» »

ti 4200, ti 4400, ti 4600

ti 4200, ti 4400, ti 4600

Klemenn ::

okej nameravam kupiti comp ; vsaj upam ; in proc bom dober 1800+ tak da bo iztisnil vse iz grafične...torej do zdaj mi vsi svetujejo ti 4200 pa polj overlockaj...kaj boš večje pa dražje kupoval..

no sej je res sm če bi 4400 overlockal bi bla tut skori kot 4600..če bi pa 4600 overlockal bi bla pa kot...:8)

pa me zanima v čem so si tele tri kartice različne...al je razlika sm hitrost proca pa rama...al ma 4600 kako tehnologijo ki je 4200 nima...itd..razlike me zanimajo....

pa še sposobnosti navijanja teh kartic...prosil bi da to govorijo ljudje iz izkušenj...pa kateri proizvajalec je najbolji...nagibam se leadteku...


please help

Malecky ::

Komp že dolgo kupuješ...dolgo pa zato ker si imel essedi
sanje vmes. Nič ni zastonj Jebe.

Med ti4200 in 4600 ni kakšnih posebih razlik, vse so grajene na istem
jedru in občasno tudi z enako količino DDR pomnilnika. Trenutno izdelovalci
uporabljajo še stara GF4 pro un taka jedra ki se ne navijajo veliko čez 310mhz pri
4200 to govorim. a se nade kartice z najnšjvejšimi steppingi ki se potemtakem navijejo
isto kot 4600 ali celo bolje. Bistveno kar se ločijo je pa kvaliteta in koliučina rama
s katerim delujejo. Pri 4400 in 4600 ne najdeš nikjer kartice z manj kot 128MB DDR.
kakšne kvakitete je rm se odločijo proizvajalci, na 4600 lahko dobiš celo 2.8ns DDR kateri
se s primernim hlajenjem navije čez 750DDR pri 4400 je ram že slabši pri 4200 pa kogično
najmanjši pa še manj ga je. Količina rama mene osebno ne zanima ker se cena kar hudo povzpne
OC se slabša performance pa poveča samo za cca 5%, torej je 64MB dovolj. Ti4200 kartice se zelo
ločijo med sabo, na eni strani imaš recimo SUMO 4200 ki ima 3.3ns DDR in na drugi kak
starejši Gainward kateri je opremljen s starim 4 ali več ns samsung ramom ki nikakor ni sposoben OC.

Tko na zaključku bi se jaz sigurno odločil za Abit Ti4200. Ima hynix 4ns ram, če imaš
srečo celo 3.6ns in se čudovito navija. Kartico upam da dobim naslednji teden in zanjo že pripravljam voltmod.
Navije se tudi na 330/620 po izpovedi kolegov ki jo že dlje časa uporabljajo.

Tko da se mi zdi 4600 tko bedna kartica da glava boli...

Jebe pol zapuščaš slo voodoo sceno:D

tha_man ::

Tako kot je Malecky rekel. Jaz pa mam eno vprašanje glede te Abitke: a si jo slučajno že videl v pogonu, oz. predvsem slišal njen ventilator - ga je fajn slišat? Pa kje in za koliko boš nabavil zadevo?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Klemenn ::

jz bi pr mlacomu kupu od gainwarda ti 4600...bi mi kdo vedu povedat kej več o tem?

pa še to k pravte da ni smisla kupovat...celoten računalnik plačuje firma OČI™ in njegova naslednja naložba bo ččez zelo dolgo cajta...zato rabim kartico k bo v redi..

Malecky ::

Ja pol pa ne sprašuj...zdle je to tko čez en mesc je lohk drgač. Vpraš takrat... pa še par let bo minil dokler ne bi raje kupil GF4 Ti4600 kot 4200.

Klemenn ::

naj se še enkrat ponovim:

jz bi pr mlacomu kupu od gainwarda ti 4600...bi mi kdo vedu povedat kej več o tem?


mislim rame kaki so pa tako naprej..

MRtwister ::

Bos dal 50% vec za 10% boljse performanse? Pocakaj mesec in kupi r300 po ceni ti4600...

kuglvinkl ::

tha_man:

sem kanil že v threadu o Matroxu postat pa bom tu (da se držimo debate). Na Leadteku je vent 50×50×?. Za glasnost sicer ne vem, me pa bega dejstvo oz. dan, ko bo vent še po gobe (zaradi prahu denimo). Kaj ti je ukreniti. Jasno, vse potegneš dol, daš "Crystal Orba" gor. Ampak RAMi ne bodo več hlajeni. Pri 4400 in 4600 so to rešili s filtri, tu se jim pa jebe (low-end). Če dam za karto 50k SIT, kočem da ni več uporabna zaradi dotrajanosti elektornike, ne pa zaradu q***čevega venta...

Jeba: kaj pismen nisi? NA netu je tona testov prav te kartice.
Your focus determines your reallity

jureus ::

MRTW i ster poznas kaki naslov, kjer opisujejo R300.

kuglvinkl ::

R300 reviewju bodo objavljeni 17.7..

The basic specs look like this:

315 MHz core clock

8 Pipelines

107 million transistors

.15u technology

External power (a-la 3dfx)

Four Vertex Shader units

Pixel/Vertex Shader 2.0 Support

VideoShader (accelerate MPEG video)

16X Anisotropic Filtering

~15,000 3DMarks (yeah!)

400 million poly/sec. throughput

If ATI is true to their word, the R300 should become available within a minimal amount of time after being launched. The speculation is that late August to early September would be a good ballpark.
Your focus determines your reallity

Senitel ::

In kaj je pri teh specifikacijah še ne vedenega?>:D

Klemenn ::

jz bom najraje ti 4600..pa bo..ne morem celo večnost samo čakat..:\

MaX ::

Kaj pa pravte na Winfast Leadtek ali pa Inno izvedbe GF4 TI 4200?

Klemenn ::

winfast leadtek je carski..rula..inno..stay away...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kera firma GF4 TI4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523314 (2530) BaRtMaN
»

voltage mod na geforce 4 ti 4200

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231224 (972) Klemenn
»

Radeon 9500 PRO (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
855622 (3992) Klemenn
»

RADEON 8500 ali GF4 Ti 4200

Oddelek: Kaj kupiti
231845 (1138) JohnyB

Več podobnih tem