» »

Preglasna kišta ?!

Preglasna kišta ?!

-MiS- ::

Zanima me, če je že kdo izmed vas predelal ohišje tako, da je bilo njegovo delovanje skoraj neslišno, namreč spanje (dokler ne zaspiš) pri prižgani mašini je dokaj moteče,...

Torej v kaj vgraditi ohišje, kam ga zapreti za čez noč ?[:\]

tigrr ::

v omaro. my way:)

:)

tha_man ::

Zmanjšaj hitrosti ventilatorjev, pa bo stvar precej tišja. Če hočeš čist neslišno, pa kar v drugo sobo z njim :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

SLOWWWeb.net ::

Jop,...kot prvo si zamenjaj vijake v kišti - gumnimi-vibracije, na ventilator za procesor si namesti regulator vertljajov [ali pa kupi tišji ventilator,] mogoče kakšna od miške podlogo na stranico ohišja,...pa preveri kateri ventilator ti nagaja. Če je iztrošen ga normalno zamenjaj :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

-MiS- ::

pa mislim da moj IBM-cek disk 40GB 7200 tud ni med tišjimi, pomoje ma to tak rezek zvok, venti se niso tolk problematični, kar se pa kakšne omare tiče je pa zadeva zanimiva, ...

Pač takšna majhna omarica ki mora bit dobr zvočno izolirana, pa zadevo enostavno čez noč zapreš, ko pa se zbudiš pa prec odpreš, da se komp ne zaduši v vročini:D

SLOWWWeb.net ::

Če ti disk preglasen, lahko iz ibm-ove strani povlečeš programček, ki ti bo zmanjšal "hrup" ;) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

-MiS- ::

aja, celo to ?, a daš link na stran

pa je zato potem kej počasnejši, al samo tišji ?:\

SLOWWWeb.net ::

http://www.storage.ibm.com/hdd/support/...

Program IBM Feature Tool.

Nažalost res nekoliko izgubi na hitrosti, ampak je zanemarljivo ;) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

-MiS- ::

Kater progr. si pa konkretno uporabil za to da si zmanjšal hrup ?:\

boogie ::

Res je da program zmanjša hrup pri branju in pisanju na disk,vendar mislim ,da je imal -Mis- v mislih hrup ,ki ga disk povzroča pri samem vrtenju.Jaz imam tudi problem, ker disk pri samem vrtenju povzroča hrup ,ki je podoben reaktivcu pri vzletu;( . Če ima kdo rešitev glede tega, je njegov nasvet vsekakor dobrodošel..:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boogie ()

-MiS- ::

boogie točno to sm mislu, glih tko ko da bi poslušu reaktivca pri vletu, to je za popiz...;( , ker je zadeva precej moteča, razmišjam o izdelavi zvočno izolirane omarice, ki jo pač zapreš takrat ko te to najbolj moti, npr. pri gledanju kakšnega DVD-ja je v kakšni tihi sekvenci filma precej moteče,...:|

Venti so se najtišji v kišti, i think so8-)

SLOWWWeb.net ::

Probata lahko vseglih.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

tha_man ::

Če nočete slišat vrtenja diska si nabavte Seagatevo Barracudo IV :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

boogie ::

Sem probu....nobenga efekta...vsak cajt bo vzletu:D

-MiS- ::

nc kej prida bolje, mogoče 0.5db tišje, skoraj neopazno, bo treba neki druga pogruntat:\

boogie ::

Enkrat sem na netu zasledil eno modifikacijo pa ne vem na katerem naslovu.V glavnem sem sprobu tudi sam.V službi sem dobil dve ploščici iz aluminija malo večjih dimenzij kot je HDD in debeline tam cca. 7mm.V kotih plošč sem izvrtal luknje za vijake in nato med plošče vstavil trdi disk.Lepo privijačim (ne premočno) in odprtino zadelam s peno.Zadeva me prijetno preseneti.Diska se skoraj ne sliši več pa še hladnejši je.Temperatura se je spustila za neverjetnih 10 stopinj (47-37).Zanima me koliko bi še lahko znižal temperaturo če bi namesto aluminija uporabljal baker.

lp..

-MiS- ::

8-O uaaav kje si to najdu boogie, dej link do te modifikacije, bom jst tud to naredu, ker me je ze namreč pošteno stran, da bo disk resnično vzletel iz kište :P

...sam ni mi jasno kakšna pena je potem to, ki zniža temperaturo diska, namreč človk bi mislu da se potem še kvečjemu bolj greje,...?:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -MiS- ()

CaqKa ::

verjetno tisti dve aluminijasti plošči odvajata toploto dočim ko je pena še okoli vse skupaj.. ali se motim?.. jaz sem tudi za varianto tiste manjše omarice.. pa noter dat peno v omarico. sem videl že to pri enemu enkrat.

boogie ::

Pena je samo za zvočno izolacijo.Ta glaven krivec za znižanje temperature je po moje aluminij in to da sta bila prej dva diska en nad drugim zdaj pa sta ločena.Bom pa probal tudi po spominu pobrskat in se spomnit linka.

lp...

rc-car ::

Članek o tišanju diska je na SilentPCReview.

Tudi sam sem načrtoval, da bi disk vpel le v elastiko, vendar, ker tudi vi pravite, da aluminjaste plošče pripomorejo k znižanju glasnosti in temperature, bom najverjetneje disk skupaj z aluminijastimi ploščicami vpel med elastike in potem še to vse skupaj obložil z peno. Noiseless! 8-)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

toplakm ::

Včeraj sem si naredil vpetje na elestiko. Hrup IBM diska (40 GB) se je grozno zmanjšal. Prej je zgleda resoniral v ohišju, sedaj je pa tako tih, kot bi ga v roki držal.

Poskusi ga prijeti v roko ali pa ga počoži na kako mehko brisačo. Če te bo tišina zadovoljila, uporabi rešitev z gumo.

Yuk-0 ::

Hmmm. To bom probal. Pa še lepo zgleda s tistimi lastikami :D

rc-car ::

toplakm: Kakšne elastike si pa uporabil oz. kje si jih dobil?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

toplakm ::

Uporabil sem kar sem imel pri roki: elastike od plavalnih očal.

Vse skupaj sem pa naredil takole:
Vzel sem ohišje od enega starega cr rom pogona. V njega sem zvrtal štiri luknje, skozi katere sem potem privil vijake in jih fiksiral z maticami. Na teh vijakih sem napel elastiko od plavalnih očal, položil gor trdi disk, ter preko diska poveznil še eno elastiko, da ne bi imel prevelik želje pasti dol. Zatem sem vse skupaj dal v računalnik, kot da bi bil to kakšen cd rom.

Gume pa nisem našel. Res je, da sem iskal le v eni trgovini (stara kovinotehna, mislim da). Če bo kateri našel elastike, kot so v tistem opisu na silent review, naj prosim sporoči, kje jih je dobil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rohnenje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
402671 (2097) kixs
»

[Tišanje računalnika] Čemu vodno hlajenje, če so diski glasni?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402897 (2292) Jaffa
»

Disk v staro ohišje od CD-ROMa

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81117 (968) DimmniBurek
»

Kateri TIH trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
281544 (1274) wishmaster
»

Utišanje in hkratno hlajenje mojega diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172449 (1909) Marjan

Več podobnih tem