» »

RAM in XP

RAM in XP

comp ::

Imam en problem.


V računalniku sem dodal še 128 MB RAM k obstoječemu 64 MB.Oba sta 133 Mhz.Računalnik je star eno leto ,700 Mhz.
Računalnik je zaznal 196 MB,vendar se Windows XP ni hotel zagnati.Na začetku se sicer pokaže uvodni Screen,potem pa Blue screen.Tam piše,da se Windows ni namestil,ker je hotel preprečiti kakšne probleme in da naj preverim na novo dodan software ali hardware.
Najprej sem mislil,da RAM-a nista kompatibilna,zato se pustil noter samo 128 MB,vendar je bil spet isti problem.
Potem pa sem dal noter samo 64 MB,tako,kot je bilo na začetku,vendar se XP še vedno noče zagnati in se pojavlja tisti blue screen.

Kaj zdaj ? Zakaj se XP ne zažene,čeprav je vse isto,kot je bilo na začetku ?
Poskusil sem zagnati tudi v Safe Mode,pa ni šlo.

Pa še eno vprasšanje :

Opazil sem še,da XP uporablja NTFS format na trdem disku in ga ni mogoče formatirati,tako,kot pri Win98.
Kako je treba tu postopati,če želim zbrisati XP in formatirati trdi disk ?

Hvala za odgovor.

AngelOfDeath ::

Zbrišeš particijo in potem ustvariš novo :)


Glede rama - prvič slišim si ga dal prav not do konca ?

mamaata ::

glede rama je možno da nista bila kompaktibilna.vedno daj rame v enem kosu 1x128,1x256.2x 128 še gre pa tudi 2x 256 mora lepo špilat, samo 1x 64+1x128 tega pa ti ne priporočam,ker nas je imelo s tem veliko problemov,pa še nobenega haska ni.smo vedno vse merili z programi.

disk pa formatiraš z cd jem ,kjer imaš xp in imaš 2 opciji za formatiranje.za fat 32 in za ntfs.ti pač označiš da formatiraš disk z ntfs

comp ::

Sem dal tudi enkrat 128 MB, pa ne deluje.
Sem dal samo 64 MB, kot na začetku, pa se XP noče zagnati.

Zakaj ne ? Če pa je pred menjavo RAM-a bilo OK.

comp ::

Sem prepričan, da sem dal prav do konca, saj drugače mi računalnik ne bi prepoznal RAM-a.

rap3r ::

Ja zdej si vinse že sesu, ponavad je dobr da jih zaženeš v save mode ko nadgrajuješ!Zdej vrž notr cd in probi će ti bo zaznal že obstoješo inštalacijo, če ti bo reku ko boš izbral particio na kateri so xpji da že obstaja windows direktori, pol greš nazaj in zbereš format ker je to edini tvoj način pol!!!Če pa hočš podatke na c ju pa inštaleri tko da greš čez windows direktori k te upraša, zaženeš vinse pobereš dol podatke in formatiraš use skp!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sdram dimm - kaj izbrati 1 x 256 mb 100 hz ali 2 x 128 133 hz ?

Oddelek: Programska oprema
131827 (1743) Fizikalko
»

Težave z preenosnikom.

Oddelek: Strojna oprema
221216 (972) Scorpia
»

Problem z SDRAMi

Oddelek: Pomoč in nasveti
6883 (843) Azrael
»

Problem z ABITKO BE6-II in RAMI-i pomoč zaželjena!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61236 (1145) Kekec
»

RAM, RAM in se enkrat RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
141851 (1643) TESKAn

Več podobnih tem