» »

The Matrix

The Matrix

1
2
»

vostok_1 ::

V bistvu bi Neo moral bit latinoameričan, ker jih je več kot temnopoltih.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

D3m ::

Jebemu political correctness.
|HP EliteBook|R5 6650U|

filip007 ::

Jaz sem še takrat DVD kupil, bil je napol plastičen napol kartonasti ovitek škatla pa hrvaški podnapisi.:D

Žal ga nimam več, se nekomu posodil, pa nisem dobil nazaj značilno pa slovensko, to bo še vredno enkrat nekaj.

Verjetno planirajo novo trilogijo, samo kaj ko jo ni treba, ne moreš stvari napihovati v neskončnost.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

RegulusDraco ::

vostok_1 je izjavil:

V bistvu bi Neo moral bit latinoameričan, ker jih je več kot temnopoltih.


v bistvu bi moral Neo biti črnopolta lezbična feministka. Verjetno bi s tem pokrili vse moderne manjšine.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

D3m ::

Pozabil si še na vsaj 1/4 cigana v krvi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

RegulusDraco je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

V bistvu bi Neo moral bit latinoameričan, ker jih je več kot temnopoltih.


v bistvu bi moral Neo biti črnopolta lezbična feministka. Verjetno bi s tem pokrili vse moderne manjšine.


Najbolje, da bi bil transeksualna biseksualka ( zgoraj joške, spodaj tič) , kjer ji je mama črnka, oče mehikanec, je veganka, SJW-jevka in obožuje islam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

D3m ::

Fantje se mi zdi, da je sedaj malo dovolj.

Think of the children FFS.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sssaga ::

Če to ni rekord glede obudite teme... :))

vostok_1 ::

2002

Deeamn, res.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

PARTyZAN ::

Berserker je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Berserker: resno? "Futurističen stil" ni popularen? SciFi? Cyberpunk žanr?

A zato vsi nestrpno pričakujemo Cyberpunk 2077, Ghost in the Shell in podobne naslove?


Ne zgodnja 2000s so imela en tak poseben futurističen stil.

Ful se je poznalo v muziki, recimo rave, hardcore, techno.


Dej mal bolj konkretno povej kaj je zate "tak poseben futurističen stil", no. A so to zate žanri glasbe, ki si jih naštel, color grading? 8-O Film je uspel zaradi zgodbe, kreativne videografije in modnega stila. Nobena od teh stvari ni zastarela danes. Ja, Neo ne bi uporabil Nokiinega banana phona, pa avtomobili na cestah bi bili malenkost novejši ... potem se pa že konča.

Wachowski brata sta inspiracijo dobila pri naslovih kot so Ghost in the Shell, Bladerunner, Neuromancer, Akira,... Zgoogalaj kakšen intervju, pa boš videl. In guess what, GitS izide čez slab mesec, Bladerunner 2 pa je tudi že napovedan. Hollywood ne pumpa vsebin, ki se ne bi prodajale.

No, jaz sem za kakršnikoli novi del, če jim ga uspe narediti vsaj 80% tako dobrega kot je bil The Matrix. Cyberpunka primanjkuje, GitS hype pa samo potrjuje dejstvo, da si ljudje želijo takšnih vsebin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

Smrekar1 ::

globoko grlo je izjavil:


In ja, lohka bi zaključili s prvim delom.


Lahko bi tudi naredili nadaljevanja, ki slonijo na čem drugem kot na 15-minutnih akcijskih sekvencah.

Prvi del Matrice sloni na raziskovanju čudnega sveta, kar ga naredi kvalitetnega, posebnega. Drugi in tretji del na zelo len način razložita kaj je poanta vsega skupaj, glavnina je kako je Neo kul in kako se on bori in kako streljajo po robotih - na nivoju akcionerja iz osemdesetih, zastarelo in tudi že dolgočasno.

VaeVictis ::

Malce off topic:

Nekaj časa nazaj smo s kolegi debatirali, ali obstaja kak dober remake oz. reboot filma?

Tak, da je remake oz. reboot boljši od originala?

Mislim, da v sami debati nismo našli niti enega primera, kjer je remake/reboot boljši od originala...

Morda ima kdo izmed vas kak primer, kjer je remake/reboot boljši.

ps: Je pa zelo logično, zakaj Hollywood dela vse te remake/reboote, glavni razlog je seveda vedno $$$.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

GupeM ::

Še bolj off topic:

Remake/reboot filmov, ki bi bili boljši od originala res ne poznam, poznam pa nekaj priredb skladb, kjer je priredba boljša, čeprav nisem privrženec priredb. Na prvem mestu seveda tale:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Cruz ::

Remake/reboot filma, ki je bil boljši od originala je po mojem mnenju King Kong(2005). Drugo se pa ne spomnim. Se pa spomnim remakov v obliki tv serije, ki so boljši od originalnih projektov. Npr. Fargo, Psycho(serija Bates Motel), Battlestar Galactica, Westworld, Evil Dead(serija Ash vs. Evil dead), tudi The Exorcist me je prepričal...
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

opeter ::

VaeVictis je izjavil:

Morda ima kdo izmed vas kak primer, kjer je remake/reboot boljši.


Recimo Hills have Eyes (2006) sploh ni bil napačen (remake mislim).

Ali pa Ben Hur (1953) v primerjavi z nemo varianto iz 20-ih let (moram pa priznat, da je tudi tisto bilo impresivno).

Tudi The Thing iz leta 1982 v primerjavi s prvo različico iz 50-ih let.

VaeVictis je izjavil:

ps: Je pa zelo logično, zakaj Hollywood dela vse te remake/reboote, glavni razlog je seveda vedno $$$.


Saj isto je na vseh področjih. Dobivaš skoraj vedno ene in iste zadeve, mogoče se je malenkost le celofan spremenil.

Glede Matrixa pa pišejo, da to naj ne bi bil remake, ampak popolni reset (reboot):
http://www.polygon.com/2017/3/15/149353...

V novem Matrixu naj ne bilo Neota.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

Ne bo Neota ampak bo Negrota. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ahac ()

vostok_1 ::

The thing je remake dejansko boljši od prvega.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Smrekar1 ::

VaeVictis je izjavil:

Malce off topic:

Nekaj časa nazaj smo s kolegi debatirali, ali obstaja kak dober remake oz. reboot filma?

Tak, da je remake oz. reboot boljši od originala?

Mislim, da v sami debati nismo našli niti enega primera, kjer je remake/reboot boljši od originala...


Problem je v tem, da je ocena subjektivna. Kaj je nekomu boljše?

Poleg tega je nekaj dobrega zelo težko izboljšati - ponuditi moraš vse kar je ponujal že original in to nadgraditi. Včasih se to da brez strašnih težav - Ben Hur ima lahko barve, zvok in posebne efekte, zato lahko narediš sicer enak film, ampak bo zaradi teh stvari objektivno boljši - včasih ne. Matrica že ima vse to in posebni efekti so v devetdesetih napredovali do te mere, da boš težko naredil na izgled kakovostnejše. Za njih boš rabil rabil manj dela, to je pa tudi vse.

Moje mnenje je, da mora reboot Matrice svet spremeniti do te mere, da nas bo sezul z globino in se bomo začeli spraševati kaj je res in kaj ne. Tega še zdaleč ni enostavno narediti in brata Wachowski temu jasno nista kos. Imela sta samo eno zanimivo idejo, ki je zadoščala za prvi film, vendar iz nje nista uspela izviti kaj dosti več. Zato sta drugi in tretji del razočarala. Veseli me, da sedaj nista aktivno vpletena v proces.

Berserker ::

PARTyZAN je izjavil:

Berserker je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Berserker: resno? "Futurističen stil" ni popularen? SciFi? Cyberpunk žanr?

A zato vsi nestrpno pričakujemo Cyberpunk 2077, Ghost in the Shell in podobne naslove?


Ne zgodnja 2000s so imela en tak poseben futurističen stil.

Ful se je poznalo v muziki, recimo rave, hardcore, techno.


Dej mal bolj konkretno povej kaj je zate "tak poseben futurističen stil", no. A so to zate žanri glasbe, ki si jih naštel, color grading? 8-O Film je uspel zaradi zgodbe, kreativne videografije in modnega stila. Nobena od teh stvari ni zastarela danes. Ja, Neo ne bi uporabil Nokiinega banana phona, pa avtomobili na cestah bi bili malenkost novejši ... potem se pa že konča.

Wachowski brata sta inspiracijo dobila pri naslovih kot so Ghost in the Shell, Bladerunner, Neuromancer, Akira,... Zgoogalaj kakšen intervju, pa boš videl. In guess what, GitS izide čez slab mesec, Bladerunner 2 pa je tudi že napovedan. Hollywood ne pumpa vsebin, ki se ne bi prodajale.

No, jaz sem za kakršnikoli novi del, če jim ga uspe narediti vsaj 80% tako dobrega kot je bil The Matrix. Cyberpunka primanjkuje, GitS hype pa samo potrjuje dejstvo, da si ljudje želijo takšnih vsebin.



Ne trdim, da je Matrix originalen, seveda se čuti vpliv iz 80s japonskih animejev in bladerunnerja, ampak pravim da je kot končni produkt vplival na takratno kulturno sceno, ki je postavila nove smernice. Recimo namesto synthwave, lahko v filmu zasledimo takrat popularni psyhodelic in nove elektronske zvrsti, art scene v filmu nimajo tistega značilnega 80s stila ampak modern 2000 slog. V glavnem čuti se 80s vpliv ampak hkrati je šlo za nekaj novega.

Mogoče si ti drugače to doživljal, ampak osebno sem v tistem obdobju čutil nekakšni prehod v novo obdobje, kot nekakšen optimizem v svetlejšo prihodnost, sploh ob prihodu bolj dostopnih tehnologij, kot so široko pasoven internet, mobilni telefoni, razvoj spletne scene, itd...

Smrekar1 ::

Berserker je izjavil:


Ne trdim, da je Matrix originalen, seveda se čuti vpliv iz 80s japonskih animejev in bladerunnerja,


Po tem standardu je originalen samo Ep o Gilgamešu in morda še do pet ostalih del z vsega sveta. Standard je odločno prestrog.

Nikec3 ::

Mislim, da v sami debati nismo našli niti enega primera, kjer je remake/reboot boljši od originala...

Mad Max
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

matobeli ::

Mad max rabi zraven še kakšno letnico ali vsaj podnaslov.

Če misliš zadnjega je to pmojem nadaljevanje in ne remake. Pa niti ni dober.

oo7 ::

Is Fury Road a Remake, Prequel or Sequel?
It's not a prequel, and very definitely not a remake. The sequel question is slightly more difficult to answer. Writer/director George Miller calls it a "revisiting." This is kind of a sequel to the previous Mad Max films, but think of it like a new James Bond film after the actor has just changed over.

opeter ::

Smrekar1 je izjavil:

Moje mnenje je, da mora reboot Matrice svet spremeniti do te mere, da nas bo sezul z globino in se bomo začeli spraševati kaj je res in kaj ne. Tega še zdaleč ni enostavno narediti in brata Wachowski temu jasno nista kos. Imela sta samo eno zanimivo idejo, ki je zadoščala za prvi film, vendar iz nje nista uspela izviti kaj dosti več. Zato sta drugi in tretji del razočarala. Veseli me, da sedaj nista aktivno vpletena v proces.


Zdaj sta sestri in te bosta sezula. Boš videl, miselnost so spremenili in se poglobili ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

vostok_1 ::



Fak. Even by tranny standards thy're ugly.

Razen, če nimaš predispozicije, kup denarja in willpower, don't do a sex change.




That's what i'm talking about.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PARTyZAN ()

PARTyZAN ::

Zadrži neprimerne komentarje zase.

vostok_1 ::

Meh, neprimerni. Pač ja, niso neki za vidt.
Why did they do it...beats me...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

opeter ::

Meni definitivno bolje delujeta kot ženski. Ampak back on-topic.

Zelo dobro napisano:
https://www.wired.com/2017/03/the-matri...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

IL_DIAVOLO ::

Matrice se pa res nisem gledal...torej prvi del je kulten, ostalo pa bolj tak tak?

Smrekar1 ::

opeter je izjavil:


Zdaj sta sestri in te bosta sezula.


Sezuli, če že :)

Boš videl, miselnost so spremenili in se poglobili ;)


Dvomim. :( Ampak upam na najboljše :)

IL_DIAVOLO je izjavil:

Matrice se pa res nisem gledal...torej prvi del je kulten, ostalo pa bolj tak tak?


Prvi del je klasika in si to tudi zasluži. Drugi in tretji del si ne zaslužita imena Matrica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ales85 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Matrice se pa res nisem gledal...torej prvi del je kulten, ostalo pa bolj tak tak?

Jaz pa menim, da so vsi dobri. Seveda je prvi najboljši, ker je prinesel nekaj novega, razburkal sceno. Ampak druga dva v redu peljeta zgodbo naprej in jo tudi v nekakšni obliki zaključita.

D3m ::

opeter je izjavil:

Meni definitivno bolje delujeta kot ženski. Ampak back on-topic.

Zelo dobro napisano:
https://www.wired.com/2017/03/the-matri...


Tvoj fetiš me ne zanima. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ahac ()

opeter ::

D3m je izjavil:

Tvoj fetiš me ne zanima. ;)


What?!
Napisal sem samo mnenje glede prvega vtisa, ko ju vidiš na fotkah.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

That's bait man.

|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Zadnjič sem nekje prebral en komentar, da če naredijo ta film, da se bodo Watchowskovi tiči obračali v grobovih :))

oo7 ::

No kot kaže naj ne bi šlo za reboot ufff dobra novica :)

Pisec scenarija za novo Matrico na twiterju






Animatrix - Humanity's War With Machines

kuglvinkl ::

Okrogla obletnica je. Super izbira za petkov vecer.
Your focus determines your reallity

oo7 ::

Se še spomnim, ko sem tole prvič gledal še na kaseti :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MacGyver (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6911706 (3816) sci3nc3
»

Jupiter Ascending

Oddelek: Sedem umetnosti
243536 (2357) Netrunner
»

Prihajajoci filmi od leta 2012-16

Oddelek: Sedem umetnosti
224779 (3992) msjr
»

The Matrix: Revolutions (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16611793 (8438) DoloresJane

Več podobnih tem