» »

Server porti

Server porti

teac ::

Ker mam statični ip, mi je isp (kks) zaprl vse porte do 1024. Sem jim poslal mail in so rekli, naj si strežnik nastavim na portih višjih od 1024. Naredim to in mi na "default ftp site" napiše error.
Kako naj naredim, da bom mel strežnik na npr. portu 1025 al pa katerem drugem. Imam pa IIS.
  • spremenilo: teac ()

kuntek ::

Tudi mene to zanima, ker sem imel (imam) čisto enak problem. Sploh pa mi ni jasno zakaj na KKSju tako komplicirajo???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kuntek ()

teac ::

Zakaj komplicirajo? Ne vem, poglej pa si
mail, ki so mi ga odpisali:

privilegirani porti (do 1024) so pri vseh naročnikih blokirani, ker predstavljajo preveliko varnostno luknjo. Če potrebujete npr. FTP strežnik, je najenostavneje nastaviti strežnik, da se javlja na portu, višjem od 1024. Enako velja tudi za postavitev web strežnika.

b ::

Zakaj komplicirajo?

1. Ce hoces imet serverje dosegljive na obicajnih portih, moras verjetno dodatno placat, pa ni problem. S tem preprecijo, da bi podjetja imela svoj web server recimo na poceni kablu za domaco uporabo. Razen ce zelijo imeti web na naslovu http://www.example.com:8000/, kar pa ne izgleda ravno najlepse :-)

2. Res je to varnostna luknja. Vecina ljudi nima pojma kaj pomeni, ko se s svojim Linuxom postavijo na net ne da bi poskrbeli za varnost. Tako jim za varnost poskrbijo oni. Pa da ne bomo samo o Linuxu, videl sem ze Windows masine s pognanim snmpd, ki je okrog trosil podatke o tem , kateri programi so namesceni gor. Neumno, a kaj lahko naredis?

lp,
Borut.

andrej ::

na IIS je to tak simpl za naredit, da bolj ne more bit.
1. right click an web site, in potem Properties
2. and Web Site listicu mas napisano TCP port, ki je po defaultu 80. Ti samo to spremeni na kaj pac hoces, samo pazi, da ne na port, ki je ze drugace zaseden...

Mac ::

Mi lahko kdo pove, kje najdem kake informacije o portih in njihovi uporabi?

andrej ::

kaj "tocno" te zanima?

kuntek ::

verjetno kateri porti so v uporabi in kaj jih uporablja. Mene tudi to zanima? Kako se da to videt v Win2000?

andrej ::

trenutno odprte povezave lahko vidis z "netstat".

ce pa hoces videt vse odprte porte, na katerih se poslusa pa uporabis kaksen port scanner. tega mas na netu polno... samo google pa "port scanner" pa mas

andrej ::

z "netstat -o" vidis PID procesa, ki uporablja dolocen port.

alesrosina ::

tukaj lahko poisces, kateri so standardni porti za raznorazne standarde in aplikacije.

kuntek ::

Teac: kaj si ze nasel port na katerem ti dela domaci web strežnik preko KKSja???

teac ::

Ja, ti samo spremeni port v 1251 (al pa kteri drugi). Samo pol, če kdo hoče dostopat do tvojega rač pač mora vpisat ip in port (http://200.10.10.10:1251 npr).

Jaz mam tako, da mam ftp na 1250 http pa na 1251 portu pa dela bp.

CaqKa ::

to je vse že dolgo znano.. ko pa to nastavlas pa se vedno ne dela pa se mors pogledat na lasten firewall... ce imas xpjevega moraš dodat nov port, ker v osnovnih verjetno ni tvojega zeljenega. ce pa imas kaksen 3rd party pa si navodila prebertes kak se doda ta port.
če imaš kks preko arnesa so pa seveda vsi porti odprti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 in porti

Oddelek: Omrežja in internet
484890 (2340) gazibo
»

Postavitev lastne www strani

Oddelek: Izdelava spletišč
432647 (1928) flipflop
»

KKS Online - Triera

Oddelek: Omrežja in internet
91078 (904) Tero
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323148 (2736) CaqKa
»

KKS res blokira porte?

Oddelek: Omrežja in internet
232770 (2042) fizolcek

Več podobnih tem