» »

Rabm mal pomoči (oziroma kr velik)

Rabm mal pomoči (oziroma kr velik)

Ereinion ::

Nej mi nekdo prosm pove (napiše) kako naj navijem svojga 1000 MHz Athlona (Thunderbirda).
če v Biosu spreminjam multiplajer sploh ni nobenega učinka.(nasprotno če spremenim frekvenco vodila) Al je to zato ker moram najprej odklenit
procesor??? Rad bi ga pohitril na 1200 MHz...

Prosm naj mi kdo pomaga...sem čist nov pri tej stvar (pa tud bl bukov), tko da res rabm pomoč!!!

kuglvinkl ::

Najprej se izjasni katero plato imaš.
Your focus determines your reallity

Ereinion ::

Plato mam Abit KT7-100 UDMA66

kuglvinkl ::

Ti kar dvigni preko frkvence BUSa, ampak dlje ko do 112 MHZ ne boš prišel, ti chipset ne podpira. Torej prišel bi do 1120 MHZ, če bi rad več, boš moral odklent procesor (se ne splača).

Osnovne pojme overclocka si pa preberi v člankih na tej strani. Predvsem pa uporabi search.

Takole se zmeniva, ti to vse preštudiraš, potem pa ti bom pojasnil nejasnosti. OK?
Your focus determines your reallity

krucymucy ::

Zakaj pa se ne bi splačalo??? 8-O

kuglvinkl ::

Spusti čez kakšen benchmark pa boš videl, koliko ti zaleže dvig iz npr. 8.5 na 9. Navija se preko višanja FSBja, s tem da SPUSTIŠ množilnik. Menda ti ne rabim tega razlagat.
Your focus determines your reallity

Ereinion ::

Lepa hvala...

Zdej grem pa kr študirat...:)

kuglvinkl ::

Ni problema, tisto z naknadnimi pojasnili sem mislil resno.
Your focus determines your reallity

krucymucy ::

Mal pa se - sicer samo gola moč proca, nekaj je pa le!!! Sicer mi pa ni treba govort, da se bolj splača prek FSB-ja navijat!!! Vem in uporabljam (160MHz)

kuglvinkl ::

Vem in uporabljam (160MHz)
Jah menda


easy easy :))
Your focus determines your reallity

Thanatos ::

jaz pa mislim da se mu splača odklenit procesor. Res da večanje multiplayerja ne da veliko proti FSBju, vendar se vseeno splača. To vem iz lastnih izkušenj.

Ereinion ::

No, ko vsi lepo razpravljate o odklepanju proca, naj mi nekdo prosim pojasne kako naj odklenem svojega Athlona (Thunderbird 1G)??

Al moram povezat L1 in L2 s svinčnikom al kako???
Pa še to, do koliko bi pa blo pametno navit (1200 , 1300 ???)

the_unborn ::

Navil bos na toliko, da ti bo stabilno delalo in da bojo temp. v mejah normale.
Svojega tbja 1200 lahko stabilno furam na 1400, samo mora bit voltaza 1.85v in je ze kar vroce, za vec pa zmanka stroma in ne pride v windowse.:D

Zgodovina sprememb…

Thanatos ::

pač povežeš vse L1 mostičke z HB minco, potem pa lahko spreminjaš multiplayer. Do kolk lahko je pa vse odvisno od procesorja, hlajenja in matične. Z dobrim hlajenjem bi moral priti vsaj do 1200. Sej skurt ga ne moreš razen če boš navijal v korakih po 200Mhz :D , ker ti bo prej začel crkovat po pol ure trdega dela (3Dmark2001 recimo). Aja še to: če ti gre za cifre v glavnem navijaj preko pomnoževalnika, če ti gre pa za performance pa testiraj kako se obnaša comp pri različnih FSBjih in množilnikih. Tko imam recimo jaz navitega na 108 x 11,5 in ne 104 x 12, ker je prvi kombinaciji comp hitrejši.

Thanatos ::

in ne L1 in L2 ampak samo L1! Mostički so prerezani poglej z lupo pa boš videl.

Ereinion ::

Thx...

Pa še nekaj je čudno...v Biosu mi pod Core Voltage piše da je 1.75V, medtem ko mi SpeedFan napiše da mam 1.86V...
V čem je finta... ali pa je vsa fora v tem da jaz narobe gledam??

kuglvinkl ::

Za SpeedFan ne vem, vem pa da, da mi MBM tudi kaže višjo vrednost. Pravilna je slednja (logično, v BIOSu samo nastaviš, bereš pa drugje), tolk štromarja, da bi preveril pa nisem.

Upam, da veš kaj zaobjema pojem dobrega hlajenja mašine, še posebej v teh dneh.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

How to AMD Duron

Oddelek: Navijanje
401778 (1289) HyperKiller
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442062 (1526) OwcA
»

NAVIJANJE DURONA (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654204 (3469) SkyNet
»

tb 1000 na 133

Oddelek: Navijanje
221622 (1479) VASkO
»

Priporočam: barvanje L7 mostičkov

Oddelek: Navijanje
211637 (1271) Zucko

Več podobnih tem