» »

Inštalacija XP-jev

Inštalacija XP-jev

recoil ::

Kolega ne more in ne more gor XP-jev dat. Pri inštalaciji se mu zadeva enostavno ustavi pri WINDOWS IN STARTING SETUP. Se prav zadevca se takoj sesuje - ustavi (to se dogaja vsakič - tud po restartu). Sistem ni navit ima pa sledeš mlinček: duron 900
mamaplata k7??? - abit (sem pozabil)
256 rama
geforce 2 mx400
en hercules soundblaster

Kaj bi bil lahko razlog za da mu XP-jev noče gor dat. Zadevco je prej sformatiral, probal dat gor 98 in 2000 pa iz teh OS inštalirat pa vedno isi sranje. Po moje je kakšna hardware fora nisem pa ziher. A ima mogoče kdo kakšno idejo oz. če je že kdo imel podoben problem?

DMouse ::

V takih primerih je skor zmer hardware kriv. Nej proba tvoj frend zvočno (in še druge, ki niso nujno potrebne) ven iz računalnika dat pa pol namestit. Jest sm na tak način že namestil windowse 2000.

MTB ::

A tudi Win 98 ne moreš inštalirat?

RS

recoil ::

Ne ostali OS se inštalirajo brez problemov (98, 2000). Sam sem mu tudi rekel naj zvočno ven vrže pa če verjamete je nisem mogel iz pci slota ven potegnit --> preveč vleč ne upak, ker zadeva ni moja (se tud mal levo desno probal pa nič 8-O ) ni mi jasen, da je lahko tako not zabita (vijak smo mimogrede odstranili). Ni kaj treba bo še enkrat probat zvočno ven dat.

MTB ::

Jaz sem imel probleme z ramom. Ko sta bili dve ploščici (2x128 Mb) noter ni šlo, pa če sem se na glavo postavil. Z eno ni bilo problemov. Ram sem pretestiral, pa je bilo vse OK,tudi sedaj dela BP.

RS

AngelOfDeath ::

Pa si prepričan da je s cd-jem od xp-jev vse v redu ?

recoil ::

CD je OK (preverjeno).

McHusch ::

100% je kriv GeForce 2MX, zamenji kartico, instaliraj, pol jo pa lahko das nazaj.

MikeP ::

Kartice (se posebej stare ) so vcasih tudi prilepili, da niso skakale iz razmajanih vticev PCI. Preveri, da ni slucajno prilepljena, in ce je, moras biti kar previden, da ne poskodujes Mamaplate.

pecorin ::

meni dela cisto enako.(ko bi moral iz tekstovnega preklopiti v graficno se ustavi)

in sem tudi probal ven vzeni vse kar ni nujno pa ni nic pomagalo.
potem sem pa po pomoti enkrat bios resetiral in od takrat naprej dela.

torej mora biti v biosu nekaj nastavljeno tako da winduwsu ni vsec..

p.s. pa tudi v vwware sem pognal setup(iz linuxa) in je tam deloval! seveda zato ker vwware je virtual machine in pac ima svoj bios..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pecorin ()

recoil ::

Hvala vsem za nasvete! Tale, da so kartico v pci sloz zalepel mi je pa kar malo mimo. Ker osel bi šel pa to delat :\ .

HardwareMaster ::

Kot je že McHusch reku je 100% kriv geforce 2 MX, če ga maš. To pa zaradi tega, ke ma večina G2MX (200-predvsem) bedn Bios. Če ti to dela, zameni karto z drugo, inštaliri in pol zameni nazaj. Lahko pa tud Bios presnameš z novejšim


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj mi računalnik zmrzuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
141638 (1373) kOki_
»

Nasvet pri mamaplati

Oddelek: Strojna oprema
141158 (859) SanSan
»

XP-ji ali čudna druščina hardvera. Kdo je kriv?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111169 (936) Fico
»

XP-ji zmznejo pri inštalaciji...

Oddelek: Operacijski sistemi
341462 (1185) TheHijacker
»

PROSIM ZA POMOČ - NIKAKOR NE MOREM INŠTALIRATI DRIVERJEV

Oddelek: Pomoč in nasveti
251390 (1129) MaD_Mavr0

Več podobnih tem