» »

Navijanje RAMa

Navijanje RAMa

Gunny ::

Posredujem plato QDI Advance9 ter procesor Celeron 466MHz. RAM 256MB. Ker mi Celeron dela na 66 MHz FSB-ja mi rami glih tako delajo pri tej frekvenci. Jaz bi rad navil frekvenzo rama sicer ne vem kako, tako da kakšen nasvet bi mi prišel prav. Po možnosti cel postopek in možne težave ki lahko povzroči tako dejanje.

Thanatos ::

najbolj na easy bi bilo če bi ga navil skupaj z prosesorjem. Če tega ničeš poglej če je kakšna nastavitev v stilu HCLK+33M. Morala bi biti pod Advanced Chipset Features.

Gunny ::

Ja tole sm že nardu sam mi gre na 100MHz jaz bi želel da mi gre na 133MHz po možnosti brez navijanja Pocesorja ker nimam pravega hlajenja "original venta na Procu". Še kakšna možnost?

Gunny ::

Še eno vprašanje že ki je v temi tudi navijanje Proca.
Kaj se da odklenit na procu Množilnik Tako da bi lahko znižal množilnik in dvignil frekvenco?

Thanatos ::

lahko bi se igral z nastavitvami rama Cas latency, razni timingi,... Frekvence pa verjentno ne boš moral povečati.

Thanatos ::

pri vseh celeronih je množilnik zaklenjen tako da je v igri samo FSB

Gunny ::

Thanatos: Tako je, Cas Latency je naštiman na 3. Povejmi mal bolj natančno kako ta Cas Latency naj bi deloval in kakšne nastavitve bi mu moral naštimat za boljše in hitrejše delovanje.

Thanatos ::

Cas 3 daj na 2, pa memory bank interleave daj na 4 ali ga pa vsaj vklop. Timinge pa zmanjšuj dokler sistem ostaja stabilen.

Gunny ::

Kje se nahaja štelanje Timinge?
Kako pa naj testiram če je sistem stabilen? S Sisoft Sandro?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gunny ()

Thanatos ::

sej ni nujno da jih imaš, pravtako bolj malo prinesejo k performansam. Cas latency je pomemben pa bank interleave, ostalo so bolj finese.

Z ramom imam jaz take izkušnje da če se mi je sesul se mi je sesuval že ob zagonu, če je pršu v windowse je bil pa stabilen.

Gunny ::

Thanatos hvala za odgovore. Sedaj sm v službi tko da moram prej domu, pol pa poskusu tvoje nasvete.
bom še poročal če bo delalo.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDR2 Rami 2GB ----BIOS--CLOCK

Oddelek: Navijanje
151503 (1264) pozitron
»

AMD 2500+ & Abit NF7

Oddelek: Navijanje
352279 (1525) Wad@
»

Štelanja TIMINGOV!!!

Oddelek: Navijanje
161041 (933) The B
»

Navijanje AMD-ja

Oddelek: Navijanje
322114 (1385) Boky
»

BIOS Nastavitve za Ram! KT7A

Oddelek: Pomoč in nasveti
92064 (1943) MaD_Mavr0

Več podobnih tem