» »

Audio ripper

Audio ripper

megamix ::

Audio ripper

Ali ima kdo ripper za konvertiranje CDjev dirketno v MP3 full version?

MitjaM. ::

Audio Catalyst 2.1 ce hoces ti ga posljem dolg je 2.1 mb

pramarko ::

Hahaha... kak mas malega!!!:P:P:P :PDisk namrec.
Kolikor jaz vem mi to omogoca tudi AudioGrabber (mam 1.4 Full v.)

kockish ::

1. AudioCatalyst je Audiograbber s Xing encoderjem
2. To temo obdelujemo vsaj 1x na mesec. Jao.
3. Niste se se naucili da je Xing (in z njim audiocatalyst) smet.
4. Najboljsa je kombinacija EAC (www.exactaudiocopy.de) + LAME encoder (http://www.chat.ru/~dkutsanov/)
5. Ce ne verjamete, si poglejte http://www.r3mix.net/ in si malo rasvetlite obzorje.
6. Je slucajno se kdo, ki encodira s 128kbps? :8)

noogy2noogy ::

Priporočam AltoMP3Maker, ki ima med drugim tudi LAME encoder. Ripaš lahko v .wav ali .mp3 ali celo oboje hkrati(!), pri tem izbiraš-reguliraš kHz in kbps... 8-O

Res toplo priporočam. Najdeš ga na netu, prav tako crack.

Pa veliko dobre muzike! :D
lp noogy

JLP ::

Kar je lordkocka rekel
EAC (ripanje) + LAME (kodiranje) (+ RazorLame (frontend za LAME))
Live long and prosper!

Matek ::

Jezt pa priporočam CDex. Je freeware in tud uporablja lame za kodiranje, pa še dost hitro rippa.

klik



Vsake oči majo svojega malarja:D

JLP ::

Ponavad je tko, da un k hitrej ripa, da ma slabš kvaliteto.
Live long and prosper!

Matek ::

Ja sej tko hiter pa tud ne;). Po mojem mnenju je kar vredu quality, probej ga skint sej maš gor v mojem prejšnem postu link, sej je mal manjši od 1 MB, pol pa povej kaj misliš glede razmerja speed/quality.8-)

JLP ::

Sej jest CDex poznam. Mi je tud zlo uredu.
Sam še useen pa raj EAC uporablam.
Live long and prosper!

kockish ::

Hitrost?
EAC nastavis na burst mode oz. fast mode (to je v drugih programih jitter-correction) in mu nabavis GOGO encoder. To je najhitrejsa moznost, ki pa po kvaliteti dalec prekasa AudioCatalyst (oz. Xing).

Vprasanje je, ce se vam splaca imeti slab mp3 na racun tega, da je narejen kako minutko prej.

Stos je v tem, da razlike po vsej verjetnosti ne boste slisali ce imate racunalniske zvocnike. Pomislite pa na nekoga, ki recimo prek napsterja pobere vas mp3 in preklinja na vas, ker se na njegovem ozvocenju mp3 slisi zanic. Morda boste tudi vi kdaj kupili boljse ozvocenje. In takrat vam bo zal.

Se enkrat vam pravim, poglejte si r3mix.net in si rasvetlite obzorja.

kockish ::

Aja, sem pozabil povedati, da je opcija z GOGOtom najhitrejsa mozna. Hitreje mp3 ni mogoce narediti. 8-O

kljukec ::

Jst ti priporočam MusicMatch Jukebox.
Najhitreje ti pretvori v MP3.
Pa tut komade ti ni treba vpisati ročno če si priklopljen na internet (razen SLO glasbe); pa še tisto je včasih gor npr. Adi Smolar
Ti sam daš CD noter, ti sam izpiše komade, ti sam označiš komade, pa ti ji skompresira v MP3.
Sam ena malenkost je, če maš možnost bit tisti čas prilklopljen na net, drugač pa moreč komade ročno vpisati!!!
Pa sej moreš pri ostalih programih tut vpisat komade ročno, tk da...
Je pa po mojih izkušnjah najhitrejši!
8-O

noogy2noogy ::

Ja saj, vsake oči imajo svojga malarja oz. vsaka ušesa svoj ripper...:D

Odločitev je vedno odvisna od okusa... NIKOLI ni SAMO EDEN dober, najboljši pa je za vsakega posameznika tisti, ki ga sam uporablja. In nehajte že dajat nasvete v stilu ...nimate pojma, poglejte si malo tam pa tam......kupite si pravo feršterkerijo..... ipd.:O
lp noogy

kljukec ::

Točno tk!
Vsak ima svoje mnenje, vsake oči svojega malerja, sam tip nas je vprašal za mnenje in vsak je dal svoje mnenje, tk da se ne razburjat, ker vsak je povedal točno tk kot je mislil da je najboljši!

8-O

Matek ::

A vek kdo kako bi pobral naslove pesmi, ko mam mp-je že narjene. Pobere jih camo, ko je not cd, za mp3-je pa ne:|

kockish ::

noogy2noogy: pri veliko stvareh to res velja.

Vendar tu to ni res. To jasno kazejo testi. Probaj narediti frekvencni test s Xingom encodiranega mp3ja in ugotovil bos, da velik del frekvencnega obmocja Xing preprosto odreze. Zal...

Ce ne bi bilo EACa, bi bili za ripanje vsi programi isti shit - vsi ripajo (skoraj) enako. EAC pa vsak podatek prebere najmanj 2x in je tako edini, ki lahko naredi sigurne ripe.

Sicer pa, ali bodite pametni in poskusite oz. pregledate tisto stran ali pa bodite trdi in imejte svoj omiljeni ripper/encoder.
Ampak takih mp3jev ne raznasajte okoli (posebno tistih s Xingom encodiranih) ampak jih imejte zase.

x.sci ::

MadManMato: to je pa mal tezi ker mp3-ji nimajo oznak za artiste pa title kot jih majo cdji (npr. cdtext mislm pa da majo se ene druge) - na zalost

noogy2noogy ::

Saj to je to... odvisno od namena je zadeva različno uporabna. Za poslušanje preko compa na navadne zvočnike je hitro zadost, če pa delaš audio CD-je pa moraš biti malo izbirčen. 8-O

Upam, da ni hude krvi zaradi tega... jaz še vedno zagovarjam svoj programček s katerim sem si naredil že nekatero kompilacijo iz .mp3-jev in je zadeva zelo kvalitetna (ali pa sem naglušen :D ampak nisem - imam potrdilo).

lp
lp noogy

MRB0rYS ::

Najbolš za ripat je audiograbber 1,7 ker ripa z ramom, pol pa bitrejdaš tam nekje 196 al več k je bolš kvaliteta
b0rys

kockish ::

Sej sem reku, da ce rabis mp3je samo za poslusat na svojih poceni zvocnikih in nic drugega pol sploh ne bos slisal razlike...
Vendar... je res tako tezko zamenjati program in imeti obcutek da imate kvalitetne mp3je na katere ste lahko ponosni? Sploh pa ce delate iz mp3jev audio cdje ali mp3je raznasate okoli po internetu.

MRBORIS: pejt se malo izobrazit... na kratko: POJMA NIMAS. Pa brez zamere; resnica vcasih boli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za ripanje cd-jev?

Oddelek: Zvok in slika
293933 (3395) BaRtMaN
»

AudioCatalyst.

Oddelek: Programska oprema
191822 (1535) iration
»

Ker MP3 encoder priporočate

Oddelek: Zvok in slika
191410 (1125) VASkO
»

LAME odreze visje frekvence? HAH!

Oddelek: Zvok in slika
191716 (1425) TheJack
»

ker CD ripper?

Oddelek: Programska oprema
152241 (2066) kockish

Več podobnih tem