» »

Nakup Xboxa 360

Nakup Xboxa 360

Osprey ::

Načrtujem nakup rabljenega Xboxa 360. Nagibam se k nakupu Arcade različice, saj v opisu Pro verzije ne najdem prave stvari, ki bi me prepričala, da se bolj splača. Kaj mislite ostali? In na kaj naj še posebej pazim pri nakupu rabljene konzole (razen očitnih stvari, kot je polno prask in podobno)?

Mavrik ::

Ne, ne, ne, ne, ne, ne NE, NEEEE kupovat konzole brez diska. Res. Daj tisti drobiž zraven.
The truth is rarely pure and never simple.

Berserker ::

Kupi si v prvem mullerju premium xbox360 60gb jasper verzijo.

XsenO ::

Če hočeš ti lahko dam številko kolega, ki namerava prodati premiumko ki je še vedno v garanciji.
1 + 1 = 1

Osprey ::

Prosim razsvetlite me, čemu rabim tisti disk.

In kaj pomeni jasper? In koliko približno stane v mullerju to, kar je omenil treek?

laught ::

ja da si boš lahko kaj z liva downloadal in da nasplošno neboš mel težav s prostorom,jasper je neka nova verzija xboxa ki se ne kvari tak kot prejšnje verzije v mullerju pa pride okrog 240 eu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: laught ()

Osprey ::

Xseno, seveda lahko daš številko, če res prodaja.

kratos ::

tako kot so rekli, arcade kupujejo fotri svojim 5 letnim sinovom ki igrajo 2D spile xD
tako da premium al pa nic ker ti bo drugace zal !
kupi premium in naberi tistih par eur skup pa ga kupi ker ce kups arcade se bos zasrou in ti bo zou !

Morenov ::

kupi z diskom, pa jasperja seveda, ki je zelo tih in se baje skorajda ne kvari, v Müllerju se ti najbolj splača, ker najmanj komplicirajo za garancijo, Premium (Pro) tam stane 240€, včasih pa ga dobiš za pičlih 200€. Disk boš pa rabil ko boš npr. hotel imet dodatek za GTA4, ki ga brez diska ne boš mogel naložit in še za 100 drugih stvari. Mislm, da pri arcade ne dobiš niti kompozitnega kabla, kar je še eno veliko sranje. Če boš slučajno ugotovil, da diska ne rabiš (ne verjamem) ga lahko še vedno prodaš, se bo že kdo znašel, ki se je nategnil in kupil arcadea in potrebuje disk.

AapocalypseE ::

No no ne pretiravat glede Arcade. Pravite kot da z Arcade ne moreš normalno igrat. Umirite se malo!
Če kupiš Xbox s trdim diskom je fajn, ker si lahko skopiraš igre na disk in jih igraš preko diska in ne rabiš skozi mantrat dvd pogona pa še tišina je, ko igraš preko diska. Je pa res, da na 60GB disk praviš samo okoli 7-8 iger. Če pa te ne moti igrat preko dvd pogona pa lahko kar Arcade kupiš. Tista intergrirana spominska kartica je čisto dovolj za shranjevanje iger in kak update.
Če pa res neboš moral brez trdega diska pa si še ga lahko vedno dokupiš enkrat v prihodnosti.

Ne bit tak razvajeni ljudje... ;)

http://www.comshop.si/Article.asp?artic... 178,99 €

Zgodovina sprememb…

kratos ::

ja sam glej, bol se ti splaca premium, ker arcade konzole jaz osebno nebi kupil nikoli in kot sem povedal je res da fotri kupujejo arcade 5 letnim frocom. z trdim diskom in kabli ki jih dobis pri premiumu se da normalno igrat in izkoristis vse dobrote xboxa 360tke, tudi prek neta ko downloadas stvari se nasnamejo na trdi disk na memory se jih pa neda ker je premal placa.

Master Chief ::

Ajejajej, pametnjakovici. Z arcade se da cist isto spilat. Isti HW. Arcade je cist ql. Pa se nekaj denarja ti ostane. Ima ravno tako HDMI. Clovk kupuje za spile, ne da bo gnar vn metal za smesnice na Live. Jaoo...

lonz ::

Kupil sem arcade in reč dela čisto normalno. Tudi loading časi niso divji. Me pa zanime nekaj glede premiuma; a ne rabiš met DVD-ja v pogonu če z diska laufaš?
...arrrrrr, shiver me timbers...

AapocalypseE ::

kratos kakimi kabli? Niti pri Arcade in niti pri Premium ne dobiš polek VGA ali HDMI kabla, tak da se ne delaj pametnega, da lahko samo s premium komot igraš, brez, da bi moral dokupit kak kabel!

lonz, dvd moraš imet v pogonu, da zazna xbox igro in potem zaženeš iz diska.

kratos ::

premium ce se nemotim ima neki vec kablovja kot arcade. Drugac pa arcade je in zmeraj bo za froce ki hodijo v vrtec, to je moje mnenje... da se spilat to itak sam se vseeno premium nujno. In tut ze zarad samga diska se premium splaca kupt ker mas igre gor in se ti tok laser ne matra.

AapocalypseE ::

Pri Premium je še Ethernet kabl zraven, če smo že natančni tak... drugače za zvok in sliko pa so navadni činč kabli in s tem bi naj izkoristo vse dobrote xboxa? Ne sanjaj no...
V obeh primerih moreš dokupit VGA ali HDMI kabel, da izkoristis vse dobrote, tako kot pravis.

Za navadnega igralca je Arcade čisto dovolj. Igro da v xbox in igra. Sploh pa na 60GB pa še na 120GB disk ne moreš shranit dost iger. Jaz jih mam 31 in jih dobim 7-8 na disk. Torej kaj mi preostane? Igrat preko dvd pogona...

Zgodovina sprememb…

XsenO ::

Ehmm zraven mojega premiuma (tistega tastarega 20gb) sem dobil kompozitni kabel, ki ti da vse dobrote sistema in dvomim, da so jih zdej odstranili.
1 + 1 = 1

AapocalypseE ::

In s tem kablom je HD slika in tudi digitalni zvok?

Jaz osebno mam VGA pro kabl. VGA konektor na LCD monitor in optični izhod za digitalni zvok na digitalni receiver.

XsenO ::

Moja napak kabel je kompozitni/komponenti in ja omogoča HD
1 + 1 = 1

Berserker ::

Premium si kupi se bolj splača ne poslušat onih ko ti pravijo arcade kr ti bo žal.

kratos ::

Premium si kupi se bolj splača ne poslušat onih ko ti pravijo arcade kr ti bo žal.


tako je.

T_F_7 ::

ne bit smešni in pravit, da je disk brezveze, ker lahko spraviš gor samo 7-8 špilov. dobro folk kaj vi igrate 7 špilov na enkrat? js osebno igram največ 2, ko mi bo pa placa zmanjkalo bom pa enih par tistih špilov, ki jih ne igram več zbrisal pa bo. ne delat problemov, kjer jih ni. js mam falcona in je glasen tudi, če mam špil na trdem disku, sicer teh problemov ni z novim jasperjem. če kupiš naknadno disk prideš slabše skozi kot, da če kupiš premiuma in disk prodaš, se vam ne zdi? smešen se mi zdi komentar od nekoga, ki je napisal, da je xbox za špile igrat ne pa za live, tudi js nisem vedel zakaj bi rabu hdd predno sem konzolo kupil, zdaj vem, da mi ni žal da mam hdd zravn!!!

AapocalypseE ::

Nisem napisal, da je disk brezveze! 7-8 se mi zdi malo, ker se ti včasih zalušta igrat kero drugo igro in ni prostora za njo na disku...
Je res, da je konzola dosti tišja, ko se igra iz diska in texture se nalagajo hitreje, ampak nekdo, ki mogoče nima tistih 60eur, da bi doplačal za Premium pa tudi ne bo zdaj konec sveta. Delate kot da se ne da igrat več brez Premiuma... na Elite ste pa pozabli!!!! ;) zdaj pa vsem to svetovat!!!

Razvajenčki... ;((

Mavrik ::

Če nimaš tistih bogih 60€ za konzolo, kako boš pa si potem špile nabavo?
The truth is rarely pure and never simple.

AapocalypseE ::

Si bo raje nabavo Arcade in še igro, namesto da bi dal 60eur zraven za Premium in bi lahko samo gledal konzolo ;)

To je HARD way... vsi pa vemo, da obstaja tudi EASY way a ne da... ;)

Zgodovina sprememb…

Osprey ::

Zadnjič sem testiral eno igro na PC-ju (konkretno Arma 2), pa je moj PC precej prešvoh očitno, saj sem lahko igral samo na najnižjih detajlih, kjer pa grafika izgleda porazno. Takrat me je "utrgalo", da si za hec nabavim konzolo. Nisem nek hardcore gamer (v bistvu tudi nisem več 5letni froc ali teenager), ampak od časa do časa bi malo kaj prešpilal. Zato se mi zdi brezveze nabavljat nekaj, kar ne potrebujem. Ni toliko problem tistih 60 EUR, ampak v končni fazi se gre za špile, zato tu res ne bi puščal več denarja, kot je nujno potrebno. Ne mislim vlačit iger in filmov z Live. Zaradi vsega tega se mi zdi, da je v takih primerih, kot je moj, Arcade verjetno primernejši, še posebej, če upoštevamo, da je rabljen Arcade veliko lažje dobit kot Premium, tu pa je potem razlika lahko že krepko več kot 100 EUR.

P.S.: In ja, vem, da Arma 2 za Xbox še ni izšla, ampak naj bi enkrat jeseni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

Osprey ::

Pa dobro, pa kak priključek pa ima ta disk ali kako je to narejeno?? Se ne da kar kakega poljubnega IDE diska zraven vtaknit?

Master Chief ::

Ne. Xbox ima tudi svoj datotecni sistem.

matija14 ::

Zadnjič sem testiral eno igro na PC-ju (konkretno Arma 2), pa je moj PC precej prešvoh očitno, saj sem lahko igral samo na najnižjih detajlih, kjer pa grafika izgleda porazno. Takrat me je "utrgalo", da si za hec nabavim konzolo. Nisem nek hardcore gamer (v bistvu tudi nisem več 5letni froc ali teenager), ampak od časa do časa bi malo kaj prešpilal. Zato se mi zdi brezveze nabavljat nekaj, kar ne potrebujem. Ni toliko problem tistih 60 EUR, ampak v končni fazi se gre za špile, zato tu res ne bi puščal več denarja, kot je nujno potrebno. Ne mislim vlačit iger in filmov z Live. Zaradi vsega tega se mi zdi, da je v takih primerih, kot je moj, Arcade verjetno primernejši, še posebej, če upoštevamo, da je rabljen Arcade veliko lažje dobit kot Premium, tu pa je potem razlika lahko že krepko več kot 100 EUR.

P.S.: In ja, vem, da Arma 2 za Xbox še ni izšla, ampak naj bi enkrat jeseni.


Hehe, zakaj misliš da je Arcade verzije lažje dobiti rabljene? :)

Berserker ::

Hehehe edino kar ima zares arcade slabše je da nima diska in posledično nezmožnosti posneti igro na disk kar zmanjša nalagalni čas iger.

kratos ::

malo pejt googlat, kar sem jaz slisal/prebral je to da ima arcade SLABSI hardware, pocasneje se loadajo spili, mesto recimo pri gtaju se ne vidi tako dalec kot pri premium oz. elite, ... www.google.com pa pregoglej in povej ce se motim.

XsenO ::

Razlika je le in samo v disku. Če pa imaš dokaz, da ni tako, pa le ven z njimi. Pa ne stoj s tem "Jah pogooglaj!", ker če že nekaj trdiš moraš to podkrepiti ne pa drugim reč "Tako je najte si sami, ker jaz imam prav".

Si morda pomislil, da je bil tisti GTA ki omenjaš nameščen na disk, ali da morda je bilo govora o PS3 verziji (ki ima baje točno te probleme, ki ti omenjaš)?

Hmm oziroma po vsej verjetnosti do te razlike pride zaradi uporabe diska za cache.

Anyway, kdor razmišlja si v prihodnosti nabaviti xbox mu priporočam, da vzame različico s diskom.
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

fosil ::

Razlika je tudi v kablu.
Premium ima tudi komponetnega, arcade pa samo kompozitnega.

Tako da bo pri arcade eden prvih nakupov kabel, ki pri nas stane 30 EUR.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup XboX 360 arcade

Oddelek: Konzole
233551 (3285) chuck
»

XboX 360 Premium ali XboxX 360 Elite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
628015 (6495) Dr_Andy

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943116929 (58439) Mavrik
»

Xbox360 ali Wii

Oddelek: Kaj kupiti
251838 (1506) B_Weeed
»

Kater xbox 360 kupiti?

Oddelek: Konzole
374900 (3541) T_F_7

Več podobnih tem