» »

Windows 2000 search in šumniki

Windows 2000 search in šumniki

OrlyTM ::

Windows 2000 imajo vklučen odličen search engine, ki pa ima eno veliko pomankljivost ... če iščeš med datotekami Word, Excel, Corel Draw (ostalo nisem imel možnosti preizkusiti) z kriterijem ene besede, ki naj jo išče znotraj datotek, med tekstom ... zadeva se obnese odlično, razen če so v dokumentu pri zadevi ki jo iščeš šumniki. Recimo iščem podjetje Emi Domžale .... ker imajo domžale Ž, mi teh datotek ne najde, ko pa iščem npr. KSI kranj, mi lista vse datoteke v katerih je omenjen ksi.

Ali kdo pozna rešitev za ta problem? Zadevo uporabljam skoraj vsak dan, tko da bi mi kaka rešitev prišla zeloooooooo prav. Mogoče ima kdo kake izkušnje z kakim externim search enginom. Hvala.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

jaz sem na hitro probal search pa mi je najdo sumnike v .txt datotekah.
A uporabljas Index service? A si probal samo .txt datoteke? a mas vse regionalne nastavitve?

OrlyTM ::

ja uporabljam index service, nisem poizkusil .txt datotek k jih nimam, je pa res, da včasih najde tudi datoteke s šumniki, drugič pač ne ... regionalne nastavitve so porihtane pravilno ... to se mi itak dogaja že od samega začetka uporabe win2k ...
men zmanjka idej kaj bi lahko blo .. dej če lahko prosim poglej, če ti najde šumnike v .doc in .xls datotekah.


hvala

LP
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

Andrej ?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

JLP ::

Odpri Wordovo datoteko z enmu navadnm text editorjm pa boš vidu če je beseda not k jo išeš. Na primer nared en simpl doc z besedami "test šđžćč test" not in sejvej pol pa poglej. Pa ne pozabt pobrista usga pr file -> properties prej.

Sam index service se mi pa zdi da bi mogu to znat pindeksirat besede.
Live long and prosper!

andrej ::

Orly sem se tukaj - bom sprobal to na eni masini. Malo sem se igral z .txt datotekami pa vcasih iskane besede ni naso... bom probal danes kasneje se z .doc...

OrlyTM ::

ok ... tnx

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem-slovenska tipkovnica

Oddelek: Pomoč in nasveti
5984 (913) `ripper`
»

Win2k, instalacija, pomoc

Oddelek: Operacijski sistemi
212177 (1959) CaqKa
»

hal.dll ????? kaj je to v winxp? NUJNO PLZ

Oddelek: Programska oprema
151648 (1494) OrlyTM
»

Slovenski znaki v IE in WIN2000

Oddelek: Programska oprema
91074 (963) faca9
»

čžšji

Oddelek: Programska oprema
71484 (1380) OrlyTM

Več podobnih tem