» »

naj stara špila

naj stara špila

«
1
2 3

DoBri ::

no, pa prosim povejte mi, friki, katero špilo ste najrajš igral na tistih 40 MHz, 4 Mb rama, 14" monitorju... golden axe? prince? pop corn? jill? wolfenstein? KAJ?!



:))




ok, tole bom pustu, ker so stare špile res zakon & topic ni niti tok debiln (dvomm da je sploh moj)...

Več nas je, manj nas ni.
  • spremenil: DoBri ()

KuhaR ::

Xwing rulz forewer

krneki0001 ::

syndicate - ni boljsega - se dons ga kdaj pa kdaj spilam
LP
Nebivedu

Tomi ::

Sicer ne na 40 milijonov obratov v sekundi, ampak na 80 mHz, je bil to TNFS ( the Need for Speed ).. Grafika nikakršna, ampak igralnost na višku.. Še zdaj jo kdaj pa kdaj zaženem...:)
metrodusa.blogspot.com

frudi ::

DoBri, kak si vedo, kaki računalnik sem mel?? :D:D

najboljši špil v tistih cajtih pa mi je bil UFO: Enemy Unknown.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

BlackHole ::

To so bile pustolovščine in sicer serije Police Quest 1-4 v stilu "talk to man", "open door", "push bikes" itd.

PaJo ::

Hm...
Da pustudiram malo...

Najvec smo ziher preigrali tistega ruskega Tetrisa, nato je bil nostalgicen tudi Princ of Persia 1 pa Vigingi so bili tudi zakon:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

tocno - Prince of Perzia je bil zlo cool. Drugace pa sem najvec spilal Civilization.

||_^_|| ::

Dyna Bomberman al pa prince of persia!

PaJo ::

Eeeee..
tocno ja Civilzacion 1 je bil tudi zakon... vcaih po cele noci samo to nabijali, bi skoraj pozabo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

McHregec ::

Axe pa Prehistoric :D

DoBri ::

ja..! to sm hotu, da se spomnte - PREHISTORIK! I & II sta men tko carski špili...čeprov sm ju obrnu že obe 5x, še vseen rad mal poigram..:))
Več nas je, manj nas ni.

NiggerBob ::

Doom 1 in 2, Mortal Kombat 1 in 2, XWing, Privateer, Wolfstein 3D, Princ of Persia, Lost Vikings, Prehistorik 1 in 2, pa še kaj bi se našlo....
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

shadow ::

dyna blaster pa vse pustolovscine od lucasarts

DoBri ::

no, k smo lih že pr špilih & pr jebanju BSA u glavo, a ma kdo kšne cedejke polne tega materiala?
Več nas je, manj nas ni.

AndrejX ::

A ni nikogar, ki je še v prejšnjem tisočletju igral Prince of persia na 286-ki, ali pa Test drive 1 na monokromatskem monitorju? Da ne govorim o mega špilih na Spectrumu...

Kakšen Wolfenstein3D ali pa NFS?!? to je prišlo šele čez pet let...

NiggerBob ::

...pa poslušal zvoke iz kasetnika in ob sobotah dopoldan snemal igrice iz radia na kaseto, potem pa le-to nalagal na spectruma, pa peekal in pookal za dodatna življenja, pa se preizkušal v Basicu in prepisoval iz rač. revij igrice...pa sanjal, kako super bi bilo imet color TV za igrice...:D
..in se veselo prepiral z lastniki slonokoščencev (C 64), kaj je boljši comp:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

webcreator ::

XCOM: terror from the deep, pa STUNTS => legendarni 4D racing :))) :\
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Ark4nge| ::

Blackthorn, pa Vikings,... pogrešam stare čase:8)
Višje! Hitreje! Močneje!

andro ::

C&C, doom, keen, princ...:D
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

Elemen_T ::

Naibolj pri srcu mi je bil Xenon. Med vsem tistim igranjem sem menjal 4 cestature >:D
Špil je bil takrat zame.........orgazmičen;)

AndrejX ::

Xenon megablast? Enkrat sem naletel na PC verzijo... podn. Spectrum pa seeeeeeeeeka.

Matty ::

Uff... zacel sem sele z 66mhz 486-tko... :( Do takrat pa c64, Amiga 500, Amiga 2k, Amiga 1200..

niggerbob... C64 se vedno rulz
:D

p.s.: a ma kdo v zalogi kaksno staro Amigo? Mam mal nostalgije :D

--Switch-- ::

Dosti jih je blo:blues brothers, red alert(pomoje sem bil edini ki je na 386 imel cd-rom), axe, bomberman, fifa(nevem katera),bball...

popp76 ::

hja!jst sm špilu(če kdo pozna)LAMBORGHINI!
IN TO PRED 5imi leti!


Bil je na eni disketi!:D:D:D:D:D

PaJo ::

Hehe... seveda poznam ta spil, ali pa kaksen TD1, pa TD2... hehe.. kje je ze to vse.. na Hercules grafiki smo spilali ker se ni bilo bolsega:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

IceIceBaby ::

Najbolš so ble avanture od Sierre pa od Lucasarts. Larry1,2,3,5,6, pa vsi questi pa indiana jonesi.
Najbol os vseh pa seka Betryal at Krondor.

Če koga zanima mam js vse te spile na enem cdju. Sam nimam cdrja...tko da mailite mi, če kdo hoče cd, pa se bomo zmenl nekak.

btw...sm js tut mel cdrom na 386ki/33. Pa 1mb rama pa 40 hdd.

singular ::

doom2 je bil najboljsi>:D

Elemen_T ::

AndrejX: Xenon 2...kateremu bi res lahko rekel megablast...saj špil seka.
Skaara: Doom2 je preveč "nov"...staremu šilu se reče letnik 87:D

andrej ::

spomnim se, da sem spilal nek nogomet, ko so bli igralci zlo majhni - mislim, da je to bil sensible soccer... se spomni kdo?

VASkO ::

kaj pa fury of the furies?

aja, ti vsi spili so zdaj abandonware, tako, da bojazni pred BSA ni, poglejte pa na trojansoft, jih se zdaj dol jemlem.

Aja, Dyna Blaster pa je najbolja (vec igralcev)!!!:D:D

kuntek ::

Monkey Island in Prince of Persia.

ginekolog ::

ahh... najbolji je bil BruceLee na starem Spectrumu-Mavrici :D

Jani

dizel ::

Hmm... v tistih časih sem pa jst na 40 MHz v glavnem pustolovščine špilu, od Sierre. Lost secret of the Rainforest, The search for Cetus, Day of the Tantacle, pa legendo med od-strani-glej-pustolovsko-arkadnimi špili 'Another World'. To so bli res špili, na eni disketi!!, res doooolgi, originalni, uživantski, super zgodba, z dušo,....ne pa ta skropucala skomercializirana v silnih mega(giga)bajtih zapakirana-pa vse skupi nič, na današnjih policah trgovin!;(
Ah ja...res sem vesel, da takole mal spomine obujamo in res prave legende spet na dan vlečemo.:))

LuiIII ::

Uf, Stunts so bili pa res dobri: lastne proge, lastni brat ti krade rekorde prog,.. Pa Sokoban, da sploh ne omenjam edine še sedaj najboljše vesoljske popotovščine: Elite. Civilizacija pa mi je ukradla celo kako leto študija! Saj so še danes špili, ki imajo potencial postati legende, samo se vse preveč gleda na grafiko, pa animacjie. Te so pa tako ali tako iz leta v leto boljše. Premalo pa pazijo na igralnost.

Lui

Enzo77 ::

Dobri stari Wolfenstein.

whatson ::

Golden Axe mi je bila najbolša8-)

MArko ::

California games 1 pa 2
Ski or die pa Skate or die
Cannon fodder je bil phun

Belac ::

wolfenstain ga je sekal!!ski games:D

kuntek ::

Pozabil sem na North&South na Amigi500.
Wolfstein 3D pa je res bil zakon.:D

noogy2noogy ::

Pa kje hodite?!
Nekdo je omenil, če ima kdo to na CD-ju? Ponujam izmenjavo starih iger že lep čas pa ni odziva...zgleda je bil napačen naslov teme...:D:D

Imam cca. 200 starih in malo manj starih špilov na CD-ju (civilization, wolf3d, cannon fooder, xwing, panzer general, fifa, the incredible machine, lemmings,....) Javite se kaj na e-mail :D
lp noogy

drnovshek ::

Če začnem naštevat: Stunts, Prehistoric, The Pottergeist, Highway Hunter, Bomberman, Rats, Civilisation, Slicks n' slide, Race mania,.....do jutr bi jih loh naštevu...aja pa ne pozabte na - Life and death:|:|

ABX ::

Pacman v igralnici.
Potem so sledile neumnosti na C64 in Spetcrum ZX.
XT (ne vem kolko Hz) Falcon 1, Test drive 1,...
286
.
.
.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Pa še Amiga 500 je padla vmes (in to z dvemi FDD tako da sem hitreje presnemaval diskete)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Opkow ::

Ce se omejim na PC (prva masina je bla 386/40 4 MB rama, 250 MB diska (WOW :) ))...

Full omenjate Wolfestein, Dune, Doom, Historik, Civilization, MK(z vsemi verzijami zraven)... Ja res je tud men so bli zakon in so mi se VEDNO...

Pa bm mal omenu se druge ... Kent 1-4 (ne spomnem se vec kolk jih je ze blo), Dave2 (enka se mi je zdela bol blesava), Another world, Jungle Jane, Vikings, Lotus, Wacky wells, 3D tetris... za druge spile z bol eksoticnimi imeni se pa zal ne spomnem vec.

Prou pogresam te cajte ... Mi je full zal, da sm 95 posta teh spilov zbrisu. Takrat smo meli pac bol boge diske (zdele se jst za unih 250 MB diska poserjem po njih)

XCT ::

Kaj pa SimCity 2000
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

MRtwister ::

meni hmm naj pomislim
blues brothers 2 so bli ql, kot tudi titus the fox
zakon igra je bila fury of the furies pa monkey islandi.
Pa, da ne pozabimo C&Cja-ni ravno 40mhz ma no...
Pa Z je ql, in se seveda doom 1 in 2

luni ::

kaj pa Commando na C64? to je pa najbolj igrabilna igra vseh casov :)

aja, Nigger, itak da je C64 bil mega boljsi od spectruma >:D
Artificial Intelligentia

zetko ::

Winter games zakon!

Pa ski or die!

Pa tut se spomnm da sm meu na c128d came trophy pa en smučanje8-)

zec ::

Civilization rules!!!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oldies goldies (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6410867 (1269) blabling2
»

Stare igre, ki ste jih igrali (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7821080 (17433) BorutO
»

Nova anketa: igranje starih iger (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
5210113 (8597) R33D3M33R
»

Stare Igre - katera je tista ki vam pospeši nostalgično srce (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15112706 (9980) SavoKovac
»

Katero legendo ste največ preigrali?

Oddelek: Igre
441861 (1381) Kaboom

Več podobnih tem