» »

Petrol ultimax

Petrol ultimax

;-) ::

Zakaj pa ni konkurence pri gorivu? Da bi omv naprimer imel 2 centa cenej?

TESKAn ::

Zakaj pa ni konkurence pri gorivu? Da bi omv naprimer imel 2 centa cenej?

Ker niso neumni. Imajo lepo s Petrolom enako ceno in maksimalen dobiček, ti se pa je**.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

;-) ::

Če bi mel OMV naprimer cent ali 2 cenej je to že veliko in bi šlo večina tja.

BigWhale ::

Zakaj pa ni konkurence pri gorivu? Da bi omv naprimer imel 2 centa cenej?

Ker niso neumni. Imajo lepo s Petrolom enako ceno in maksimalen dobiček, ti se pa je**.


Khm. Cen ne oblikujeta petrol in omv ampak kar nekdo drug. ;)

TESKAn ::

Kolikor mi je znano, "nekdo drug" oblikuje maksimalno ceno. Nihče jim pa ne drži pištole na glavi, da ne sme prodajat ceneje - navsezadnje, nimamo ene par pump (v BTCju je ena, če se ne motim), ki dejansko ima gorivo par centov cenejše?

Se pač oba, Petrol in OMV zavedata, da brž ko eden spusti ceno, mu bo (hočeš, nočeš) sledil drug in tako se lahko "zafrkavata" v nedogled, na koncu pa imata oba manj, kot če z izgovorom na državo oba data enako, maksimalno možno ceno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

atubbuta ::

Zakaj je pa potem lahko potem 24h izjema?
:)

Utk ::

Ker BigWhale nima pojma.

;-) ::

Zakaj pa ni konkurence pri gorivu? Da bi omv naprimer imel 2 centa cenej?

Ker niso neumni. Imajo lepo s Petrolom enako ceno in maksimalen dobiček, ti se pa je**.


Khm. Cen ne oblikujeta petrol in omv ampak kar nekdo drug. ;)


Kera višja sila je to ?

CaqKa ::


Vsi so mi pravli da twingo ne pije niti 6 kajšele 7 litrov, seveda ne 2 dni sm ga mel na probi pa sem dokazal da pride do 8-9l komot, brez pretiravanja in tiščanja v brezveze, da bi pa se z njim normalno premikal pa bi rabo več.



http://www.poraba.com/average_car.php?m...
http://www.poraba.com/usage_view.php?ca...

Glede na tole bi rekel da je s temle twingotom nekaj zelo narobe ali pa voziš zelo divje, v vsaki prestavi "do konca", formula f1 style.
Daš lahko kako informacijo o letniku, motorju(prostornina, moč), kaka predelava (gume, izpuh, "športni zračni filer") tega twingota ? Si vozil prazen avto po ravnini ali po klancih ?

moja astra 1,4 bencin ima najvišjo porabo... pa ne morem rečt da neki ful hitro vozim. se resda samo po mestu vozim.. samo vseeno mi ni jasno kak lahko imam tako razliko do prvega s tako astro... imam 96 letnik ta najblijžji ki ga najdem je 97 pa še tisti ima manjšo porabo...večinoma več kot 2 litra razlike na 100km. kam naj dam avto magično popravit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

;-) ::

http://www.avto-magazin.si/avtomobilski...
sicer je tale avtomatik (a je isti letnik); test je bil narejen pozimi (NAŠE MERITVE T = -1°C) ko je poraba višja , povprečna poraba je bila 10.7

Jaz bi rekel da kolega NE laže s porabo 9.


Hvala za link do testa, itak pa imajo take trditve o 15 litrih samo tisti ki pač še niso vozli takega avta.

Glede na tole bi rekel da je s temle twingotom nekaj zelo narobe ali pa voziš zelo divje, v vsaki prestavi "do konca", formula f1 style.
Daš lahko kako informacijo o letniku, motorju(prostornina, moč), kaka predelava (gume, izpuh, "športni zračni filer") tega twingota ? Si vozil prazen avto po ravnini ali po klancih ?


1149 ccm, 43 kW / 59 KM, 100.000 prevoženih
Barva rumena, avtoradio pioneer, kaj še?

Vozil sem ga povsod, od vasi do mesta, po avtocesti (po avtocesti morem rečt da moraš bit HEROJ če greš z takim avtom gor) ker komaj dosežeš 130km\h kaj več pa so samo pobožne želje. 140 je pa itak top speed. Gume je res da ima malce širše nisem siguren ampak mislim da ima 195 15col in športno podvozje, druga pa nič predelanega in redno servisiran. Malce dinamična vožnja pa je bla poraba krepko preko 8.


@CaqKa
Zdaj sem gledal porabo za astre 1.4 piše kolk 4.6l, ajd lahko rečemo 5litrov zarad mene. Samo kdo ma tako astro ve da nemore prit z porabo 5litrov skozi, ker imamo doma astro 1.6 (8v ne 16!) in pije od 8 litrov naprej. Prevoženih ima 85.000km

Moje porabe:
Mondeo 1.6 16V 100KM -10l+
Astra 1.6 75KM -8l+
BMW 318 140KM -8l+
Twingo 60KM -7.5l+
Mondeo 1.8 120KM 9l+
Ford Excursion 6.8 311KM 16l

In se lahko trudiš kolk hočeš pa če zbiješ za kak liter, eni pa pretiravajo pa na poraba.com sami sebi lažejo ko pišejo večje kilometrine da majo daljši e-penis pokazat na forumih od različnih znamk in klubov. Lahko nakladate kolko hočete o porabi do 5.5 litrov samo nič od tega ni res če se normalno pelješ. Če pije avto od 6 litrov naprej realno (ne da tekmujemo kdo ma manj) si pa lahko srečen da si ga dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Utk ::

Čuj, če ti ne znaš vozit, ne označuj drugih za lažnjivce.
Astra 1,6, 16V sigurno porabi dosti manj kot 8V. Če je twinport pa sploh. To so kar dobre in še danes sodobne mašince. Dobro, 1,4 da jo spraviš pod 5 litrov je možno, ampak moraš zelo pazit kako voziš. Če si s twingičem pokuril 9 litrov ali kolko že, pa pomeni, da ne znaš vozit. Sigurno, da se ga da spravit tudi čez 10 litrov, ampak ne, če znaš vozit.

;-) ::

Astra 1,6, 16V sigurno porabi dosti manj kot 8V


16V motor pije vedno več kot 8V.

Sploh 1.6 16V motorji majo vsi velko porabo. Počasi boš reko da spraviš 1.6 16v na 5 litrov, niti na 6l ga ne pa se lahko cel dan vozmo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Utk ::

No, zdej pa vidim, da res nimaš pojma, zato brez veze naprej razpravljat.

;-) ::

Ti nimaš pojma. Dokaži da 16 ventilci pijejo manj! Nemoreš, ker če se hočeš normalno pelat ga moreš met v obratih ker so "visokoturažne" mašine to.

http://www.avtoin.com/novica/916/Opel-a... astra 1.6 16v test -7.5l poraba pa moreš vedet da avte testirajo nove zdaj pa so stari že 10 let in pijejo kak liter več.

citat iz testa:
Tudi 1.6 litrski motor, ki na papirju s svojimi 75 kW ne obljublja visokih zmogljivost, daje v praksi dovolj. Res, da ga je potrebno nekoliko priganjati…tudi tja do 6500 vrtljajev, kjer elektronika prekine nadaljnje mučenje.


to sem že povedal 10x da so ti motorji za visoke ture če se hočeš normalno premikat.
Renault mégane coupe 1,6 16V
Tokratni 1,6-litrski bencinski motor s 110 konjskimi močmi ne poudarja športnega karakterja avtomobila. Moči je za spodobno vožnjo sicer dovolj, za živahna prehitevanja in pospeševanja pa si bo treba omisliti več moči. Pomanjkanje navora v spodnjem območju vrtljajev je glede na relativno majhno prostornino in odsotnost pomoči v obliki kakšnega turbinskega polnilnika pričakovano, je pa posledično za hitrejša pospeševanja motor potrebno vrteti v visoke vrtljaje, ki pa jih ta agregat ne mara preveč. Tak motor je bolj za voznike, ki kupeja vzamejo zaradi izgleda in ne zaradi kupejevskih voznih lastnosti. Poraba goriva je z 9,6 litra previsoka.

Vir:klikni me nežno

Linki še malo:
-še o bravu 1.6 16v
-Testno povprečje z 8,6 litra na 100 kilometrov je vseeno previsoko.

Evo od novih 16 ventilcev pa do starih vsi pijejo ogromno, vse je treba priganjat v visoke obrate. Pika, crniE kupi si avto in si zaželi porabo 5l.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Utk ::

Ja, če hočeš res It, potem rabiš obrate. Fora je pa v tem, da z 8 ventilsko mašino tolk sploh ne moreš it. Poglej si novega golfa 1,6 z 8V mašino, kombinirana poraba 7.1, pa ima 102 konja, ali pa astro 1,6, ki ima boljše zmogljivosti in kombinirano porabo 6.6. Kolega ima tisto vw 1,6 mašino, nikamur ne gre in dosti pokuri. Drug kolega ima takšno astro. Bolj vleče in manj pokuri. Jaz sem imel renoja, 8V in 16V varianto iste mašine, poraba približno enaka, 16V vleče neprimerno bolj. In s tem je tudi nižja poraba, če se voziš enako hitro kot z 8V. Samo to je težko :)
Lahko si pa pogledaš kakšno bmw mašino in primerjaš z njo, če upaš.

;-) ::

Imamo doma stro 1.6 8v, mondeota 1.6 16v, bmw 318

skratka mašine ki si jih omenjal. Stil vožje je pri vseh zelo različen, pri astri moreš hitro prestavljat (kratko), mondeo mi je bolj všečen ker od 3000 obratov naprej dobro vleče, daljša prestavna razmerja, v klanec lahko vozim v visoki prestavi medtem ko z astro ne morem. bmw pa je od 2500 naprej razred zase, končna pa ni nekam visoka (205-210).

največ pa pokuri itak 16 ventilc pa voziš kak hočeš, ga je vozo oče, mama, dedek vsem je spil več ko js:) In tud ko po drugih forumih berem je to problem pri teh motorjih.

Utk ::

Ja in zakaj pokuri največ mondeo? Ker je pretežak za tisto mašinco. Dej malo pameti uporabljaj.
Bmw ni 16V? Ja pri teh avtih, je res neverjetno, da astra najmanj porabi. Če bi imel zraven še petko 1,2 8V, potem bi pa petka najmanj porabla. Dokaz, da je 1,2 8V boljša mašina od bmw-jeve in fordove skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

bluefish ::

Renault mégane coupe 1,6 16V
Tokratni 1,6-litrski bencinski motor s 110 konjskimi močmi ne poudarja športnega karakterja avtomobila. Moči je za spodobno vožnjo sicer dovolj, za živahna prehitevanja in pospeševanja pa si bo treba omisliti več moči. Pomanjkanje navora v spodnjem območju vrtljajev je glede na relativno majhno prostornino in odsotnost pomoči v obliki kakšnega turbinskega polnilnika pričakovano, je pa posledično za hitrejša pospeševanja motor potrebno vrteti v visoke vrtljaje, ki pa jih ta agregat ne mara preveč. Tak motor je bolj za voznike, ki kupeja vzamejo zaradi izgleda in ne zaradi kupejevskih voznih lastnosti. Poraba goriva je z 9,6 litra previsoka.
Imamo "navadnega" megana, letnik '99 s podobnim motorjem in omenjeno niti slučajno ne drži ter ni potrebno teranje v nerazumno visoke obrate. Da seveda ne govorimo o porabi goriva.

;-) ::

Nebi upal trdit da je med astro in mondeom veliko razlike v kilaži.

ahac ::

Zakaj je pa potem lahko potem 24h izjema?


Ker ima manjše stroške. Sicer pa 2 centa tud ni velika razlika.
Zakaj pa MOL, Agip, Logo, itd... nimajo nižjih cen? Zakaj je pa Shell prodal svoje črpalke?
Vsi so kar dost nizko z cenami in grejo težko dost nižje.

Sej... dokler ne bodo črpalke imele več svobode pri postavljanju cen, se resna konkurenca itak ne more razvit. To pa pomen, da je manj črpalk, manj zaposljenih, itd...
Država bi morala spodbujat konkurenco je pa jo omejevat.

V ZDA imaš na 1 ulci po 5 črpalk pa so razlike po 20 centv na galono (okrog 5 centov na liter). Pa to so vse črpalke z trgovino in zaposljenimi... ne avtomatske.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Utk ::

Takega megana, 1,6 16V sem imel "na testu" en mesec. Po avtocesti sem se vozil 130-150, nekaj po mestu, še najmanj po navadnih cestah, poraba je bila pod 7. Stara 1,6 mašina, s 90 konji al kolk že je imela, bi imela porabo najmanj 9, pri taki vožnji. S tem da v marsikater klanec 16V mašini enostavno ne bi mogla sledit.
Drugač pa ne vem zakaj nas silijo z 16V mašinami. Dražje so, več porabijo in manj potegnejo, pravite nekateri. Kupujmo 8 ventilske volkswagne! :D

connel ::

Če proizvajalec avtomobilov (Mercedes) meni, da bencin ni dovolj dober pri nas in zato ne ponujajo oz. prodajajo vseh motorjev, neki že mora biti na tem, ali pač?

T-Majo ::

Danes sem glih nalil ta famozni petrolov 95.

Renault Megane Coupe 1.6. 16V l.1999 200 000 prevoženih, brez klime AC 6.9, z klimo mešana 7.6


16V naj bi manj pil glede na to, da da več moči od sebe zaradi večjega št. sesalnih in izšušnih vintilov.

Jernej L ::

Navadno porabo imam 6.4 petrol 95, 6.3 omv

Zdaj imam prvi tank ultimaxa, ko pridem do drugega bom povedal kaj si mislim, ampak zaenkrat ne kaže nič kaj manjše porabe.

CaqKa ::

Danes sem glih nalil ta famozni petrolov 95.

Renault Megane Coupe 1.6. 16V l.1999 200 000 prevoženih, brez klime AC 6.9, z klimo mešana 7.6


16V naj bi manj pil glede na to, da da več moči od sebe zaradi večjega št. sesalnih in izšušnih vintilov.

ko natankaš morš porabit, šele nato lahko govoriš o porabi pri tem gorivu.
to je jeba na poraba.com ,ker če hočeš da prav računa morš vedno polno tankat pa na isti tankšteli...

DOOM_er ::

uf še kr conspiracy theory kk Petrol meša vodo med bencin, bravo res :|

Navadno porabo imam 6.4 petrol 95, 6.3 omv


valda si vozil po točno isti poti cel cajt, isto si pospešil vsakokrat ko si prehiteval nekoga. Pa najbrž si relacijo prevozil ene 50x ? :| Cekar
Robots will steal your job. But that's OK

Zheegec ::

uf še kr conspiracy theory kk Petrol meša vodo med bencin, bravo res :|

Tega ni noben rekel. Imajo pa dosti starih tankov in tovornjakov, pa tudi če pripeljejo nafto/bencin iz skladišč naftnih rezerv je lahko kaj vode notri. In pri nas je to stalni problem. Je pa pač en majhen Petrol...

Drugače pa tista poraba, ki vam jo prikaže računalnik je ponavadi računana in ne izmerjena - pri meni kaže sicer dosti točno (kaže 6,7l, realno je pa okoli 6,5 - pa še seveda kakšnih 5% napake pri obeh številkah), tako da se na to ne kaj preveč zanašati.

Se mi zdi pa res noro, da bi Twingo imel takšno porabo pri svoji mali teži. Mogoče na AC, ko se res trudi doseči tistih 130Km/h. Mater, jaz imam pri 1,5 tone porabo 7l pri 150Km/h, sedaj bo pa imel Twingič več :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

Samo ti maš vrjetno pol več konjev.

Navadno porabo imam 6.4 petrol 95, 6.3 omv

Z omv-jevim stisni v en ovinek pa bo ista:)

Danes sem se ravno igral. Hotel sem spravit porabo na 7l. Šlo pa je tako ob 22:00 sem štartal iz Slov.Bistrice proti Tepanju (avtocesta) potem iz tepanja proti MB in zavil za ptuj. Iz ptuja proti halozam nato sem obrnil ker je kazalo da bo zmanjkalo bencina in na ptuj tankat ter nazaj v slov.bistrico po magistrali oz. navadni cesti karkoli se že reče. Konstantna vožna skoz od 70km\h večina naselje avtocesta 90km\h in večino časa peta prestava. Poraba je malo večja kot 7litrov z tem da na prste ene roke preštejem speljevanja in semaforje, ko sem šel nazaj so bli izklopljeni.

Ampak taka vožnja ni za podnevi in vsak dan, če bi malce agresivnejše speljeval bi prišel na liter več, če pa bi šel po avtocesti nad 90 pa bi lahko prištev še 2 litra. Pač rekel sem si pa da vidmo kak se vozijo slo-techevci in če v vožnji uživajo. Bolj idealnih pogojev pa nebi mogel naredit, edino da še nalijem super 100 in se spredaj vozi en kombi in sem v zavetrju. (ko si v zavetrju spet pade poraba drastično).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

BigWhale ::

Kaj pa se zgodi, ce se zmesata voda in bencin? A se ne posede voda na dno tanka? Al se v tankih vsebina skoz mesa?

motorc ::

uf še kr conspiracy theory kk Petrol meša vodo med bencin, bravo res :|

Tega ni noben rekel. Imajo pa dosti starih tankov in tovornjakov, pa tudi če pripeljejo nafto/bencin iz skladišč naftnih rezerv je lahko kaj vode notri. In pri nas je to stalni problem. Je pa pač en majhen Petrol...


Velikost Petrola nima nobene veze s čiščenjem cistern. Čiščenje cistern na VSEH črpalkah Petrol (tudi tistih, ki so "privat") je vnaprej določeno (glede na veljavne normative) in zabeleženo.

DOOM_er ::

in kolko jst vem ( pol mojih kolegov je na Petrolu ) imaš na prodajnem zaslonu točne vsebnosti vode vlage itd. Obstajajo normirane vrednosti, ki so popolnoma enake na vseh petrolih ter OMWjih in se ne smejo preseči.
Robots will steal your job. But that's OK

TESKAn ::

Si že več kot leto pišem porabo v tabelo, zraven še pumpo. Sem nalašč nekaj časa vozil na Petrol, nekaj na OMV. In iz spremembe porabe ne vidiš _nobene_ povezave med pumpo in porabo. Gre malo gor, malo dol, je pa poraba odvisna od hitrosti na AC precej bolj, kot od pumpe - teden, ko vozim umirjeno, ima dosti manjšo porabo od tedna, ko malo pritisnem.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

DOOM_er ::

+ da ne govorimo da je marsikaj odvisno od vremenskih razmer.
Robots will steal your job. But that's OK

Steinkauz ::

Za porabo gledat je tole mal bolš:
http://www.spritmonitor.de/en/
Daš model avta pa konje, pa boš hitr vidu al maš večjo al manjšo od povprečja.

;-) ::

Danes sem prvič probal super 100 od OMV, dodal malo 2taktola in po 5km ko sem se vozil se je že slišal (oz. se ni več slišal) učinek. Motorja sploh ne čujem več razn izpuha:D

Nikol več ne tankam druga.

energetik ::

V 4-taktnega bencinarja tankaš mešanico? :|

;-) ::

Ja v temi o acetonu so tak rekli, pa sem probal, samo da sem namesto super 95 dal super 100 pa 1 promil 2taktola. Zaj nevem če je avto tih zarad super 100 al dvotaktola, samo je pa zelo opazna razlika.

energetik ::

Tih je zaradi placebo efekta...

;-) ::

?? povej tak da bi še moja mama razumela prosim

Matev ::

placebo je namišljeni učinek

če nekaj pričakuješ in si želiš - potem to tudi slišiš in občutiš

Dr_M ::

Tih je zaradi placebo efekta...


Ja, clovek za tisti cas kar gluh rata.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

BigWhale ::

Tih je zaradi placebo efekta...


Ja, clovek za tisti cas kar gluh rata.


Se huje je. Clovek zaradi placebo efekta lahko tudi vidi stvari, ki jih dejansko ni.

Double blind test bi pokazal dejansko stanje.

Dr_M ::

Se huje je. Clovek zaradi placebo efekta lahko tudi vidi stvari, ki jih dejansko ni.


Ja, ce je tisti placebo lsd ali kaj podobnega >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

;-) ::

Ja lol:D

ahac ::

Ne lol:O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Vikking ::

A niso celo naredil testa, kjer so samo z ojačanjem zvoka izpuha, ljudje mislili da avto pospeši veliko veliko hitreje.

M-XXXX ::

Za porabo gledat je tole mal bolš:
http://www.spritmonitor.de/en/
Daš model avta pa konje, pa boš hitr vidu al maš večjo al manjšo od povprečja.

Daj no, tukaj vsi avtomobile po jajcih vozijo ali kaj? Kje hudiča je potem kakršna koli zabava v vožnji, če te po levi prehiteva želva, po desni pa korito za rože?:D

;-) ::

A niso celo naredil testa, kjer so samo z ojačanjem zvoka izpuha, ljudje mislili da avto pospeši veliko veliko hitreje.


Ja to eni mislijo, samo itak dad vem kak mi normalno motor ruži kak pa zdaj če ga vsak dan neka "šraufam". V prostem teku je veliko tišji z več oktanskim bencinom to je dejstvo. Med vožnjo pa nemorem rečt, ker ga preglasi filter, izpuh in vse ostalo, tako da nebi upal trdit.

Dr_M ::

Daj no, tukaj vsi avtomobile po jajcih vozijo ali kaj? Kje hudiča je potem kakršna koli zabava v vožnji, če te po levi prehiteva želva, po desni pa korito za rože?:D


Dizel, dizel, dizel.
Dizel ni zabaven za vozit. Mel prej 2 bencinarja, skupaj cca 80.000km, cela zurka, zdej imam dizla ze 30.000km in ni zabaven. Vozim kot po jajcih ja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

No jaz se kar lepo "zabavam" z diezlom, kar se tudi pozna z kašnim litrom večje porabe, sam je pa vredno! Vsaj jaz se ne vozim izključno z namenom, da pridem od točke A do točke B, vendar pri tem čisto uživam...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje tankati benz? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16336413 (31536) Pithlit
»

Ali je v Avstriji boljši (kvalitetnejši) bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9424655 (22091) krneki0001
»

test bencina (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
25946843 (39816) edge540
»

Kvaliteta bencina/dizla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10229097 (26961) kixs
»

Petrol prodaja vodeni bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8420607 (18072) gzibret

Več podobnih tem