» »

KKS Online - Triera

KKS Online - Triera

Kekec ::

Živjo,

predkratkim sem opazil da se je KKS online preimenoval v triera in zopet obljubljajo razne novosti in ugodnosti lalalalala, ok res je da ponujajo priključitev za 10 čukov, ampak to ni nič, v ljubljani ti amis da vse to že za 1 tolar,

Ali kdo ve kake bodo še kaj ostale ugodnosti?

Predvsem me pa zanima kdaj mislijo odpravit blokado na porte, ker mi gre prekleto na in glede nato da pri ADSL-ju teh blokad ni bi se najraje prestavu!

lp

fRiK0 ::

Kaka blokada na porte?
Hvala

LP Tadej

tomaz_v ::

Hja, pa si se mogoče pozanimal zakaj imaš zaprte porte ?

Naj ti najprej to povedo pol boš pa videl kaj je to. Mogoče pa je to privzeta nastavitev.
Katere porte pa maš zaprte?

Lp, Tomaž
Tomaz.V
____________________________________
Long and prosper life. (by Mr. Spock)

Cokolesnik ::

Pri KKSju oz. Trieri imajo blokirane porte od 0 do 1024, če se prav spomnim. Ali je to dobro ali ne, je težko reči. Gotovo je to dobro za laične (bolj ranljive) uporabnike, ki mimogrede, nezavedno odprejo tak ali drugačen strežnik. Po drugi strani pa bi se mi zdelo najbolj prav, da uporabnika povprašajo kaj želi in mu porte glede na njegovo željo in prevzemanje rizika za vdore na njegov računalnik na omenjenih portih, tudi brezplačno odprejo.

Konec koncev konkurenčni ADSL nima blokade. Tudi uporabniki Arnesovih paketov, ki jih uporabljajo pri KKSju, nimajo te blokade. Trenutna rešitev je ta, da vsak uporabnik strežnik nastavi, da teče na višjem portu (npr. 4000), ki ne spada v skupino blokiranih portov.

O tej zadevi smo veliko pisali tudi v tej temi.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Kekec ::

Ja torej vse lepo naj blokirajo za dummy user-je amapak jaz bi vseeno rad imel na voljo odprte porte torej men puste odprtega njim pa zaprite, a je mogoče že kdo klicu na support pa vprašu kako je s tem ali pa če ti jih odprejo na željo?

tomaz_v ::

Ampak to ne pogojuje da ti lahko zaprejo porte. V bistvu sploh ne rešijo problema kar se tiče strežnikov. Vsak ki ga gre postavit ima tudi toliko znanja da uporablja pač odprte porte.
Edino kar je res lahko koristno pri tej zadevi je mogoče to da tisti ki pač ne obvaldajo določenih zadev so tudi potencialni kandidati za zrtve na netu.
Saj pa so vsem znani določeni programčki ki "poslušajo" nizke porte.
Tomaz.V
____________________________________
Long and prosper life. (by Mr. Spock)

|GrEgOr| ::

ja kekec, samo če vzameš paket za 1 SIT v ljubljani plačuješ tudi naročnino. Paket 1M je 9000 SIT pri amisu, in 8000 SIT pri Trieri. Se pravi da se ti investicija povrne v 1 letu.

-----------------------------------------------

flipflop ::

Ma zdej mam pa tega dost. Zadnje čase je tale KKS al triera krneki. Dela 5 minut ok,pol pa eno uro slabše kot na 28.8 modemu,stran se odpira po več minut. Izklopim vse P2P programe,še vedno isto. Čez nekaj časa pa spet začne delat tk kot j treba,pa spet začne počas,pa hitr,pa počas,... Tega se ne da več prenašat. Pa si hočm kej dol potegnt,cel cajt nekaj prekinja;((. Si vlečem mozillo dol in je prenos 9 kB/s,na konc pa reče da sploh ne more potegnt.
A ma še kdo take probleme? Mam pa crappy 512/64 od Arnesa. Je mogoče kriv Arnes? Problem je namreč v tem,da moram še eno leto biti pri KKS,lahk pa vsaj zamenjam paket za KKS brez Arnesa,če bo potem delalo boljše,ker tega ne bom več prenašal.

chucki ::

poklic jih pa naj popravjo ne pa se razbolit kle :|
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Tero ::

Heh zanimivo...
Meni pa je enkrat ker 3megabite delalo(imam 1mbit):D Samo kaj ko je kratko trajalo:\
Drugac mislim da sem naso en bug (feature), namrec to se je meni pa se enemu mojemu kolego zgodilo...
Ce imate thomson modem in ga imate priklopljenga na mrezno kartico, ga preklopite na usb in vam bo za nekaj cajta net delal dosti hitreje kot bi mogo! (stvar mogoce ne dela vec, poleg tega pa je pogoj da niste nikol meli prej na USB)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180132617325 (787) gregor
»

Porast števila širokopasovnih povezav v ZDA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11310307 (8586) CaqKa
»

KKS res blokira porte?

Oddelek: Omrežja in internet
232770 (2042) fizolcek
»

KKS, Arnes - a vas kej zeza v mozek?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
996171 (4403) Soprano
»

Server porti

Oddelek: Operacijski sistemi
131085 (890) CaqKa

Več podobnih tem