» »

Suse 8.0 en problem

Suse 8.0 en problem

teac ::

Zdaj sem inštaliral Suse 8.0 in do zdaj je vse šlo gladko. Spet pa se je ustavlo pri modemu. Mam kabelski modem preko mrežne kartice.
V Control Centru mi zazna mrežno (Realtek Semiconductor Co., Ltd RTL-8139 (pod eth0). Nastavim IP, Netmask, Gateway in internet še vedno ne dela (vedno napiše Unknown Host www.slo-tech.com npr). Zdaj edino ne vem, kam naj vpišem DNS-a??!!
Kaj je treba še zraven nastavit, da bo mi to delalo, ker sam sem še linux rookie!:\

whatson ::

Probaj pingat kak IP.

ping 212.93.228.73

naprimer...

DNSje pa vpišeš v /etc/resolv.conf


nameserver 193.189.160.11
nameserver 193.189.160.12


(siol)

Kar se pa samih kabelskih modemov tiče pa nevem, ker nimam izkušenj s tega področja.

LP
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

teac ::

Ne morem pingat nič. /etc/resolv.conf pa ne najdem (sem dal tudi search pa ni našel). :(

whatson ::

Če ne moreš pingat nisi online... :O

Datoteko resolv.conf kreiraj sam.

Napiši podrobnosti kaj imaš za cable modema, ter ostale specifikacije.

Za vsak slučaj pa še napiši ifconfig in skopiraj output v post, da vidimo če maš sploh mrežno dvignjeno.

:)
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

zzzz ::

Jaz pa mam drugi problem:
  • kako naj inštaliram DivX codec? V readme piše, da samo zaženem isntall.sh. Kam pa ga morem prej skopirat? Na drugi strani pa sem prebral, da morem zagnat sv install.sh ?????

  • drugi pa je ta, da celo kot root mi piše, da nimam dovoljenja za odpiranje določene datoteke (npr. /etc/lilo.conf )
  • :\

    footprint ::

    Verjetn morš napisat "make install" kot je kasično za instalacije v linuxu kadar imaš binary.

    footprint ::

    Glede Interneta:

    Praviš da ne moreš pingat? Kater naslov si pingal??? Poskusi pingat router, kabelski modem (napravo kamor si priključen). Če od tam dobiš odgovor " Replay...", potem Ethernet dela in je potrebno nastaviti samo še nastavitve za dostop do neta (Pazi da vpišeš IP naslov, ki ti je dodeljen). Če V SuSE 8 uporabljaš KDE potem imaš grafično orodje za nastavljanje mrežnih nastavitev vključno z DNS-i. Pomembno je da vpišeš DNS in gateway svojega providerja za Internet drugač ne bo delal!

    LP Dejan

    InnerSelf ::

    hi, js sm mel isti problem..sam zdej pa vse normalno dela
    mam pa v SuSE 8 nastiman tkole :pod control center > network card configuration:
    pol mas pa tm detailed settings: Host name and name server [pod name server list
    mors vpisat DNS stevilki]
    ostalo si pa zi napisal notr ne. mogl bi ti delat
    ajd
    Under a grey pale sky we shall ARISE !!!


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    T-2 in Linux

    Oddelek: Omrežja in internet
    143505 (2715) roscha
    »

    Gentoo in download KDE

    Oddelek: Operacijski sistemi
    201360 (1101) mauzer
    »

    debian

    Oddelek: Operacijski sistemi
    11884 (789) Bakunin
    »

    adsl+debian

    Oddelek: Omrežja in internet
    391447 (1059) Gandalfar
    »

    RH 7.2 dialup + StarOffice5.2 vprasanja

    Oddelek: Operacijski sistemi
    191067 (919) |Luka|

    Več podobnih tem