» »

kako priti do zaščitenih podatkov na disku

kako priti do zaščitenih podatkov na disku

Aeroplane ::

torej na eni particiji sem imel nameščene XP-je. zaradi ne vem kakšnega vzroka se XP-ji na tej particiji niso več hoteli zagnati. Niti v varnem načinu. Prikazalo je nek moder ekran z errorji in to je to. Zato sem poskusil sledeče. Namestil sem XP-je na drugo particijo. Zdaj lahko dostopam do podatkov na disku, vendar samo do tistih uporabnikov, ki niso bili administratorji. Do mojih podatkov, ki sem jih zaščitil, pa ne morem dostopati. Kako naj pridem do teh podatkov?

jan01 ::

Le google: windows take ownership....
Prvi zadetek: http://support.microsoft.com/kb/308421

blaz87 ::

Jaz bi do njih prišel v linuxu. Mountal particijo od winsev in je to to.


Lp! Blaž

imagodei ::

Še bolj preprosto kot to je pa "take ownership". Zgoraj je link.
- Hoc est qui sumus -

ABX ::

tako
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Aeroplane ::

Pa deluje to tudi, če sem v teh na novo namešečnih XP-jih? Ker mapa, v katero bi rad prišel je v Mojih dokumentih v onih XP-jih. V tiste pa ne morem, ker se ne zaženejo.
Se opravičuejm. Ne morem zdle probat, ker sem v službi.

duff ::

to deluje povsod in je praktično namen tega ta, da si pridobiš pravice na podatkih, tako da brez skrbi, po prvem postopku boš pravice dobil :P

imagodei ::

Deluje, če imaš admin dostop do računalnika. Postavi se na root direktorij (npr, če imaš nove Winse na C: in na D: DVD enoto, potem je to na E: ). Potem desni klik, pa zavihek Security, Advanced in Ownership. Nekako tako, se mi ne da zdajle spet gledat. Pa glej, da boš obkljukal čisto spodnji checkbox - da zamenja lastnika na vseh poddirektorijih in datotekah.

In pa, seveda, če imaš vklopljen Simple File Sharing (po defaultu ponavadi je), potem boš predhodno moral še to izklopit.
- Hoc est qui sumus -

ABX ::

Kako je z Windows XP home? Če me spomin ne vara edini način za spremenit pravice je bootat v safe mode.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dostopati do lastnih podatkov (win7)

Oddelek: Operacijski sistemi
121316 (1191) Kurzweil
»

ničesar ni..

Oddelek: Pomoč in nasveti
495266 (4525) nina_s85
»

dostop do podatkov na disku prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
10707 (605) DeeCoy
»

Problem s particijami!

Oddelek: Operacijski sistemi
12931 (864) para!
»

Dostop do diska v v winXP (NTFS) ni dovoljen!!!??

Oddelek: Programska oprema
111131 (997) andrej

Več podobnih tem