» »

Kateri digitalni fotoaparat kupiti?

Kateri digitalni fotoaparat kupiti?

- SiroTka - ::

Nameravam kupiti digitalni fotoaparat za domaco uporabo? Zbiram med 4 in 5 M pixli. Neki sem si gledu canon g2 - ma kr dobre ocene? Prosim za kaksen nasvet - glede zooma, baterij, lece, (hocem da se da tud manualno zadevo stimat), kje se jih da najceneje dobit (pr nas, Italija, Avstrija, Nemcija - kako je pol z garancijo)...

Vanich ::

Glej si recenzije na: www.dpreview.com , al pa na steve's digicams....

iration ::

Hehe, jest sm ga nabavu aprila in mi dela super. za resno delo si nabavi zraven se microdrive, ki je veliko cenejši od compact flash kartic - jest sm dal za 1gb kartico 64 jurjev (+- kšnga jurja) za foto pa 212.000 sit. ves cajt sm ga hotu kupit v avstriji pol sm pa vidu da je (izjemoma) pr nas cenejši(?!). aja, cene so brez ddv-ja. probi si kje zrihtat brez njega. drugac pa se da vse manualno stimat (ce te kej zanima vpras), lece ma dobre, 4 megapiksli so tud dost. zoom je men ok, ce pa kupuješ zarad zooma pa si vseen kaj drugega omisli. baterija mi kar drži, npr mi drži en dan če slikam prb. 150 fotk. aja, pa vseen ti mal več baterije žre ce mas microdrive - pac cena za velikost. tuki je en primer. drugac pa ti ga priporočam.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

KontraCepec ::

Ej šit. Pa to je skoraj čisto brez compression. Res dobr fotoaparat.

eiht ::

wow

- SiroTka - ::

Ves kaj me se zanima, Ali si mogoce kupil tud une dodatne lece, ki ti kao povecajo sirokokotnost, pa ali mas tud mogoce flash, mislim eksternega. Zanima me tudi kako se obnesejo malo bolj mracne slike, ker sem bral da majo s tem digitalci probleme in pol rata taka ful pikcasta slika. Pa plis dej povej v kaksni resoluciji in formatu je bla slikana una slikca, pa kok slik ti gre gor v ta drugi kompresiji na 1gb.

Po vseh ocenah k sem jih gledal je to ful spica aparat, sam moti me edino to ker je ze eno leto star in glede na to kok cajta canon ni dal novga ven bi moral vsak cas prit ven njegov naslednik.

iration ::

Ker zgleda da ste bili s prejšnjim primerom kar zadovoljni, dajem tuki še enega. Zaenkrat nisem kupil še nič ostalih accesories, tako da ti ne vem kaj povedat. Glede mračnosti pa: imam en primer samo je velik 1,5mb. Če imaš kakšno idejo kam jo uploadam al pa če ti jo pošlem na mail da boš sam presodil. Una slikca je bla 1024x768 pixlov. Glede velikosti slik:
2272x1704: 2mb
1600x1200: 1mb
1024x768: 0,5mb
640x480: 250kb
To je v najmanjši kompresiji - edini uporabni (zame).
Pa pol sam zračuni. Glede starosti modela imaš prav: zgleda da se še vedno dobro prodaja in še ni potrebe po novem modelu. Bo pa po moje jeseni in bo imel 5 m-pixlov.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

TTine ::

Oprostite, ker se tako grobo vtikam v debato. Povedati Vam zelim le, da lahko svoje slike neomejeno up-loadate na zastonjski servis Pbase (Click here!)
Tudi sam imam tam nekaj slik in sem z delovanjem servisa vec kot zadovoljen.
Lep pozdrav
Tine.
www.pbase.com/tinet

iration ::

Hehe, Tine, tole je čist on topic, tko da se nič grobo ne vtikaš v debato... Thanx za link!
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

iration ::

Takole, par fotk sem uploadu in jih postavil na ogled. Super stvar, tale PBase.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

- SiroTka - ::

Tnx za odgovor. Naj povem da sem se pogovarjal z enim, ki pise clanke o primerjavi digitalnih fotoaparatov. Vprasal sem ga kateri aparat mi svetuje v rangu 4m pixlov. Svetoval mi je canon s40. Potem sem ga vprasal kaj se ta razlikuje od canona g2 in je rekel da sta identična- le da ima g2 priključek za zunanji flash.
Poleg tega mi je svetoval da naj ne kupujem microdriva iz naslednjih razlogov:
1.) porabi več energije
2.) se bolj greje
3.) baje poslabša kvaliteto slike
Poleg tega mi je svetoval naj raje kupim več manjših kartic kakor 1 veliko, saj se rado zgodi, da je kakšna defektna ali pa da se pokvari in če imaš samo eno si pol brez "filma".
Če se vam ne mudi pri nakupu novega fotoaparata raje počakajte do septembra, takrat mi je rekel da je nek pomemben sejem in pride veliko novih modelov ven, poleg tega pa bo cena starim modelom padla.

BTW: Slikce so super.

pramarko ::

Poslabša kvaliteto slike?!!!????
Le kako bi to uspelo? Pa Flash kartice se po mojih izkušnjah sploh ne kvarijo rade - ok, ne smeš jih lomit, polivat s kislinami in podobno...

iration ::

Če lahko, potem le počaki do jeseni na nove modele, če ne drugega bodo stari cenejši. Microdrive mi odlično služi. V soboto sem posnel več kot 500 slik in 90 filmčkov na koncertu Lee Perry-ja z eno baterijo in na eno kartico. Foto je bil praktično ves cajt prižgan in je baterija zdržala. Segreval pa se tudi ni nadpovprečno. Da pa poslabša kvaliteto je pa malo čudna trditev za enga ki naj bi se spoznal na to.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

wince ::

Bi ti priporocal da kupis takega da lahko priklopis gor dodaten flash pride prav! poglej se Minolto Dimage 7 :) a ja glede kartice... cimvecja tem bolsa...

- SiroTka - ::

Sej canon g2 ma tud moznost priklopa flasha. Glede primerjave z minolto dimage sem pa videl da ima canon ostrejso sliko, vsaj tko je blo v reviewu. Glede unicevanja kartic. Ko sem malo spraseval v trgovinah po sloveniji sta me dva prodajalca opozorila da se kartice npr. smartmedia hitro unicijo, da mors ful pazit.
Se strinjam da vecje je bolje je, sam ce se ti edina veliko stvar pokvari ali zataji ostanes brez vsega.
Glede na to da microdrive poslabsa kvaliteto slike se tudi meni cudno zdi, ce bom se kdaj govoril z njim ga bom vprasal kaj je sploh mislil s tem.

pramarko ::

Nope, digitalca Minolto ti pa toplo odsvetujem! Sej SLR aparate majo ful dobre (dynax 7, 9!!), ampak dimageji so pa zanič! Porabijo OGROMNO baterij, tako da so praktično neuporabni. Pa dimage 7 ima lcd v okularju... načeloma nič slabega, ampak ne vem povedat zakaj meni to ni všeč. Ni ok.

Jst bi rekel Canon G2!

wince ::

v bistvu LCD v okularju ni nic narobe ce mas okular tako kot pri ''fotoaparatih iz praska'' je posneta fotografija zamaknjena glede na tisto kar vidis v okularju in ponavadi je fotografija tudi vecja kakor jo vidis v okularju... po moje je najbolse da gres in probas fotoaparat in se potem odlocis ...je pa res da je Minolta pozresna pri baterijah (LCD) :) drugace pa z Minolto (S304) nisem mel nikoli problemov

Raptor ::

_pobesneli_ ::

Ima kdo fotke narejene z manj M pixli sam tako za primerjavo:\

*TV* ::

Tudi jas sem nameraval kupit digitalni fotoaparat. Nekako mi najbol, glede na cena/kvaliteta ugaja Canon S40. Najnižja cena v sloveniji znasa 169k, kar je ralativno malo. Me pa res malo skrbi ko vsi pravijo da pridejo sept. ven novi modeli. A mogoce kdo ve kaki modeli, specifikacije itd.. Aja pozna kdo mogoce kako trgovino v grazu, ki prodaja te digit. fotoaprate, ker bi se nakup tam z povrnjenim MwST se bol splacal.

Lp alfonz

Pascal ::

Tudi če pridejo sept. ven novi digitalci bom vseeno ta teden kupil model canon s 30. Jaz ga lahko v slo dobim za ceno 145 jurjev (Kobarid - bernard full shop). Kupujem ga pa tudi zato, ker je že nekaj časa na tržišču in se je dodobra preizkusil kar kažejo tudi vsi testi in uporabniki. Kakorkoli..meni je v tem razredu 1A špica.

Vanich ::

Sicer sem se že poduvou, samo zgleda da nisem nobenga fascinirou; pred dvema tednoma sem si namreč v Avstriji (Mediamarket)
kupu Fuji FinePixS602 Zoom, (tanajbol da si ogledate review na: http://www.dpreview.com/reviews/fujis60... ) koštala je 900 EUR ( minus 110 EUR mervertštojer - če švercaš, seveda)
, in stvar rula. Za ta dnar od vseh kamer na tržišču ponuja največ, podrobnosti si pa oglejte na zgornjem naslovu.
U nemčiji jo dobiš še za 100 EUR ceneje.
Priporočam !
(no ja, vsaj oglejte si jo....)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni fotoaparat do 100k

Oddelek: Kaj kupiti
473179 (2542) TribesMan
»

Kater digitalc??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586755 (5869) hipi69
»

se kdo ukvarja s fotografijo?

Oddelek: Zvok in slika
211489 (1071) *TV*
»

Kateri digitalni fotoaparat se splača

Oddelek: Kaj kupiti
322615 (1950) Brane2

Več podobnih tem