» »

Velikost pisave (120dpi) in ikone

Velikost pisave (120dpi) in ikone

Fr33man ::

V windowsih sem si iz privzete velikosti črk 90dpi, povečal na 120 in bil prijetno presenečen nad preglednostjo in lahko berlivostjo. Edina stvar ki me moti pa so zbrazdane ikone (zaradi slabe resolucije ikon predvidevam) v orodni vrstici desno (poleg ure, ikone za splet,...). Zanima me ali je možno na kak način popraviti resolucijo teh ikon, da bi bil prikaz lepši???

opeter ::

Govoriš verjetno o Windows 2003, xp oz. starejših verzija Oken, ne? V Visti teh problemov ni. Pravtako ne na drugih sistemih (Mac, Linux itn.).

Sprijazni se s tem, bitnim ikonam ne moreš ti kar poljubno spremeniti velikost, katere niso vnaprej definirane (torej vmesne velikosti postanejo pikslaste).

To bo v prihodnosti rešil prehod na vektorski izris oken, ikon in drugih elementov pri vseh sistemih. Nekoč je to funkcijo, torej vektorski izris ikon imel npr. SGI-ov Irix sistem, v zadnjem času so se pa tega vrli mojstri UI oblikovanja ponovno spomnili... sploh v zadnje času je to vse bolj aktualno, ko GPU pospeševanje postaja izredno pomemben segment v računalništvu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Fr33man ::

Gre se za Visto. Saj njene sistemske ikone so kul, samo od vseh ostalih programov ne! =(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velikost mobilnih aplikacij se je podeseterila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5314105 (10691) mojster_joni
»

Photoshop problem (pixlaste oblike vektorjev)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6800 (712) Zelnick
»

Kateri program za vektorsko risbo

Oddelek: Programska oprema
153052 (2035) kamuee
»

Apple posodobil linijo MacBook Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9910324 (7106) madviper
»

Vistin Aero ne vpliva na delovanje sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
829391 (5915) Matevžk

Več podobnih tem