» »

Problem z matično ploščo gigabyte in ram-i

Problem z matično ploščo gigabyte in ram-i

urosh1984 ::

Prosim rabil bi pomoč:

Problem je v tem da bios ne prepozna 4gb rama (rami so 800mhz), prepozna ga 3327 mb

NALOŽENA IMAM WIN VISTO ULTIMATE X64
MATIČNA PLOŠČA : gigabyte ga-945p-ds3 ver 3.3
v navodilih vse lepo piše da podpira 4gb rama in sedaj bi prosil nekoga da mi pove kje v biosu moram to vštekat ali kej izštekat da bo prepoznal rame ....

spodaj je pripet link kjer si lahko pogledate kaksen je bios in kakšne ima funkcije .....tam daste samo download ko je europe in vam bo odprlo v adobe reader odvsino kateri program imaste za pdf ......

NAJLEPŠA HVALA .....

link :
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth...

logout ::

Stokrat prežvečena tema. V navodilih na strani 11 spodaj v opombah ti piše, zakaj tako.

L.p., Kloko

urosh1984 ::

Kje naj bi ta navodila bla , ne najdem ....vem da nekatere plate ne prepoznajo v mojih navodilih piše da prepozna 4gb rama se pravi da bi jih v biosu mogl prepoznat s tem da imam visto x64 ter 2x2gb(800mhz) rama .....nekje se more to dat naredit

lep pozdrav

bluefish ::

Kje naj bi ta navodila bla

V škatli ob matični plati. Kaj sedaj vsi papirnate manuale vržete proč ob nakupu?

logout ::

Ne samo da ne čitajo navodil, še linkov, ki jih sami dajejo ne pogledajo... Na linku iz tvojega prvega posta so navodila!

L.p., Kloko

urosh1984 ::

Vidva poslušita nekaj , jaz imam doma knjigico za plato in sem gledal ampak nisem našel no sedaj sem pogledal tam pod opombe zdj pa mi naj eden od vaju pač pove :) kako pa kaj , zakaj , hvala

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Due to standard PC architecture, a certain amount of memory is reserved for system usage
and therefore the actual memory size is less than the stated amount. For example, 4 GB of
memory size will instead be shown as 3.xx GB memory during system startup.


Tole piše v navodilih na 11. strani v opombah, kot je rekel kloko. Če ne razumeš angleško je pa tvoja stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

urosh1984 ::

blueFish čeprav razumem plata spozna 4gb rama , ampak si plata uzame nekaj za sebe . se pravi spozna ga nekej 3327 ostalo pa zavzame za sebe .....

bluefish ::

ne, vsaka naprava v računalniku, grafična recimo, si vzame nek naslovni prostor v RAMu.

RuskiSnajper ::

zakaj mu ne poves , ni to sam da si graficna zasede svoj plac ampak

zato ker ma 32 bit windowse.

RuskiSnajper ::

ce bi imel 64 bit , tega ne bi blo , tak da ne verjamem da sploh ve kaj ma gor instalirano

solatko ::

Tvoja plata sploh ne podpira 64bitne arhitekture, ampak lepo deluje na 32. Vzemi nek gonilnik za 64bit in ga poizkusi naložit. Kaj ti pa piše na sistemskih informacijah.

bluefish ::

pravi, da mu pokaže 3GB in še nekaj že v samem BIOSu, za kar pa v navodilih od plate jasno piše, da je tako normalno. OS, gonilniki,... tukaj nimajo veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

solatko ::

Torej je plata 32 bit, na tisti, ki podpira 64 bit, v biosu pokaže celotno količino rama, pa tudi, če ga imaš 12GB ali več.

urosh1984 ::

Ko grem na nadzorno pločo in kliknem sistem , lepo piše Wista ultimate ,64bitni operacijski sistem , 4,00 gb rama . Kolikor sam vem Vista 64-bitna sama prepozna 4gb rama ne glede koliko ga kaže v biosu ampak se mi zdi da ima blue fish kr prav glede tistga kar v navodilih jasno piše kako pa kaj , edino če kdo ve kaj narediti še kaj drugega .

Solatko tole mi ni jasno kaj si napisal : Torej je plata 32 bit, na tisti, ki podpira 64 bit
ali si takole mislil al kako ...??Plata je 32?? bitna procesor pa 64 bit

urosh1984 ::

Pa tole še Solatko me zanima kar si napisal: Tvoja plata sploh ne podpira 64bitne arhitekture, ampak lepo deluje na 32. Vzemi nek gonilnik za 64bit in ga poizkusi naložit. Kaj ti pa piše na sistemskih informacijah.

Kako je možno če ne podpira da potem sploh dela vista x64 ker men super dela.....

solatko ::

Določene plošče so narejene tako, da podpirajo samo 32 bitno tehnologijo, pa če prav podpirajo vse procesorje (775 procesorji tako vsi podpirajo 64 bit v sodelovanju z ploščo). Na Gb strani, pri tej plošči ni omenjeno, da bi podpirala 64 bitno tehnologijo, če pa ti deluje vista 64, potem so informacije na Gb strani pomanjkljive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

urosh1984 ::

Oky hvala ti ....l.p.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919889 (9974) bobi1992
»

Zakaj v Windows 7 še vedno vztrajajo z omejitvijo pomnilinka?

Oddelek: Loža
352152 (1229) KoMar-
»

Koliko pomnilnika je v resnici

Oddelek: Pomoč in nasveti
332811 (1994) Mr.B
»

32bit 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
112506 (2223) ender
»

Premalo DDR2 rama??

Oddelek: Pomoč in nasveti
261424 (1080) Gutjerez

Več podobnih tem