» »

Disk v skupni rabi

Disk v skupni rabi

|Luka| ::

Doma se mi vala ena kišta, ki bi jo rad porabil za "server", pa ne vem kako naj začnem, oz. s čim. Namreč, želel bi da bi lahko vsak uporabnik kreiral folderje/datoteke po "mili volji" in bi bile dostopni vsem, bil pa bi tudi prostor, kjer bi bile datoteke vidne samo njemu. Eksperimentiral sem z Win 2003 serverjem in FreeNFS ampak ne vem, če grem v pravo smer, tako da bi potreboval kakšen nasvet.

LP Luka
  • spremenil: |Luka| ()

imagodei ::

A ni fino, da obstaja Slo-tech, kamor lahko brez večjega napora vtipkaš vprašanje v slovenskem jeziku in mirno čičaš na ritki, dokler ti nekdo ne da odgovora...

Go Google
- Hoc est qui sumus -

blackbfm ::

Win 2003 je prava smer, samo ne najlažja če res neveš nič o tem. Jaz bi ti priporoču da si ogledaš ta dva programa:

-za web server (http) imaš Abyss Web Server, enostaven, stabilen, super v glavnem > http://www.aprelium.com/
-za ftp server Filezilla FTP Server > http://filezilla-project.org/download.p...

No, mogoče ti bo kdo priporočal Linux. Ni nič narobe z Linuxom samo če ga ne poznaš se raje drži Win, boš prihranil živce :)

imagodei ::

blackclw> "No, mogoče ti bo kdo priporočal Linux. Ni nič narobe z Linuxom samo če ga ne poznaš se raje drži Win, boš prihranil živce :) "

Šur de. Ob enem pa zanemari dejstvo, da je Linux zastonj, Win2003 pa stane cirka 600 EUR. Oziroma vsi vemo, da ga ne boš kupil.

Pa to niti ni tak problem. BMK, kaj doma zasebno počnete s SW. Kar je najbolj žalostno je to, da ti soforumaš JAVNO upa svetovat, da ukradi programsko opremo.
- Hoc est qui sumus -

|Luka| ::

Imagodei, če bi vedel kje začeti, najbrž ne bi težil na forumu, rajt? Poleg tega maš zelo velik za povedat...če ne premoreš enega konstruktivnega odgovora bodi raje tiho...kar se pa tiče SW dobljenega po taki ali drugačni poti, dam stran levo al pa desno jaj..., pardon roko, da je pa na tvoji mašini vse legalno (razen če si linuxaš)...Sicer pa, zgleda da imaš kristalno kroglo, da lahko vidiš, da sem SW "ukradel"...zaradi takšnih osebkov se potem nevešči uporabniki raje obrnemo kam drugam, ampak kar sem napisal je že za v drugo temo.
Hvala za nasvete in lepo pozdravljeni, Slo-tech me ne vidi več.

opeter ::

Imagodei ti je podal konstruktivni odgovor. Če bi jaz bil moderator (ampak imaš srečo, da nisem) bi to temo takoj zaklenil, saj krši ST pravila (9. člen, 2. točka, predvsem pa 11. in 12. člen).

Lepo ti je svetoval, da imaš na voljo brezplačni Linux, katerega bi lahko z malo truda brez problemov nastavil za tvoj "strežnik".

Hvala za nasvete in lepo pozdravljeni, Slo-tech me ne vidi več.


Hja, sam si se poslovil, ne da?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

blackbfm ::

blackclw> "No, mogoče ti bo kdo priporočal Linux. Ni nič narobe z Linuxom samo če ga ne poznaš se raje drži Win, boš prihranil živce :) "

Šur de. Ob enem pa zanemari dejstvo, da je Linux zastonj, Win2003 pa stane cirka 600 EUR. Oziroma vsi vemo, da ga ne boš kupil.

Pa to niti ni tak problem. BMK, kaj doma zasebno počnete s SW. Kar je najbolj žalostno je to, da ti soforumaš JAVNO upa svetovat, da ukradi programsko opremo.


Mal se umir. Sploh pa nisem reku naj se drži točno win2003 ampak pač samo win:D

imagodei ::

blackclw,

ni res. Svetoval si mu, da je win2003 "prava smer".

Kot rečeno, BMK, kaj imate licenčnega in kaj ne - tudi jaz nisem brez greha. Se pa nikdar ne pretvarjam, da sem kakorkoli upravičen komurkoli svetovat, naj se loteva kaznivih dejanj. IOW, nikomur ne svetujem, naj krade.

Let's face it... V Sloveniji ni 10 oseb (z izjemo SP-jev), ki bi za lastno uporabo kupili Win2003 Server. Mogoče jih je celo nekaj 100, ki so Win2003 dobili preko kakšnih legalnih dealov z Microsoftom (ala razvojniki, partnerji, udeleženci tečajev...), ni jih pa 10, ki bi ga kupili.

In ja, hudo dvomim, da si ti med temi legalnimi lastniki Win2003, po Lukovem odgovoru pa sem 100% prepričan, da on ni. In BMK, dokler udeleženec foruma drugemu udeležencu ne začne svetovat kraje.

Teoretično pa kar razkladaj; zdaj in naprej, kako je zloben Microsoft in da sam uporabljaš nelegalne kopije in da ti na misel ne pride, da bi plačeval zanje. Samo ne svetuj drugim, naj počnejo isto.

Mal se umir.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Luka> "Hvala za nasvete in lepo pozdravljeni, Slo-tech me ne vidi več. "

Super, jokic, ki kradejo SW in ne prenesejo kritik, itak ne rabimo. Prav tako ne rabimo tistih, ki v Google niso sposobni napisat "Windows file sharing".

Newsflash, če te slučajno še kdaj zanese na slo-tech... WinXP so popolnoma zadosti za domači file sharing. Bolj pomembno od platforme je razumevanje file system (NTFS) security - tudi to je iskalni pojem, na katerega Google pljune cel kup odgovorov.
- Hoc est qui sumus -

blackbfm ::

imagodei ti pa maš take duhovite izjave. Zgleda da maš preveč časa. Inšpektor opeter s čim so kršena pravila? Saj je samo debata o strežniški programski opremi. A po novem se rabi za to dovoljenje? Tale forum me pa zadnje čase res preseneča:D

imagodei ::

blackclw> "imagodei ti pa maš take duhovite izjave."

Hvala. ;) Se zabavam, ja. Nimaš argumenta, da bi se obešal na vsebino, se pa na formo.

blackclw> "Inšpektor opeter s čim so kršena pravila? Saj je samo debata o strežniški programski opremi."

Ti kar laži sam sebi. Meni ne moreš. Debata je o piratiziranju:
Doma se mi vala ena kišta, ki bi jo rad porabil za "server", pa ne vem kako naj začnem, oz. s čim.
...
Eksperimentiral sem z Win 2003 serverjem
...
Win 2003 je prava smer
...
No, mogoče ti bo kdo priporočal Linux. Ni nič narobe z Linuxom samo če ga ne poznaš se raje drži Win, boš prihranil živce :)


Teme so bile zaklenjene že za manjše prestopke. Nedolgo nazaj je nekdo spraševal, zakaj ima nenadoma neke specifične težave z Windows. Prvi odgovor je bil, da je to zato, ker ima piratsko verzijo. Nedolgo po tem je bila tema zaklenjena z obrazložitvijo, da slo-tech ne podpira piratiziranja.

Tukajle govorimo specifično o tem, da bi človek "eksperimentiral" (za eksperiment najbrž ni kupil licence za 600 EUR?) z Win2003, ti pa mu svetuješ, da je to OK. In naj ne izbere brezplačne alternative, ker mu bo šlo preveč živcev.

A je dost?
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

@blackclw,

XP slo jezik

Go figure...
- Hoc est qui sumus -

blackbfm ::

blackclw> "imagodei ti pa maš take duhovite izjave."

Hvala. ;) Se zabavam, ja. Nimaš argumenta, da bi se obešal na vsebino, se pa na formo.


Nima smisla da argumentiram, ker bo itak vsak govoril svoje, prav imam pa jz:D In ne debata ni o piratiziranju. Brez dokazov si lahko samo tiho :*

imagodei ::

Zeh. V zgornji temi tudi ni bilo govora o piratiziranju.
- Hoc est qui sumus -

blackbfm ::

Ja..no zakaj so potem zaklenili? Aja točno, omejen moderator. Mogoče pa tip ima licenco za prvo izdajo XPjev pa si je naložu z neta patchan sistem z vsemi popravki. A to je piratiziranje? Ok ne rečem če bi OČITNO spraševal po piratskih windowsih. Ne moreš pa kar kazat s prstom ja ti maš piratsko kopijo. Kot da bi jz kr reku ja, imagodei ti si narkoman teb bomo zaklepal teme. Kam gre ta slo-tech? Se vidi da se jim jebe za obiskovalce. Kdo pa bo hodu na take strani, človek nekaj normalno vpraša na koncu izpade najhujši kriminalc, odgovori se cenzurirajo(brišejo) potem se pa še zaklene vse skupaj. S takimi forami je slo-tech na dolgi rok sigurno obsojen na propad. Sicer pa se tako ali tako vidi koliko se je slo-tech razvil v zadnjih par letih. Nič, še slabši je kot je bil.

imagodei ::

- Hoc est qui sumus -

buneech ::

No očitno avtorja teme ni več na Slo-Techu, lahko pa vseeno podam en ontopic odgovor.
Rešitev bi bila verjetno Windows Home Server, saj je ta za take namene ustvarjen in prirejen. Licenca je pa okoli 150$ na Amazonu. Tako, da sploh ni drag, je pa zelo uporabna stvar, sem trial verzijo testiral, zelo lepa zadeva. Tudi sam razmišlam o sestavi strežnika za domačo uporabo, da pa ne odpiram nove teme, bom kar tukaj povprašal, da mi kakšen znalec potrdi moje špekulacije.

Namreč razmišljam o sestavi sistema z Little Falls matično, katera ima vgrajen Intel Atom 230 procesor (1.6 GHz), diskovje bi pa verjetno dal kar 2x 320 GB Sata diska pa kak 1GB rama za primerno delovanje strežnika (gre se mi za stabilen sistem, kateri mi ne bi veliko prostora zavzel). Mogoče kdo ve, če sem slučajno zgrešil z izbiro hardware-a, matično + procesor imam v mislih, načeloma bi moralo lepo delati..aja, pa še nekaj sem pozabil omeniti, nimam potrebe po dodatnem podvajanju varnostnih kopij, saj ne mislim imeti nič takega na strežniku, multimedijski share me najbolj zanima, za ostale stvari imam zunanji disk.
(Morda se celo za Fujitsu-Siemens Scaleo Home Server 1900 odločim, če sem zgrešil z izbiro hardware-a.)

EDIT: Typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

blackbfm ::

Vsaj 2gb rama, saj je poceni. Drugače pa kaj misliš s tistim multimedijski share? streaming? Drugače tist scaleo zgleda lep, ampak za 700€:

Procesor: Intel Celeron 420 1.6GHz
Pomnilnik: 512Mb DDR2 DRAM

A je to prava cena?8-O

buneech ::

Je prava cena, ja. Je malce drag, ja, sploh za ta del konfiguracije...
Ubistvu sem tako mislil, downloadi na strežnik, streamanje s strežnika in tako, to bi itak moglo preko 100 Mbit mreže..glede rama sem se pa zatipkal, pa nisem porajtal napake, tudi sam stremim k 2gb ploščici rama.

Bom počasi kar začel z nabavo komponent. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako narediti share, da...

Oddelek: Omrežja in internet
181290 (1026) Okapi
»

SStrežnik

Oddelek: Omrežja in internet
422105 (1609) dunda
»

Izdelava router/proxy/firewall/antivirus/spletnega strežnika

Oddelek: Omrežja in internet
152600 (2390) ješ
»

Hardware za server

Oddelek: Kaj kupiti
231237 (853) Phoebus
»

Vedno več strežnikov z Windows 2003

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
372727 (2727) BigWhale

Več podobnih tem