» »

DISK zaščiten pred vsem mogočim .PA take fore

DISK zaščiten pred vsem mogočim .PA take fore

Tomaten ::

V mapi "Moji dokumenti" sem ustvaril novo mapo(ki sem jo uporabljal za šolo).:)
ter vanjo shranjeval "nepomembne" stvari kot so seminarske naloge, urniki(pa take fore:P)
Na - kar mi je nekega dne, ko sem hotel datoteko kopirati na USB izpisalo:;(
"Errrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Poskrbite da DISK ne bo zaščiten pred pisanjem...blablabla" skratka problem je na C disku
Po forumih sem videl da je problem precej znan ampak nikjer konkretne rešitve
nekje sem našel nekaj v zvezi z registrom:
newem kako dalje pri START-> ZAŽENI-> "reg edit"

imagodei ::

Problem ni na C disku. Problem je na USB disku, če hočeš tja pisat se ti opozorilo izpiše zaradi USB diska.

Register nima veze. Če si pa res želiš shajkat računalo, pa namesto "reg edit" vpiši "regedit" brez presledka.
- Hoc est qui sumus -

Tomaten ::

mape oz. datoteke mi tudi ne odpre v mojih dokumentih

imagodei ::

Dej piši tako, da te bom razumel, pa ti bom mogoče lahko pomagal. Kaj je torej z mapami in datotekami v mojih dokumentih? Ko v Windows explorerju želiš odpreti mapo Moji Dokumenti, ti je ne pusti in ti ne pokaže vsebine? A je to to?

Vista ali XP?
- Hoc est qui sumus -

Tomaten ::

No se opravičujem za nepopolno razlago:):

Če odperem mapo "Moji dokumenti"
in nato še eno podmapo z imenom "šola" in imam v njen cca 40 datotek(nakaj wordovih dokumentov,map, stisnjenih datotek in slik). Ugotovil sem da ne morem upravljati z tistimi datotekami, ki sem jih naknadno kopiral v to mapo(npr. iz namizja v datoteka šola)saj mi javi napako o zaščitenem disku.

Probleme imam izključno v tej mapi in nikjer drugje

Uporabljam pa XP8-)

Tomaten ::

Uporabljam pa program CCleaner kateri počisti vse stare neuporabne datoteke, piškotke, izprazni koš, sratka počisti "umazanijo" z računalnika.Ima možnost da zraven tudi popravi napake v registru zato predvidevam da je zaradi tega tudi nastal problem.

imagodei ::

Morda so zaštrikane pravice na file sistemu. Desno klikni na problematično mapo. Potem Properties -- > Security -- > Advanced -- > Owner in prevzemi lastništvo nad mapo (pa obkljukaj, da se zamenja na vseh podrejenih datotekah.

Nato po potrebi v Advanced -- > Permissions obkljukaj še čisto spodnji checkbox, tako da boš na vseh podrejenih datotekah zamenjal pravice s tistimi, ki jih ima ta mapa.
- Hoc est qui sumus -

Tomaten ::

ko pa to naredim pa mi izpiše:"napaka pri uveljavljanju atributov datoteke" in mi našteje tiste datoteke ki jih nemorem odpret zraven še mi da opcijo prezri vse pa tudi nič ne spremeni. Probal sem tudi da mi prevzamem pravice samo nad to mapo in ni spremebm:'(

amigo_no1 ::

Prvo naredi checkdisk celotnega diska
http://support.microsoft.com/kb/315265
(potreben bo reboot)

Drugo:
dodaj sebe kot "Ownerja" te mape & vseh podmap ter si daj full control
http://support.microsoft.com/?scid=kb;e...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Folder redirection, Win7 in offline files

Oddelek: Operacijski sistemi
261660 (1294) Blisk
»

ničesar ni..

Oddelek: Pomoč in nasveti
495272 (4531) nina_s85
»

my documents so prazni

Oddelek: Pomoč in nasveti
6706 (540) vulcher
»

Zamenjava mape "moji dokumenti"

Oddelek: Operacijski sistemi
101314 (1176) sidd
»

Kako do reda na diskih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
656129 (4691) Doman

Več podobnih tem