» »

VirtualDub - iz .VOB v kateri RAW format?

VirtualDub - iz .VOB v kateri RAW format?

tabla ::

Pri virtualdubu me zanima v kateri format bi bilo najbolje konvertirati .VOB, zato, da ga lahko kasneje z drugimi programi konvertiram naprej v WMV, MPEG4, itd?

Namreč le v VirtualDubu sem dobil filtra Smart Deinterlace in Smart resize, ker mam nekaj DVDjev ki so v napačnem formatu in interlaced. Žal ne Avidemux, ne MeGUI ne moreta odpraviti teh stvari, tako da me zanima, kaj predlagate kot .AVI pa da bi bilo čim manj izgube za nadaljno konvertiranje?

tabla ::

Z Gspotom sem editiral nekaj .VOB filmov in podatki so naslednji:
Video Codec: MPEG2, 5235 kbps, 720 x 480, Frames: 29.970
Audio Codec: AC3 0xbd[0x80]:48000Hz 192 kb/s tot , stereo (2/0)

tabla ::

Audio bi dal kr direct stream copy, da bo brez izgub, za AVi sm mislu da bi nastimu XVID na 5000kbps ali kaj podobnega

SasoS ::

z xvidom boš imel velike izgube. Karkoli vmesnega mora biti čimmanj kompresirano (oz. nič), recimo kak huffyuv. Ampak pripravi nekaj 100 giga diska.
Če res ne gre, da bi z VDub naredil že končni fajl, je druga varianta je, da frameservaš iz virtualdub v drug program. Tam daš start frameserver, ti naredi navidezni avi, katerega odpreš potem v svojem programu in gredo frejmi direktno iz vdub v drug program brez izgube kvalitete.

jan01 ::

Kako, da ne zna odličen avidemux naredit deinterlace? Kakšen source je bil ta vob? Katere načine pa si sploh sprobal?

tabla ::

Kako to misliš, da frameservaš v drug program, tole me pa res zanima, ker jst bi te .VOB fajle najraš konvertiru v RAW format, da bi lahk tut z drugimi programi pol naredu naprej WMV al AVI al MPEG4, karkol pač, tko mam pa tolk več dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

SasoS ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem uvoziti .avi datotek v Sony Vegas 7.0

Oddelek: Programska oprema
362495 (2131) opeter
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814704 (8110) Revenant
»

Pretvorba posnetka zajetega s tv kartico v .avi

Oddelek: Zvok in slika
141287 (1287) gruntfürmich
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323261 (2164) teoo
»

kako narediti najbolši DivX?

Oddelek: Zvok in slika
241961 (1411) matevzm

Več podobnih tem