» »

Core i7 navijanje

Core i7 navijanje

ModriN96 ::

Na prvi strani sm napisu približne frekvence, ki se lahklo pričakujejo za D0 in C1 serije.

Galaxy ::

Hmm.. nisem še dobil odgovora od prodajalca. ModriN96, praviš, da si imel R2E.. zakaj si jo menjal za UD5? Iz osebnih izkušenj mi poveš par +/- prosim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

ModriN96 ::

Ubistvu ni posebnga razloga... frenda ma tut ud5 in je ful zadovoln, jst sm pa kupca prec najdu, tko da sm mal zaslužu zravn...

In tut rs se je izkazal d je huda plata tole. kar sm prdobu je 100mhz na navijanju pa mal hladnejša je tale ud5. Čipset ma ta hladnejši od asuske.

Drugač bistvenih prednosti ni.

Galaxy ::

Kaj pa BIOS, je full complex stvari not?

ModriN96 ::

Ma men je tale gigabajtov bios mal bol domač... vse je lepo popredalčkano. To je pač odvisn od okusa in posameznika.

jst se na tej bol znajdem.

Galaxy ::

Kolko pa si dosego na R2E z 920, 965, karkoli pač? (meni je osebno Asus-ov bios vedno bil d'best - pri gigabytu sem bil neki zmeden.. pač bi se moral navadit)

ModriN96 ::

Z 920 ne vem, ker nism mel 920 proca. Z 965 pa najprej 4,2ghz pol zdej pa 4,3ghz. Več ne morem pa če ne vem kaj.

Razmišlam pa da bi si 920ko nabavu pa tega 965 prodav, sam to še nism sigurn.

Galaxy ::

Bodi srečen da ga maš.. odklenjen multi.. mmmm :)

P.S: na bolhi sem vido da nekdo prodaja 965XE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

ModriN96 ::

Ne pripomore velik veš... Sej pravm... Ne morm več kot 4,3ghz dobit.

Galaxy ::

Vrjetno te temperature + voltaža mantrajo. Ali kaj drugega?

Galaxy ::

BCLK:200
množilnik:20x
turbo: off
voltaža rama: 1.65V
Frekvenca rama: 2000Mhz Imel sem Corsair Dominator GT 2000Mhz
latence: 8-8-8-24
vse ostalo AUTO

pravkar dobil od prodajalca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

ModriN96 ::

Msn... ;)

TOP ::

Če je to res kar je na sliki je tole res hud primerek,sam ko dobiš stestiraj,ker tele slike se da ponaredit in ne pove nič.Poročaj takoj ko dobiš,ker me zanima.

__Devil__ ::

Z 920 ne vem, ker nism mel 920 proca. Z 965 pa najprej 4,2ghz pol zdej pa 4,3ghz. Več ne morem pa če ne vem kaj.

Razmišlam pa da bi si 920ko nabavu pa tega 965 prodav, sam to še nism sigurn.


in v čem je razlika med 920 in tele tvojim 965? samo v megahercih? potem je res to tako drago, da je vsak megeherc vreden zlata? če ta tvoj stane cca. 1000€ (ja vem ti si ga za manj dobil)

Galaxy ::

Devil, razlika je, da ima 920 multi 20x (21x pri turbo), 965EE (extreme edition) pa ima multiplier odklenjen.

__Devil__ ::

in kaj pomeni če ima multiplier odklenjen?

Zgodovina sprememb…

Galaxy ::

Da nima zaklenjenega na max 20x (kot 920), ampak si lahko nastaviš poljuben multiplier. Prednost tega je, da pri tem ne spreminjaš "Bus speed" (ki je ponavadi 133MHz).

V teoriji bi moral potem doseči neverjetne frekvence, a se v praksi izkaže da temu ni tako.

__Devil__ ::

hvala za "poduk" :)

Galaxy ::

Če je to res kar je na sliki je tole res hud primerek,sam ko dobiš stestiraj,ker tele slike se da ponaredit in ne pove nič.Poročaj takoj ko dobiš,ker me zanima.


Slika je pristna :)

Mitja358 ::

__Devil__ kaj ti res ne poznaš Googla? Take sprašuješ da ni za ST. In kaj sprašuješ če bo šlo vse na high..., koliko bo šlo naviti če pa je že 5x napisano. Samo prebrati si je treba. Ko dobiš boš največ videl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Galaxy ::

Dobro dobro, back on topic :)

gazibo ::

nek tipo (nevem verjetno sem tukaj naletel na link) je zgornji del procesorja dejansko pobrusil dokler se ni prikazala bakrena plata. bojda s tem zbiješ par celzijev dol

galu ::

nek tipo (nevem verjetno sem tukaj naletel na link) je zgornji del procesorja dejansko pobrusil dokler se ni prikazala bakrena plata. bojda s tem zbiješ par celzijev dol


Zravn pa garancijo "odbrusiš", pa še zelo verjetno da CPU uničiš. :D
Si raje kupim pot za dušik, ko pa reskiram cel i7 za par stopinj (razen če je tako ekstrem, da hladi na heliju, kjer bi se to splačalo).:)

gazibo ::

škoda ker nevem kje točno sem link vidu

Valvoline ::

Zgodovina sprememb…

gazibo ::

hvala 8-)

galu ::

Ampak res ne vem zakaj potem dajejo tolko te kovine gor ki potem sploh ne deluje..8-O

M-XXXX ::

nek tipo (nevem verjetno sem tukaj naletel na link) je zgornji del procesorja dejansko pobrusil dokler se ni prikazala bakrena plata. bojda s tem zbiješ par celzijev dol


Zravn pa garancijo "odbrusiš", pa še zelo verjetno da CPU uničiš. :D
Si raje kupim pot za dušik, ko pa reskiram cel i7 za par stopinj (razen če je tako ekstrem, da hladi na heliju, kjer bi se to splačalo).:)

Daj si malo poglej zadeve, preden začneš take bedarije pokat... Ti bi se z helijem na i7 ravno toliko znašel kot ptič z tankom...

galu ::

nek tipo (nevem verjetno sem tukaj naletel na link) je zgornji del procesorja dejansko pobrusil dokler se ni prikazala bakrena plata. bojda s tem zbiješ par celzijev dol


Zravn pa garancijo "odbrusiš", pa še zelo verjetno da CPU uničiš. :D
Si raje kupim pot za dušik, ko pa reskiram cel i7 za par stopinj (razen če je tako ekstrem, da hladi na heliju, kjer bi se to splačalo).:)

Daj si malo poglej zadeve, preden začneš take bedarije pokat... Ti bi se z helijem na i7 ravno toliko znašel kot ptič z tankom...


Govoril sem nasplošno. Si že kdaj delal z helijem? Ne, potem pa ne morš tudi ti nč rečt (ja vem da si z dušikom). Helij vzet.. Sam če si ekstrem, ker je drag pa so problemi z stabilnostjo včasih...

Insade ::

A daj ne prebijaj,prosim te lepo,M-XXX ima cisto prav

Saj 80% i7 proceosrjev ima CB pri -120 vse kar je pod je sreca...
In ti bi zi helijem hladil i7,kaksen cedarmiler bi se sel skozi,a i7 pa se saj 2lete ne....

Pyr0Beast ::

No, včasih se je brusilo predvsem jedra grafičnih kartic, pa tudi jedro enega celerončka smo enkrat pobrusili :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

__Devil__ ::

lep pozdrav!

Jaz imam i7 920 v ful load skoraj 80°C, mogoče malo manj. Obremenil sem ga z Prime95, hladilnik za procesor je Cooler Master V8. Je to dobro? kuler mam nastavljen na čist malo oz. najmanj koliko gre zadaj nastaviti na tistem regulatorju, če se ne motim je nastavljeno na 1500 obratov. In, če bi se dalo kaj naviti ter za koliko?


hvala za odgovore!

galu ::

Amm. To je preveč. Kje ti kaže 80°C? BIOS ali Everest? Morš gledat temperature jeder v everestu. CPU temeratura je včasih čudna...

__Devil__ ::

aja, temparaturo gledam z Core temp, z everestom še nisem nič delal.

allex ::

po kolk časa maš 80, pa na kolk maš sploh navitega, ali na stock?
struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: allex ()

__Devil__ ::

po ene 10 min je na 78°C. nič ni navit, Ker sploh ne znam.

Samek1337Q ::

Edina možna razlaga je, da si ti narobe pritrdil V8, saj je drugače zlo močen hladilnik pa bi moral hladiti np.
i7 920 @ 3.15GHz | GTX 295 | GB EX58-UD5 | 2xWD6400AACS RAID 0 | TX 750 | 300

__Devil__ ::

hmm.. mogoče je krivo, ker nisem zadaj na matični ko se pritrdi gor tistega železa zadaj gor, ker bi drugače v stik prišlo z matično. Sem imel kar nekaj problemov z mnamestitvijo tega kulerja. Možno pa je tudi, da sem dal preveč termalne paste. Ker premalo ziher ni. No sedaj tak neobm narazen trgal, razen če bo sila. Ko bom mislil navijat bom.

allex ::

hmm.. mogoče je krivo, ker nisem zadaj na matični ko se pritrdi gor tistega železa zadaj gor, ker bi drugače v stik prišlo z matično


a hočeš rečt da ti je ratal montirat hladilnik brez nosilca, al kaj?

mislim da je najbolš če montiraš vse po manualu, poleg tega niti ni problem snet hladilnika, razen če se ti je pasta razlila še čez cel socket, kar potem sigurno pomeni da je preveč.

mislim da je najboljša količina paste nekje za pol zrna graha? a se strinjate?
struggling with abundancy of computer power

TOP ::

JAz nikoli ne stiskam pasto sam na sredino.Preprosto vzamem plastičen lonček in tank ktrak odrežem in znjim lepo na tanko razmažem in še nikoli mi ni rablo popravljat.Če pa nisi hladilnik prov pritrdil pa popravi.Sam če nisi dal tisto zadaj ploščo si pa cepec ni kaj,tisto ploščico ,daj gor ker potle lahk bolj stisneš vijake,ti si jih očitno premalo,pa še ploščo ti je bolj ukrivilo,poglej malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Galaxy ::

Jebenti, pri meni je ista težava. Sicer imam C0/C1, ki je ODLIČEN navijalec, in sicer 4GHz doseže s samo 1.312v. Trenutno imam 3,6GHZ @ 1.28v zaradi tega, ker se pregreva. 2 minuti na Everestu in je že 78C - s hladilnikom Mugen 2. Vem, da sem vrjetno nekje nekaj zafrkno pri namestitvi hladilnika. Bom nesel raje na servis, saj sem že 3x namestil vendar nič boljših rezultatov...

allex ::

@galaxy

nevem kje je jedro tega problema, kot sem že ene parkrat tuki opisal
jest mam 920 (d0) in noctuo c12p pa mi prav tako @4ghz na 100loadu doseže 80 v dveh minutah in še gre navzgor

poskusu sem tudi z mugenom 2, nesel cel računalnik na servis (kjer so mi proc dal na stock in rekli da je ok),
sicer pa v miljontih kombinacijah s termalno pasto in različnimi legami hladilnikov, nisem dosegel nič.

v idlu normalnih 45stopinj, na loadu pa podivja... nimam pojma, ker vsi trdijo da je hladilnik napačno dan gor, vendar sem to možnost že zdavnaj po nešteto poskusih, celo serviserja, gladko izključu.

zdej sem naroču še titan fenrir, kao najbolši za i7, pa bomo pol vidl če bo kaj drugač.
struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: allex ()

Galaxy ::

Svašta. Pa sem mislil da sem jaz nor - v življenju sem ene 30x dal hladilnike različne gor in dol.

allex, kdaj dobiš tale titan fenrir?

allex ::

v četrtek sem naroču v Österreich, tako da tekom tega tedna...
struggling with abundancy of computer power

allex ::

je pa res,da kolikor sem bral ter sem pa tja zasledil na forumnih recimo podoben problem,
vsi so mel problem v kombinaciji z asus-ovo plato, jest mam p6t, pa zadnji bios naložen in vse tipitop...
struggling with abundancy of computer power

TOP ::

Ne razumem kako maste lahk tak temp.Mam Asus P6T in 920 navito na 4ghz pa na load pride do 65 stopinj,mam pa Thermalright.

allex ::

kateri rami?

sicer pa nevem, in izgleda da tud noben drug ne...8-O
struggling with abundancy of computer power

blockhd ::

Lp! Jaz tudi kupujem i7 računalnik in sicer:

Asus rampage 2 extreme plata
i7 920 d0
mushkin 6gb 1600mhz ram cl8
scythe mugen 2 kuler
gainward 275gtx
wd 1tb black disk
corsair tx850

imam pa vprašanje.. a je v redu Chieftec bx ohišje? ene 5 let je staro, samo se mi zdi da je fajn. imate kak drug predlog, al lahk obrdžim starega?
ni podpisa, je nekam spizdu....

terryww ::

lahko kdo, ki je okoli 4GHz požene recimo benchmark v wolframovi mathematiki, ker kolko sem gledal primerjavo stock i7 vs q6600 ni neke bistvene razlike. ali pa da merimo gflopse - http://software.intel.com/en-us/article...
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

blockhd ::

trenutno furam 3,6 ghz.... pri prime95 mi pride v kakih 10 minutah do maksimalne temperature, in to je 79/80 stopinj. Imam mugen 2 hladilnik. Je to normalno/vredu, ali sem kaj zafrknil? :)
ni podpisa, je nekam spizdu....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6812763 (10561) MonkeyHead
»

I7 920 in Mugen 2 ... high temp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1009043 (6048) axee
»

CORE I7- 920 D0 revizija :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
11911504 (6625) blockhd
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014187 (9937) xnnx
»

Pomoč pri navijanju i7 procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
575888 (4455) mysly

Več podobnih tem