» »

W2K clean install help!

W2K clean install help!

mojsterpeter ::

Zivjo vsem skupaj! Im back, tokrat na WinME. Zakaj? Zato ker mi ni ratal instalirat W2K s pomocjo boot-diskete - mi javi da ni mogoce zagnati setup iz DOS-a. Sem ze probal instalirat w2k tut preko ME, pa nardi boot menu pa vsa sara od ME ostane na disku, kar mi sploh ni vsec!Torej, mi lahko kdo pove ce je mozno instalirat W2K na prazen disk in kako? Ce to ni mozno pa naj mi kdo pove kako preprecit da nardi boot-menu?Zanima me se glede NTFS file sistema - a lahko kakorkoli dostopas do diska z zagonskimi disketami, ce mas vse particije NTFS pa kej zjebes w2k (npr. z w2k zagonskimi disketami...)aja se to:trenutno mam dve FAT32 particiji, na C: imam winmeprosim za vase nasvete in predloge kako nardit CLEAN INSTALL W2K s tem da se hocem znebit WinME; zanima me postopek, kaj na katero particijo, ce in kdaj pretvoriti FAT32 v NTFS (pred ali po instalaciji)Hvala, Peter

sasox ::

za instalacijo rabis 4 zagonske diskete...........naredis jih tako, da poisces na CD-ju od win2k makeboot al neki tazga in pol tisto zazenes............sej ti naprej vse pise

lp,
Sašo

sasox ::

particije pa lahko nastelas se med samo instalacijo.........te sam vprasa ce zelis in na katero particijo namestit win2k ali jo zelis formatirat itd.

mojsterpeter ::

Hvala za odgovor, to je zdej kul!Se glede NTFS particij bi prosil ce kdo ve kaj vec: 1. a se jih splaca narest2. kdaj: pred/po inst3. a se da kako dostopat do NTFS particij z zagonskih disket

sasox ::

1. NTFS se vsekakor splaca narest
2. ko formatiras particijo oz. ko jo naredis :))
3. z navadno zagonsko od win 98/ME se je ne vidi

mojsterpeter ::

kaj pa z zagonsko/zagonskimi disketami od w2k?

OrlyTM ::

Se jih pa vidi z zagonsko od winME, drugač majo pa win2k sami po sebi en zlo dobr doslike safe mode, v katerem lahko rešiš precej veliko problemov.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

luni ::

emmm... zakaj pa ne das not zagonske diskete od win98, zbrises vse particije, potem pa zbutas sistem z win2k sistema in z njim naredis ntfs particije?
Artificial Intelligentia

mojsterpeter ::

sej ni problem v tem - samo instalacija w2k iz zagonske diskete w98 ne gre sploh - sicer pa sem zdaj naredil w2k setup diskete pa je vse kulzanimalo me je edino kaj se zgodi ce zjebes w2k na NTFS particiji - kako popravljas sistemhvala za odgovore

miranpozar ::

Win2000 CD je bootable! Se pravi, da ne rabiš zagonskih disket. Samo v BIOSu nastaviš, da je prva boot naprava CDROM, daš notri CDROM in se bo kar iz njega zagnalo!

Iz zagonske diskete Win98 lahko tudi inštaliraš Win2000... greš na CD (npr D:), nato greš v mapo I386 (CD I386) in tam sprožiš ukaz WINNT.EXE.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Putimir ::

NTFS particije se iz DOS-a lepo vidi (in piši) s pomočjo kewlskega proggya NTFSPRO (ntfsdos) od Wininternals, downloadaš lahko tukaj: ;)))

Milko ::

Vse partricije bos najbols skonfiguriru s Partition Magic 6. Drgac pa Win2000 se splaca dat v NTFS partricijo, le, ce noces videt fajlov iz WinXX....

mojsterpeter ::

sej w9x ne bom mel več spljoh.. pa tudi dos-a ne >:D oz. jih nimam več, ker sem že zrihtu vse skupaj, imam w2k pa cel disk ma NTFS particijemiranpozar: ja če bi vedu da se da z w98 bootdiskom instalirat bi mi vse skupaj vzel dost manj časa.. no zadeva je zdaj rešenabtw: damn(!) ampak pozabu sem kje vklopit DMA za cd-rome pa disk v w2k (in to vprašanje se je ponovilo še stotič..) :\Tokrat sem na lastni koži izkusil kako neverjetno je koristna ta rubrika foruma! Zato bi se rad zahvalil vsem ki ste pomagali!!!:)LP Peter

andrej ::

milko: ceprav je PM cool , je najbolje delat particije z orednjem, ki je vgrajeno v sistem. ce uporablas w2k je to setup od w2k, pri win9x je to fdisk, itd... tako je manj problemov
DMA vklopis na properties od kontrolerja, ne na sami enoti...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pokvarjeni Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
171304 (1000) hruske
»

inštalacija 2000??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523502 (2929) ToniT
»

Bootable Floppy? Kako?????????'

Oddelek: Pomoč in nasveti
121516 (1415) R@C@
»

NTFS +/-

Oddelek: Operacijski sistemi
171645 (1462) Loki
»

Znebiti se Win98

Oddelek: Operacijski sistemi
122100 (1938) OrlyTM

Več podobnih tem