» »

Fake mail server

Fake mail server

Ice-Heki ::

Iščem fake mail server oz. kakorkoli se temu že pač reče. Potrebujem ga zato, da bi ga uporabljal za eno domeno (npr. @mojadomena.com) in bi na tej domeni obstajal katerikoli mail - vsa dohodna sporočila pa bi se forwardirala mail@mojadomena.com, kjer bi jih lahko bral.
Skratka - želim, da če mi kdo piše na "karkoli"@mojadomena.com, da ta mail dobim v mail@mojadomena.com
A se to da?

DustWolf ::

Ja.

Samo ne rabiš fake mail serverja. :)

Ice-Heki ::

Kaj pa potem rabim? Oz. kako se temu kar pač rabim reče?

DustWolf ::

Hm ja zdaj... glede na to da na tisti neki domeni lahko sprejemaš mail, to nekako pomeni da ima ta strežnik mail server (čisto pravi in prav nič fake). To je potem samo stvar konfiguracije le-tega.

Mimogrede: dobil boš spama tolko da ga ne boš mel kam dat!

Erm... da boš lažje googlal, iščeš "catch-all mailbox".

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DustWolf ()

Ice-Heki ::

Ne, zaenkrat tega poštnega strežnika (še) ni. Bi ga pa rad imel - takega, kjer bi dejansko bil resničen samo predal "mail@...", vendar bi dobil tudi vse maile, ki bi bili poslani na karkoli@...

Vem, da bom dobil veliko spam-a - ampak me to ne skrbi ;)

Grem googlat.

DustWolf ::

Kaj pa je na tem IPju? Planiraš Windows ali Linux server?

Samo opozoril bi te da pri poštnih strežnikih je jeba... če narobe konfiguriraš si open relay in preko tebe spamajo, potem si pa blacklistan povsod toliko da se do konca življenja ne spraviš iz vseh filtrov. Se mi zdi da Microsoftovega Exchangea sploh ne moreš nastavit da ni open relay, da zato potrebuješ ločen server na katerem je potem ISA.

Ice-Heki ::

Mislil sem Linux mašino. Na tem IPju trenutno ni nič - in bi imel en IP naslov samo za to mašino.

Vem da je jeba... vem tudi to, da če bom prišel na blackliste, da je z mano konec. Samo vseeno bi rad to poskusil.

t3hn0 ::

z blacklist se da priti dol, sam mors poiskat mail naslove teh adminov, ki upravljajo z blacklistami ;)

vem da sem v preteklosti tud jst prisel gor, ker sm mel napacno nastavljen streznik, tako da ni zahteval avtentekacije za posiljanje maila...ostalo ugotovite sami ;)
^.^

DustWolf ::

V bistvu je finta v tem da ti sicer lahko se daš dol z blacklist za katere veš da obstajajo... ampak dandanes je tega že toliko... nekatere propertiary blackliste z njihovim softwareom ne pošiljajo nazaj nikakršnih namigov da je kaj blokirano, pol si pa tam.

Doman ::

Kaj pa če bi uporabil google apps ?

Ice-Heki ::

Kolikor vem, je treba v google appsu prej kreirat vse maile - jaz pa hočem, da dobim pošto za vse kombinacije - torej tudi za asdfghj1223@...

blackbfm ::

Domeno daj na ZoneEdit. Ta ima to funkcijo ki jo iščeš.

tx-z ::

vem da sem v preteklosti tud jst prisel gor, ker sm mel napacno nastavljen streznik, tako da ni zahteval avtentekacije za posiljanje maila...ostalo ugotovite sami ;)

Kako to preverš da je pravilno nastavljen?:\ :P
tx-z

DustWolf ::

Tomay ::

Imamo hosting pri hostkotu, kjer lahko v cpanel nastaviš to kar želiš.
 Catch all email

Catch all email

Voodoo 4Ever

t3hn0 ::

vem da sem v preteklosti tud jst prisel gor, ker sm mel napacno nastavljen streznik, tako da ni zahteval avtentekacije za posiljanje maila...ostalo ugotovite sami ;)

Kako to preverš da je pravilno nastavljen?:\ :P

ne ves...vidis pa ce je napacno ;)
^.^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wordpress -specialni znaki(@)

Oddelek: Omrežja in internet
183239 (1531) nerd4jobrace
»

Poštni strežnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
61056 (835) borpe
»

Postfix (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
575413 (4718) jype
»

Ne vpišite pravega e-maila na mimovrste.com

Oddelek: Kaj kupiti
404826 (3130) mimovrste=)
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316534 (16534) Bakunin

Več podobnih tem