» »

Mam probleme z 8800gts 320mb

Mam probleme z 8800gts 320mb

wawiii ::

Kupo pred kratkim 8800gts 320 mb(kupo zarat špilov,k rad igram da mi ne steka)Pred to grafo sn mew not 6600gt 128 mb pa mi je cod2 delav brez problemov (250fps konstantno)Pa sn zacel nove spile špilat pa kupo to grafo pa mam zdej pri cod2(od80do140 fps pa pune skacejo,pa slika mi malo steka na cajte!!)Sn nalozo najnovejse gonilnike pa nece zaznat(al neka takega)Pol pa sn prijatla poklico pa je priso pa je gledav v BiOSIh pa mam lah najvec 265mb??????Zej eni pravijo da je zato kriva plata????????Zej pa newem!!Plis Help????????

logout ::

Najprej je treba preverit, ce imas vse kable na graficno karto pravilno nataknjene. Potem je treba ocistiti stare driverje. Ko zatem rebootas racunalnik, lahko instaliras najnovejse driverje za novo kartico. Ce ta procedura ne pomaga, se lahko zacnes ukvarjati z drugimi komponentami racunalnika, lahko je tezava v sibkem napajalniku.
Onega kolega ki kvasi o ramu v maticni plosci pa ne spuscaj zraven racunalnika, da ti cesa ne unici.

L.p., Kloko

wawiii ::

Em sn to naredo pa ne pomaga !!!!!!!!
Napajalnik pa mam 750W!!!!
Ce vete kaj prosim pomagajte!?!
Ze vnaprej hvala

Rotaidal ::

Daj.. kaj če bi še naštel ostale dele strojne opreme?

Kateri procesor, matična, rami?

Pa prosim, daj uporabljaj manj !!!!!! in ????? :O Je res taka panika?:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

j3rn3jk ::

No ja če si s 6600gt imel 250fps si pa moral met res slabo resolucijo.
Malo stestiraj grafično v 3dmark ali pa v kakem aquamarku, potem boš videl če grafa dela kot je treba.
Kaj se pa cod2 tiče pa probaj ukaz r_multigpu 1, mogoče bo kai pomagalo.

lp

wawiii ::

Matično mam MSi K9VGM-V,pro. AMD4000+X2,1gbrama ddr2.Drgac pa se jez nea spoznam tak na te stvari pa na 3dmark.Em sploh nea vem ki naj dobim .Dul potegnem z neta?Pred 8800gts pa sn mev 8600gt265mb pa mi je delala isto celo malo bolje:S
Hvala lp

Volta ::

Testiraj 3D Mark 06. S to mašino bi moral dobiti nekje 7000(+-1000 score), če privzamem, da nimaš nič navito.

j3rn3jk ::

Tak za hiter test je AquaMark dober test. Pa pol povej kakšen score dobiš.

Valvoline ::

Imaš premal ramov
1gb ne zadošča za najnovejše igrce če hočeš nastavitve na med al pa high.
Še 2gb je premal za določene igrce kot je crysis.
To pa kar je v biosu 256mb to je za shit kartice k pa majo turbo cashe varijanto(8400gs,x1300se in podobne) in nima veze z grafično kartico in kolk vrama je gor.
če si kupu kakšno rabljeno 8800gts mogoče je hin ???
Al boš mogu updatat bios na matični za boljšo kompatibilnost.

Valvoline ::

Kaj ti pomeni gonilnike neče zaznat ?????
Prvič slišim nekaj takega. A maš napačne gonilnike?
Mogoče maš Atijeve ? Rabiš najnovejše nvidiine in to za ta OS ki ga maš gor. Ne morš inštalirat gonilnike za visto na xp in obratno.Enako velja tut za 32 in 64 bitne varijante OS

wawiii ::

Kaj se tiče gonilnikov ,sn dav najnovejše za xppa nece:(.Mogoce je to narobe da nisn ponovno nalozo vindovse pa se mam stare gor?Sam pomoje ne k sn neka briso.Em pa se eno je ja sn spilo pred 8800gts Assassin's Creed pa je vse normalno delalo z 8600gt pol pa toto kupim pa jo not dam v rac. pa zazenem pa se mi pojavi modeer ekran pa restartira compa?Nevem mozno kaj z grafo narobe.Se bom probav z 3d markom pa povem kak je:)

wawiii ::

Zej nevem ,to so testi
AquaMARK3TRISCORE
GFX=14,502
CPU=8,486
A je to vse?

j3rn3jk ::

hmm.. kolko pa je bilo povprečje fps ?
Jaz dobim:
 aqua

aqua



mogoče bi moral malo CPU navit.. pomoje je grafa slabo izkoriščena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: j3rn3jk ()

wawiii ::

em fps pa mam78,21

j3rn3jk ::

Aham,
pomoje je Cpu "problem", tvoj procesor ima velik overclock potencial tam nekje 3.0+ Ghz z kolko tolko normalnim hlajenjem. Sicer pa zdaj neven kako se kaj odneseta tvoja matična in rami pri navijanju.

Stestiraj še v 3dMark06 in poročaj.

lp

wawiii ::

j3rn3jk kiro grafo pa mas,pa procesor pa ..K jaz razmisalm(oziroma ze mam v načrtu kupit proces.5200(zaj nevem kaj bi blo bulsi kupit6000 pa dat 25€ vec al pa 5200),rama2gb,pa Matična plošča Asus M2N-SLI Deluxe, SLI, AM2

j3rn3jk ::

Heh moj komp je oldschool =)
Asus A8N-E,
AMD x2 3800+ 939
GeForce 7800GT
2x1gb Corsair XMS.

če že hočeš kupiti novo plato, rame in proc. Ti priporočam intela =) Amd je trenutno zadaj, posebej s x2 proci.

Volta ::

Zej nevem ,to so testi
AquaMARK3TRISCORE
GFX=14,502
CPU=8,486
A je to vse?

Em, tako bom rekel. Kolega dobi z C2D 2.4Ghz in 8800gts 320mb za procesor okoli 14.000, za grafo pa 25.000, tako da boš moral nekaj očitno zrihtat. Probaj na novo naložit windowse, pa bo mogoče pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

wawiii ::

Hja sej bom na novo dav vindovse gor:PEm sam sn sov v biose gledat pa mi pise da za grafo podpira sam 265 mb?Ka se da biose posodobit al pa pac neka takega?Ok tenx za vse pune vreji ste:)Upam da bom porihtav.


Ce pa se ma gdo kak predlog al pa kaj tkega nej napise:D

j3rn3jk ::

Ja en predlog še imam ja =)
Kupi en dober hladilnik za CPU in ga navij.. 3.0Ghz komot =)

ender ::

To pa kar je v biosu 256mb to je za shit kartice k pa majo turbo cashe varijanto(8400gs,x1300se in podobne) in nima veze z grafično kartico in kolk vrama je gor.
Če gre za AGP grafično kartico, je nastavitev v BIOSu velikost rezerviranega pomnilnika za le-to (v primeru, da nastaviš to vrednost nižje od količine RAMa na grafični kartici, ti lahko OS rezervira del sistemskega RAMa [v velikosti RAMa grafične kartice] za AGP - kar pomeni 1GB - 320MB = 704MB uporabnega RAMa).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

gor13azd ::

Če si prebiral zadnje časa kaj novice potem si lahko zasledil, da imajo vse nvidijeve kartice serije 8400/8600,8800,9600 in 9800 napake zaradi pregrevanja. Lahko, da je prav to tvoja težava.

vir:

http://www.theinquirer.net/gb/inquirer/...

lp, gorazd
gogi

wawiii ::

Hehe Se bi navijav ja sam ce nijam pojma=P.Drgac pa dans windovse na novo nalozim pa porocam pol ce bo ka buls:D.Aja pa ka nalozim gor visto al xp(kr pise gor na skatli made for vista al neka takega xD)

j3rn3jk ::

XP naloži


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8800GTS že za vsmeti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
553217 (3217) DJ MartiNi
»

WINFAST A6600 GT ali XFX 6600 GT? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
74347401 (20903) AtaStrumf
»

AquaMark 3 results (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33316083 (11010) DjTonic
»

ATI Radeon 9800 pro 256 ddr2 PROBLEM!

Oddelek: Strojna oprema
261117 (807) JustVi
»

AquaMark 3: Countdown!

Oddelek: Navijanje
131057 (760) BoLhCa

Več podobnih tem