» »

C2Q ali i7 based mašina??

C2Q ali i7 based mašina??

B & O ::

Lep pozdrav.

Tole me bo počasi pokopalo. Z tem vprašanjem si že 14 dni razbijam glavo. Naj omenim da sledeče komponente že imam:

WD Velociraptor 300GB
Enermax Infinity 650W
neko ohišje
Grafo 9800GTX+
Rampage Formula

Deli so nesestavljeni in čakajo na proc in rame. Matično sem vzel ker sem jo dobil relativno poceni. Sedaj pa se mi zastavlja vprašanje ali naj:

1) Prodam matično in še nekaj "drobnarij" (iz vsega bi iztržil nekje 300€) ter vzamem i7 proc (300€), matično (350€), ter 6GB rama (nekje 250€)

Torej: 300 + 350 + 250 - 300 = 600€

2) Prodam "drobnarije" (iztržim kakih dobrih 150€), vzamem fejst 4-jedrni proc (300€), ter nekje 8GB rama (140€):

Torej: 300 + 140 - 150 = 290€

V mislih sem imel kak ram od G. Skill ter Intlov Q9550.

Zdaj razlike v ceni je skoraj za 2x, Nehalem mi prinese (ogledana plata) podporo za CF in SLI (imam trenutno 1 Nvidio), tako da bi opcijsko lahko bp nadgradil, prinese novo podnožje in arhitekturo (ki naj bi se po špekulacijah sedaj nekaj časa obdržala).
Zdaj nadgrajevat ne mislim več, sem do zdaj že eno leto non-stop spreminjal konfiguracijo in imam počasi vrh glave vse skup. Nameravam pa zadevo še vsaj 3 leta uporabljat. V glavnem če potegnem črto, kaj se v dani situaciji splača naredit?? Je nov i7 in novo podnožje vredno dodatnih cekinov, ali naj še naprej uporabljam arhitekturo na kateri, se po mnenju nekaterih že nabira prah?? Tistih 300 dodatnih € mi ni tak problem zbrat, sam počakat bi mogu še 1 mesec da se mi še mal novcev nabere. Računalnik seveda se bo koristu za vse mogoče zlorabe, tako da hitrejši ko bo, bolš bo. :D

mtosev ::

i7 ce mene vprasas.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

keba ::

več kot 4gb rama je brezveze, kaj pa boš z 8gb rama, razn za hudo programiranje!
pri igrah core i7 ni nč boljši od zdejšnih quadou!

echo ::

Triple channel na 4Gb?

pri igrah core i7 ni nč boljši od zdejšnih quadou!

http://slo-tech.com/forum/t319943/p2143...
Poglej CPU usage 8-)

kuglvinkl ::

Glede na to, da rabiš še en mesec, da zbereš keš, bočak, na Phenoma II, ki utegne zbit ceno i7.
Your focus determines your reallity

B & O ::

Ja nekak čist zaden datum je nekje začetek/sredina februarja, do takrat želim imet 100% sestavljen in izpraven PC (zarad projektov,... ki me čakajo).

Trenutno je kar se tiče i7 še bolj ali manj slaba izbira v trgovinah (razen elektronika.si), to me tud mal nazaj drži. Mislim da v mescu ali mesecu in pol lahko pričakujem malo več pomudbe?? Kdaj pa pride Phenom II?

kuglvinkl ::

pred božičem
Your focus determines your reallity

x45 ::

Ja nekak čist zaden datum je nekje začetek/sredina februarja, do takrat želim imet 100% sestavljen in izpraven PC (zarad projektov,... ki me čakajo).

Trenutno je kar se tiče i7 še bolj ali manj slaba izbira v trgovinah (razen elektronika.si), to me tud mal nazaj drži. Mislim da v mescu ali mesecu in pol lahko pričakujem malo več pomudbe?? Kdaj pa pride Phenom II?


Phenom II pride po takoj novem letu ( mogoče celo pred ) in bo najboljši nakup glede P/P.

keba ::

phenomII pride še pred božičem, zdej nevem kok bo stem v sloveniji, in zaenkrat je zelo obetaven, pa navija se zelo super!

B & O ::

Potem bom počakal, če se izkaže za boljšega od i7, bom brez slabe vesti zamenjal :)

TOP ::

Ti rajši počakaj še na phenom 2 da pride v SLO pa bo kdo mal stestiral in bomo vidli kako se obnese in če bo še cena ugodna potle bo ziher dober nakup,če pa bo cena blizu Intela potle pa bo druga pesem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

! **Nakup računalnika** ! =) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1266883 (5040) __Devil__
»

AMD phenom II X4 955...DDR2 ali DDR3? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
606012 (4648) Meizu
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014251 (10001) xnnx
»

Nakup PC ja po delih (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
887763 (6485) zigasoncek
»

Sestavil nov računalnik. Komentirajte! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675553 (4447) klinker

Več podobnih tem