» »

spet mreža...

spet mreža...

darh ::

Imam 80m dolg kabel.. zadeva je taka:

Situacija 1:
Na eni strani vklopim direktno v kišto in na drugi strani pa v switch... zadeva dela BP

situacija 2:
Na obeh straneh je switch - tako kot je tudi mišljeno... samo sedaj pa na eni strani lučka ki bi mogla goret utripa v dolgih intervalih..

kje je tukaj fora?
Excuses are useless! Results are priceless!

b ::

Naredil si t.i. "straight" kabel. Tega se uporablja za povezavo med postajo (PC, kaksen appliance,...) in hubom oz. swithcem.

Med dvemi switchi (ali dvemi PC-i) pa moras naredit t.i. "crossover" kabel, ki je na eni strani tak kot navaden (straight), na drugi pa imas zicke za pine 1,2 in 3,6 zamenjane med sabo.

Vec o tem pise v clanku, ki je bil objavljen pred kaksnim mesecem tukaj.

Imas 2 moznosti: popravis kabel na eni strani (nov konektor) ali pa pogledas, ce ima kateri od hubov "uplink" port oz. kaksno stikalo in kabel na eni strani das v ta port, na drugi pa v obicajnega.

lp,
Borut.

darh ::

jaja.. to vem... pač vtakneš na eni strani v uplink in bi moglo delat... al ne? Vem da sem naredu straight kabl.. namenoma... al je treba "po pravilih" crossover med ddvema switchema?
Excuses are useless! Results are priceless!

b ::

Ja med dvema switchema je treba crossover, "po pravilih". :-)

Ce pa mas uplink port, pol ga uporabis, in ne rabis met crossover kabla. Kot sem ze rekel, uplink port uporabis samo na eni strani.

Ce si vse prav naredil, potem je mozno, da imas na PC-u 10mbit kartico, zato ti dela, za 100mbit med switchi pa je prevec motenj ali kaj podobnega.
Tole zdej je blo zgolj ugibanje... ni najlazje debugirat stvari tako napol telepatsko. :-)

lp,
Borut.

darh ::

To je meni jasno da je težko takole telepatsko...well.. če se kartica skonekta 10 mbit... in se switch na moji strani skonekta 10mbit z njo... pol bi si vsaj switch med sabo lahko zmenila na 10mbit.... zanimivo, da je stvari do sedaj delala - na drugem, enako dolgem kablu (je bil en "lačen" pes umes...)... svašta....

torej.. če so motnje... in zdj?
Excuses are useless! Results are priceless!

b ::

Dunno, nobene ideje vec nimam kar takole. A imas navodila od switchev, da pogledas kaj pomeni to da lucka utripa?

lp,
Borut.

darh ::

ehm.. damn... ne najdem...
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
151782 (1598) Matek
»

ADSL - deljenje linije

Oddelek: Omrežja in internet
121229 (809) Gandalfar
»

ADSL in HUB

Oddelek: Pomoč in nasveti
201733 (1430) cmocko
»

Kaj vse rabim za en small LAN Party?

Oddelek: Pomoč in nasveti
393184 (2521) dex
»

ADSL za dva

Oddelek: Omrežja in internet
281872 (1408) Mercier

Več podobnih tem