» »

Siol modem(prospero 632 + optika 20/20), dinamičen ip, apache server

Siol modem(prospero 632 + optika 20/20), dinamičen ip, apache server

karnekix ::

Lep pozdrav vsem.

Mam problem ki mi para živce že cel vikend. Pred 2 tednoma sem dobil siol-ovo optiko 20/20 in modem prospero 632. Sklenil sem da si iz starega računalnika naredim spletni strežnik ( apache2, php,..itd).

Problem nastane da se na spletno stran (katero imam v mapi www) ni mogoče povezat izven mojega omrežja. Prebral sem kar nekaj forumnov in koristnih informacij, samo stvar še vedno ne deluje kot bi mogla.

Od siola dobim dinamičen ip, ki je treniutno npr. (46.157.23.15) in prek modema se mi dodeli lokalni ip. 192.168.1.4. (Glavni lokalni ip je pa 192.168.1.1)

No prebral sem da je treba v modemu nastavit forward port. To sem naredil tako da sem v modem pod security - forward port, dodal (web server (TCP), na portu 80, in še upisal sem ip računalnika na katerem je apache (192.168.1.4). Shranu.

Naredu sem si še poddomeno na DynDNS.com. (mojeime.webhop.net) in te domeni dodal ip ki ga ima siol modem (46.157.23.15)

To je to.. samo ne deljuje. Sem začetnik in nimam idej kaj bi lahko bilo narobe.

moje razumevanje mi to govori:

Nekdo hoče pogledati mojo stran---> upiše mojo poddomeno (mojeime.webhop.net) v brskalnik ---> to ga napoti na računalnik ki ima trenutno ip (46.157.23.15) to je moj modem in tam.. no od tle naprej mi ni več jasno.. forward port najbrž preusmeri na moj računalnik, na tisti port ko apache oddaja, to je privzeto port 80??..

Firewall sem omogočil ( dodal izjemo na port 80) tako da ne blokira.

A je treba apache kaj dodatno nastaviti?

Prosim za pomoč.

Lp, Tomaž
  • spremenil: karnekix ()

hellomania ::

A v apacheju si nastavil, da bo gledal "tvojeime.neki.neki" in jo pravilno usmeril na to tvojo mapo z html/php fajli...


LINK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava 2 računalnikov in medsebojni prenos datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6516191 (14871) imagodei
»

Domena kupljena, kako naprej?

Oddelek: Omrežja in internet
214831 (3931) Rokic
»

Za strokovnjake; forwardiranje portov za routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
151574 (1127) Rok Woot
»

Siol fiksen IP - sinope modem

Oddelek: Omrežja in internet
114383 (4225) Lion29
»

WLAN ne dela!!! vista...

Oddelek: Omrežja in internet
101412 (1357) harrallo

Več podobnih tem