» »

tomato in Linksys WRT54GL

tomato in Linksys WRT54GL

karafeka ::

Zdravo

Imam tomato in v device listu se poleg računalnikov, ki so v lokalni mreži (na br0), prikazujejo tudi neki zunanji IP-ji (na vlan1).
Na tej listi je vedno tudi IP 93.103.0.1 (gateway za t2). Tisti zunanji IP-ji pa so vsi v tem rangu (del omrežja T2).

Torej, zakaj se ti IP-ji prikazujejo ? Včasih jih je za celo stran. Vem, da vas kar nekaj ima ta ruter in tomato, pa me zanima, ali imate podobne izkušnje ?

jan01 ::

Katera verzija tomata(točno ime! Pa si spremenil privzeto admin geslo? Si naredil hard reset po flashanju?
Poskusi še odličeno verzijo Tomato RAF 1.23.8515.5 ND.7z format. WL 4.158.4.0

karafeka ::

Verzija Tomato Firmware v1.25.0103

Geslo sem spremenil. Hard reseta nisem delal. Drugače mi vse deluje takoo kot mora, od lan-a, wireless, firewall (na grc.com vse zeleno).

jan01 ::

Obvezno moraš narediti hard reset, ker ostanjejo ostanki od prejšnjih nasatvitve... Začneš tiščati tipko reset, tiščiš 30s, izklopneš za 30s, priklopneš nazaj in po 30s izpustiš reset(prej ves čas tišči reset!
Poskusi s verzijo iz linka v prejšnjem postu...

ABX ::

Zdravo

Imam tomato in v device listu se poleg računalnikov, ki so v lokalni mreži (na br0), prikazujejo tudi neki zunanji IP-ji (na vlan1).
Na tej listi je vedno tudi IP 93.103.0.1 (gateway za t2). Tisti zunanji IP-ji pa so vsi v tem rangu (del omrežja T2).

Torej, zakaj se ti IP-ji prikazujejo ? Včasih jih je za celo stran. Vem, da vas kar nekaj ima ta ruter in tomato, pa me zanima, ali imate podobne izkušnje ?


Imaš možnost pokazat kako sliko tega? Namreč mi ni popolnoma jasno kaj govoriš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

karafeka ::

Evo sliko

 tomato device list

tomato device list

.

V okvirju so eksterni ipji (čeprav imajo vsi isto mac adreso ?!). Ostali IPji so interni (192.168.0.*).

Bom probal še hard reset, samo dvomim, da bo pomagalo.

ABX ::

Hmm, jaz imam 1.22 in to ni prisotno. Je pa to vlan1 interface tako da nimaš kaj skrbet.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

KoMar- ::

Ne ga strašit. To je normalen pojav.

luky ::

Imam Router Linksys WRT54GL in Firmware Tomato v1.21.0015, če je potrebna nadgradnja Tomata z v1.25.

Hvala za odgovor.

lp. Luky!
luky!

5er--> ::

In vprašanje je?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika, počasna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
252870 (2106) roli
»

Neznane naprave na vlan1

Oddelek: Omrežja in internet
91230 (1003) Invictus
»

keri ruter do 100€ z mnogo featursi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7415205 (12952) neres
»

Občasne težave z Buffalo routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
101228 (1077) Pyr0Beast
»

Tomato firmware in Remote desktop - a vam dela?

Oddelek: Omrežja in internet
101696 (1390) SasoS

Več podobnih tem