ni govora :). Ampak to bo prej do printerja, kot mojega računalnika, saj je v preteklosti delovalo (beri instalacija je potekala normalno) na Windowsih normalno kaki 2 leti po nakupu. In gonilniki so bili nameščeni že na 3 različnih računalnikih in vsepovsod enak problem. Hotel sem samo povedati, da se Linux ni zmenil za to napako kakršnakoli že je in je samo od sebe delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RedStar ()

Jux ::

Jst ne vem no, jst zinštaliram hpjev tiskalnik pod 1 minuto na windows xp ali visti, je pa res da si ne snamem dol "control center/original cd verzije" ampak zdljam "driver only". You should try that.

PS: Linux printing je kul, sam moti me ker je za en tiskalnik ful različnih gonilnikov in upaj da si izbral najboljšega - imam pa dva printserverja spedenana s pomočjo cups printinga in moram rečt da je super. (se ne sesuje v primerjavi z windows spoolerjem)
web&blog&etc: http://lukabirsa.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne najde tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
102076 (1985) Miro-Slav
»

Kako dati tiskalnik v skupno rabo preko routerja.Router Asus rt n16 + tiskalnik Canon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11018772 (17344) novuporabnik
»

Windows 8 prinaša nov poenoten pristop k tiskanju

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
96652 (3704) s1m0n
»

Išče se informacija o nepodprti strojni opremi za Linux (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
1387493 (7493) Matevžk
»

LINUX+WIN2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
361968 (1533) tec

Več podobnih tem