» »

Grčija in senca na plaži- 6 letnik

Grčija in senca na plaži- 6 letnik

Konlov ::

Do sedaj smo bili pri nas in na Hrvaškem in je na plažah borova senca.
V katalogih smo malo gledali in so v Grčiji in Tuniziji samo marele povsod.
Kakšen nasvet? Pa da bi bilo seveda za otroke čim več dogajanja...

ali3n ::

Ne hodite dol pred 15. avgustom; žge kot v peklu!
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

madog ::

Tunizija najboljša v mesecu juniju pa še to v začetku, ali pa v septembru, drugače prevroče in nobene sence nikjer razen teh marel
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Konlov ::

Uff, po tem bo pa kriza

ali3n ::

predlog: julija in avgusta v Bohinj,... septembra pa v Grčijo, Turčijo, Tunis
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

overlord_tm ::

Naša taktika je bla da greš na plažo dopoldne, do ene 11, 12, potem pa čez opoldne v senco, pa potem okoli 16, 17 nazaj na plažo. Vroče je itak cel dan pa še ponoči :D

Pa dokler je bil brat še bolj mali (ga vlačmo sabo odkar je 3 leta star) smo imeli še eno tako marelo sabo, dokaj nepriročno če piha veter :D

Drugače pa, na Kreti je ena taka fina plaža kjer maš polhno palm za senco. Sam da prideš do morja pa dobiš opekline v podplate (v kolikor ne uporabiš lesenih potk in natikačev)...

biokill ::

ne razmumem folka, ki hodi v oddaljena kraje aka grčija, afrika in potem tam cel teden preživi na plaži al pa v hotelu. Za tako je hrvaška al pa izola :D

fosil ::

Jaz pa ne razumem folka ki hodi na hrvaško ali v izolo, če lahko za isti denar en teden preživiš v oddaljenih krajih in to z vključenim letalskim prevozom.
Tako je!

M-XXXX ::

Jaz pa ne razumem folka ki hodi na hrvaško ali v izolo, če lahko za isti denar en teden preživiš v oddaljenih krajih in to z vključenim letalskim prevozom.

+1

jype ::

Ker je basat majhne dojenčke in velike pse na letalo neodgovorno in drago.

shark_nm ::

Kaj a letos ne bote prijaznim in gostoljubnim hrvatom nesli dinarčke? Kaj za vraga je narobe z vami :))

koyotee ::

jah, eni še niso bli dlje od hrvaške...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

fosil ::

Ker je basat majhne dojenčke in velike pse na letalo neodgovorno in drago.

Pse je v vsakem primeru neodgovorno vlačit s sabo na dopust. Ker pač na plaži/hotelu/kampu nisi sam in imajo tudi drugi ljudje radi kaj od dopusta.

Kar se otrok tiče. Običajno naravnost uživajo pri letenju in je ponavadi zanje to vrhunec dopusta.
Če imaš dojenčka, ga lani nisi imel, tako da nisi imel izgovora. Vsekakor ni drago jih basat na avion, običajno letijo zastonj. Mogoče zelo majhnih res ni najbolj praktično nosit na avion, ampak kakšen izgovor boš imel pa drugo leto?
Sicer pa tudi večurna vožnja v razbeljenem avtomobilu ni ravno najbolj blagodejna stvar.
Tako je!

perci ::

Tunizija je za počitnice čist brezveze. Sama mivka povsod.

Grčija pa odvisno kam si se namenil. Zna bit zelo kul in malo manj kul ;).

Konlov ::

Videti je, da so agencije Grčijo postavile okoli 10% nad Hrvaško, tako da.... Pa za nas, ki še nismo bili dlje od Hrvaške je tudi senca problem npr...(smo bol instant turisti: hotel, plaža, kakšen izlet pred vsem pa 14 dni skupaj)

opeter ::

Ker je basat majhne dojenčke in velike pse na letalo neodgovorno in drago.

Pse je v vsakem primeru neodgovorno vlačit s sabo na dopust. Ker pač na plaži/hotelu/kampu nisi sam in imajo tudi drugi ljudje radi kaj od dopusta.

Kar se otrok tiče. Običajno naravnost uživajo pri letenju in je ponavadi zanje to vrhunec dopusta.
Če imaš dojenčka, ga lani nisi imel, tako da nisi imel izgovora. Vsekakor ni drago jih basat na avion, običajno letijo zastonj. Mogoče zelo majhnih res ni najbolj praktično nosit na avion, ampak kakšen izgovor boš imel pa drugo leto?
Sicer pa tudi večurna vožnja v razbeljenem avtomobilu ni ravno najbolj blagodejna stvar.


Tudi dojenčka, je neodgovorno s sabo nesti na dopust, predvsem pa v muzeje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

fosil ::

V osnovi je odvisno kakšen vrste človeka si.

Če rad vidiš da je na dopustu razen morja praktično vse tako kot doma, rad hodiš na preverjene lokacije, kjer že poznaš najboljša mesta za kopanje in veš kje prodajajo najboljši sladoled in po možnosti srečuješ vsako leto že kakšne znane ljudi, potem je hrvaška prava stvar zate.

Če si malo bolj pustolovskega duha, rad vidiš da je dopust nekoliko drugačen, rad doživiš kaj novega in drugačnega, si poleg ležanja na plaži rad še malo ogledaš okolico in kakšno lokalno znamenitost, potem si izberi kakšno letalsko destinacijo.

Ampak tukaj gre predvsem zato kakšen tip človeka si in kaj hočeš od dopusta. Ob tem se izgovarjat na dojenčke, pse, mačke in stare mame je brez veze.

leilaK: A ni 14 dni ležat na plaži že kr precej dolgočasno? Mogoče pa probaj letos malo drugače. En teden preverjene in hrvaške in en teden nekaj novega. Tamal bo ziher užival. Sploh v avionu. Sej ni treba da si cel dan na plaži. Ko je najhujša vročina se mal umakneš. Pa kakšen dan greš na kakšen izlet pa je.
Tako je!

kixs ::

Tunizija je za počitnice čist brezveze. Sama mivka povsod.

Grčija pa odvisno kam si se namenil. Zna bit zelo kul in malo manj kul ;).


Tunizija je cisto cool... vzemes se izlet v Saharo in ogled raznih oaz in ne mores biti razocaran.

Seveda je odvisno kaj zelis. ;)

Za male otroke mislim, da ne bi smel biti problem. Poleti je povsod vroce. V Tuniziji so bili lezalniki+marele zastonj na plazi. Medtem ko v Turciji za doplacilo. Grcija pride mogoce na spored letos, je pa dosti drazja od prejsnih dveh.

mtosev ::

Jaz pa ne razumem folka ki hodi na hrvaško ali v izolo, če lahko za isti denar en teden preživiš v oddaljenih krajih in to z vključenim letalskim prevozom.

HR je super ce mas hiso 40m od morja;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> HR je super ce mas hiso 40m od morja;)

Eh, če maš hišo 40m od morja je tut Avstrija super :)

reeves ::

Vsako leto je pol aviona dojenčkov in majhnih otrok. Zdravstvo je urejeno povsod in ni nikjer problemov. A v avtu ga furat par ur je pa ok? Če vas skrbi vročina (lani je blo v Turčiji za popiz..) bi priporočal Bolgarijo. V Tuniziji ni vlage tko, da sem tam užival na 40 medtem ko sem v Turčiji crkaval na 30.

overlord_tm ::

Korzika je lepa ... pa svoje case (-10 let) je bla tud poceni. Pa se dalec ni.

reeves ::

Pa pojdimo nazaj on-topic: Tudi jaz bi rad vedel za kako destinacijo kamor bi se odpravili z letalom, ki bi bila primerna za otroke (7 in 4 letnika) in se vedno v zmernih cenovnih okvirih.

Mene je Bolgarija ful pozitivno presenetila. Prijazni ljudje, cene ok, temp. zmerna. Romunija je tudi super ampak ne vem, če jo je še kje za dobit, ker so jo pred 2 leti umaknili iz programa. Kakšen grški otok je tud v redu sam tam majo skor vsako leto vročinske vale.

Aja, če mislite potovat prej (junij) ali kasneje (september) pol vročina ni več tak problem. Lahko greš tudi v Turčijo ali Tunizijo. Ostale destinacije so že dražje (Španija, Egipt, Albanija, Jordanija,...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

jype ::

reeves> Mene je Bolgarija ful pozitivno presenetila.

To ste bili na obali, ali v notranjosti? Ker Bolgarija ima za ponudit ogromno različnih reči. Pri nas smo bolj hribolazci in v Bolgariji smo se imeli odlično, potovanje je bilo pa pravzaprav cenejše, kot če bi ostali doma, ker so hrana in transport zelo poceni.

Good Guy ::

kva pravte na Budvo?


mi gremo letos prvič
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Konlov ::

Nismo se razumel.Sej nismo 14 dni na plaži. tri dni plaža (pa še to od 11 do 16h skriti v hotelu) en dan izlet. torej caa4 izleti v 14 dneh....

reeves ::

To ste bili na obali, ali v notranjosti? Ker Bolgarija ima za ponudit ogromno različnih reči. Pri nas smo bolj hribolazci in v Bolgariji smo se imeli odlično, potovanje je bilo pa pravzaprav cenejše, kot če bi ostali doma, ker so hrana in transport zelo poceni.

Bili smo v St.St. Constantine & Elena

kva pravte na Budvo?

V Črni Gori še nisem bil, slišim pa same pohvale

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

ZdravkoČolič ::

kva pravte na Budvo?


mi gremo letos prvič


Beda. Vse neurejeno, primitivn in nateganski folk, šokantno visoke cene...

Zeberdee ::

Črna gora je turistično za naš standard pač previsoko rangirana. Šokirajo te cene v lokalih. Vse skupaj se dogaja zaradi tega, ker "brača rusi" pokupijo skorajda vse. Pravtako je problem, ker so povsod. Ni razlike, kot recimo ena stran Hvara in druga stran Hvara. Obala črne gore je eno veliko mesto hvar, kjer se nažurat brez ogromnega budgeta ne da, če pa greš na morje zaradi česarkoli drugega (plaže, ogledi), pa Budva tako ali tako ni primerna.

jype ::

reeves> Glede na to, da govorimo o turizmu in turistih je tvoj link brezpredmeten.

Glede na to da govorimo o tem zakaj se nekateri odločijo za hrvaško sem pač pojasnil, zakaj (čeprav se pri vožnji z avtomobilom soočijo s precej večjim, a bolj vsakdanjim tveganjem za prometno nesrečo, na primer).

reeves ::

Mislim, da ni človeka, ki bi se odločil iti na Hrvaško zaradi sevanja na letalu, ki ni nevarno (razen mogoče za člane posdke, ki nonstop letijo), razen seveda tvojih znancev, ki si jim uspel "prodati metuljčke"

Konlov ::

Odločitev je padla: Supetar 8-) 8-) 8-)

fosil ::

Eh zapečkarica.

Svojemu lastnemu otroku ne privoščiš mal pustolovščine in poleta z avionom ;)
Tako je!

jype ::

fosil> Svojemu lastnemu otroku ne privoščiš mal pustolovščine in poleta z avionom

A bi ti šel z mamo na pustolovščino? :)

kurjač ::

predlog: julija in avgusta v Bohinj
Zadnjih nekaj let sem z družino preživel dopust v Bohinju. Moram pa povedat, da v avgustu greš tja v glavnem na tuširanje.

Super Sonic ::

Kar se tiče dojenčkov in malih otrok, se vsekakor strinjam z Jypetom.

Ni treba ravno vsako leto rint v Grčijo na avijon. V končni fazi je že tako, da so na letališčih neki protokoli in visiš tam tud po več ur. Kar se tiče veselja otrok na poletih, je stvar čisto individualna, saj na avijonu močno ropota, turbolence tudi niso blagodejne.

Za malčka je najbolje, da je vožnja najkrašja možna in da ni prevroče. Zato jih pelješ na morje izven sezone, ko pravzaprav ni nobene gužve na cesti.

Večina dopusta pa pravzaprav ni vožnja, ampak plaža, hotel, hrana in vreme. Še posebno je to važno za malčke. Na Grških otokih večinoma močno piha, razen če ne plačeš več in dobiš hotel na "dobri strani" otoka.

Grčija je narejena izrazito žurersko (razen kakšen Samos), med tem ko ima Hrvaška druge probleme (vreme in plaže, če greš preblizu Sloveniji).

Kar se pa tiče nevarnosti na cesti, bi dal prednost Hrvaški. V Grčiji so ljudje redko na miru, še posebno takrat, ko vidijo, da so bili nategnjeni in da je plaža 4 km stran 100x boljša. Zato vedno najemejo renta car. No furat kakšenga Atosa po Krfu, Rodosu, Samosu je pa samomor prve klase. Da o pijanih turist raje ne govorim.

Na Hrvaško pa le greš po avtocesti, s svojim avtomobilom in če greš v pozni sezoni nimaš tujcev na cesti, ceste so pravzaprav prazne.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

SmeskoSnezak ::

Ker sem firbčn človek, me zanima, če sploh mate otroke , tisti ki odgovarjate tu na vprašanje postavljeno v prvem postu?
@ Pusti soncu v srce... @

Super Sonic ::

"Ker sem firbčn človek, me zanima, če sploh mate otroke , tisti ki odgovarjate tu na vprašanje postavljeno v prvem postu? "

Jaz sem predkratkim dobil kar dva naenkrat. Skonto. ;)

V bistvu po rojstvu otroka okriješ nek nov svet. Stvari za katere prej sploh nisi vedel da obstajajo, pridejo čez noč na listo "nujno". Tako se ti obrne tudi pogled in razmišljanje o vsem, tudi počitnicah. Ker naenkrat postanejo _zelo_ pomembne.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

SmeskoSnezak ::

No, in zdaj dokler neota mala najmanj sedn let stara ne boš šel nikamor na dopust z letalom razn z avtom na hrvaško al zakaj podpiras butasto razmisljanje od jypeta? Preveč posplošujete tu v tej temi, sn opazo...
@ Pusti soncu v srce... @

jype ::

Vsaj dve leti je pa že kul, da je pamž star, preden ga vlačiš naokoli. Tolk da se zna vsaj na kahlco vsest.

SmeskoSnezak ::

Ja, to že. To vem.
@ Pusti soncu v srce... @

ABX ::

Tenerife, pomlad celo leto.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428961 (2592) Pithlit
»

Dopust na hrvaški obali

Oddelek: Loža
318840 (6691) klekej
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17039228 (29272) ThinkPad
»

kje je čar morja? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26143980 (36356) opeter
»

Gostoljubje naših sosedov Hrvatov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
39230437 (16301) krneki0001

Več podobnih tem